Fúzi PSA s FCA koronavirová krize neohrozila. Naopak, tvrdí šéf francouzské skupiny

Generální ředitel PSA Carlos Tavares říká, že sloučení jeho společnosti s Fiat Chryslerem v hodnotě 50 miliard dolarů (1,1 bilionu korun) půjde podle plánu.

 

„Fúze s FCA je nejlepším z řešení, jak se vypořádat s krizí a jejími nejistotami,” uvedl šéf PSA pro Automotive News Europe. Vzhledem k dopadu pandemie koronaviru je podle něj tato dohoda důležitější než kdykoli předtím.

„Časový rozvrh fúze s FCA je přísně dodržován,” uvedl, přičemž dodal, že avizované plánované synergie ve výši 3,7 miliardy eur (88 miliard eur) z dohody byly ve skutečnosti "spodním dnem".

Tavares také odmítl antimonopolní šetření EU týkající se fúze a uvedl, že je přesvědčen, že vše bude dokončeno nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2021. Ostatně žádné ústupky dosud ze strany automobilek regulátoři nedostali.

Minulý týden začali antimonopolní regulátoři EU své čtyřměsíční vyšetřování dohody. Obávají se, že by spojení mohlo vést k negativním dopadům v segmentu malých dodávek ve 14 zemích EU a Británii. Dohodu již schválily antimonopolní řady v USA, Číně, Japonsku a Rusku.

Fúze dá dohromady značky francouzské skupiny Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram. Roční odbyt sloučené skupiny by měl dosahovat zhruba 8,7 milionu vozů a tržby téměř 170 miliard eur (4,5 bilionu Kč).

 

Zdroj: Novinky.cz

Zpět

AF CENTRUM

Autorizovaný prodejce vozů Alfa Romeo, Jeep, Fiat a Lancia.
Servis vozidel, lakování vozidel.

Provozní doba servis:
Po-Pá: 6.30-17 hod


Prodej nových vozidel, autobazar:
Po-Pá: 8-17 hod
So: 9-12 hod

 

Kontakty