Na vysoké noze - AR Stelvio

Alfa Romeo má správně našlápnuto. Po atraktivním sedanu Giulia přichází se spřízněným SUV Stelvio. Dvoulitr s automatem začíná na 1 460 000 korunách.

Alfa Romeo Stelvio

V jihoitalském Cassinu se koncem loňského roku rozeběhla produkce kladiva na Jaguar F-Pace, BMW X3, Porsche Macan, Mercedes-Benz GLC a spol. Nové SUV odkazuje na výstavní koncept Kamal (2003). Alfa Romeo zároveň připomíná, že s off-roady začínala už před 65 lety vojenským džípem Matta.
Základ Stelvia, pojmenovaného po nejvýchodnějším východoalpském průsmyku, tvoří platforma giulie s možností pohonu zadních nebo všech kol a rozvorem 2818 milimetrů. Stelvio není žádný drobeček (4687 x 1903 x 1671 mm), váží nejméně 1659 kilogramů a v základu pojme 525 litrů bagáže. Interiér vyniká elegancí i prostorností, přístrojový štít, volant, výdechy ventilace i různé ovladače pocházejí z giulie a materiály stejně jako zpracování působí hodnotným dojmem.
Zatím lze objednávat provedení First Edition AWD s turbomotorem 2.0 l/206 kW, který stelvio zrychlí z klidu na stovku za 5,7 sekundy, zastaví se na 230 km/h a má vystačit se sedmi litry benzinu. V nejbližších dnech přibude turbodiesel o 154 kW a špičkový model Quadrifoglio, tedy čtyřlístek, disponující 375 kilowatty.

PRVNÍ DOJMY Stelvio vypadá na živo ještě mnohem působivěji než na fotografiích, zvláště v pastelových barvách. Příjemně překvapil také prostorný interiér.

Zdroj: Auto TIP

Zpět

AF CENTRUM

Autorizovaný prodejce vozů Alfa Romeo, Jeep, Fiat a Lancia.
Servis vozidel, lakování vozidel.

Provozní doba servis:
Po-Pá: 6.30-17 hod
So: 8-12 hod
(prodej ND zavřeno)

Prodej nových vozidel, autobazar:
Po-Pá: 8-17 hod
So: 9-12 hod

 

Kontakty