Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v dokumentu Prohlášení o COOKIES - zde.

Zodpovězené dotazy

 
Ssangyong Korando - je nutné provést nějaký nátěr spodku karoserie? Děkuji.
Nedoporučuje se aplikovat nic, karoserie je celopozinkovaná. Ale na pohyblivé díly náprav apod. je nejlepší “držák” průhledný lak na motory.
U model Ssangyong se jedná o stálý pohon 4x4?
Pohon se připojí pouze v případě prokluzu nebo po manuálním nastavení při nízkých rychlostech při průjezdech terénem.
Jaký typ automatické převodovky je v modelu Korando
Je použita japonská hydroměničová převodovka Aisin.

Dobrý den,

jsem majitelem vozu Fiat Linea 1.4 8V rok výroby 2006/2007. Asi před týdnem po najetí cca 67 500 km se mi objevuje hláška Service coupon exired a svítí kontrolka servisního klíče. Auto mám z druhé ruky a nemám již na něj záruku, takže nechci jezdit na pravidelné prohlídky. Nicméně, co se stane s vozidlem, když budu kontrolku ignorovat? Je zde i nějaká možnost signalizaci dané kontrolky odstranit?

 

Kontrolku lze ignorovat, kromě vlastní signalizace neovlivňuje další systémy vozidla. Signalizaci lze vypnout pouze nastavením periody příští servisní prohlídky v řídící jednotce pomocí originální diagnostiky. Cena tohoto zásahu je 500,- Kč. Zcela funkci tohoto systému vypnout nelze.

Dobry den, vlastnim auto FIAT Doblo 1,9D rok 2001 a zniceho nic se zacala projevovat zavada typu ABSOLUTNIHO VYPADKU motou. Nekdy dochazi jen ke kratkodobemu vypadku na 1 sekundu a nasledne se motor znovu rozbehne , ale vetsinou to konci absolutnim zhasnutim auta a jeho odstavenim mimo provoz. Nekdy staci znovu nastartovat a vse bezi, jindy ale auto ani nenastartuje. Po nekolika hodinach klidu opet naskoci. Mate s timto nejakou zkusenost?? Dekuji za radu

 

Problém může způsobovat závada snímače otáček, snímače polohy rotoru čerpadla, popř. závada el. instalace, ukostření, uvolněný kabel napájení, apod.. Pomůže diagnostický test řídící jednotky motoru, nejlépe v okamžiku projevu závady.

Dobrý den,

jak často se mění rozvody (řemen,kladky,vodní pumpa..) na Alfě 156 rv.03 1.9JTDm 16v 103Kw ? V příručce je uvedeno každých 120 tis, jinde je zase uvedeno 60 tis.. co je tedy správně?

Děkuji

 

Doporučuje se, i vzhledem k podmínkám provozu/prašnost,styl jízdy,apod/ provádět výměny těchto součástek při výměně rozvodového řemene kolem cca 90 -100 t.km.

Dobrý den, mám Fiat Stilo 1.4 benzín,rok výroby 2003.
Mám problém. Při nastartování mi skoro vždy displej napíše hlášku Brke fail lamp a rozsvítí se kontrolka závady, která stále svítí. Což zřejmě znamená chybu na brzdových světlech. Vozidlo jsem měl v servisu, kde mi bylo sděleno, že žárovky a brzdová světla jsou v pořádku. Diagnostika proběhla také bez závad. Děkuji Radek.

 

Pokud jsou brzdová světla osazena správnými žárovkami (s předepsaným příkonem), bude problém s největší pravděpodobnosti přímo v přístrojovém štítu. V každém případě doporučujeme nejprve provést diagnostický test systému komunikace jednotlivých řídících jednotek.

Dobrý den, mám Fiat doblo 1,2 sx rok výroby 2003.
Mám problém. Když je motor studený nechce naskočit až na několikátý pokus se to povede a vypadá to jako kdyby startoval na 3 válce. Po zahřátí startuje normálně (hned na poprvé) po vychladnutí se věc opakuje. Vyměnil jsem svíčky i kabely k nim. Na diagnostice se ukázalo akorát p0300 (chyba zapalování). S pozdravem Ambros


Problém může být způsoben vadným těsněním hlavy válců, doporučujeme nejprve prověřit jeho těsnost pomocí analyzátoru obsahu CO v chladícím okruhu. Pokud jím nedisponujete, zjednodušeně zkuste vymontovat před startem svíčky a prověřte, zda nejsou mokré, což ale nemusí vždy simulovat stav podmínek startování, které popisujete.
Dále může být problém způsoben např. závadou koncového stupně zapalování, který je součásti řídící jednotky motoru. Pro toto zjištění proveďte podrobnou značkovou diagnostiku motoru.

 

 

Problém může být způsoben vadným těsněním hlavy válců, doporučujeme nejprve prověřit jeho těsnost pomocí analyzátoru obsahu CO v chladícím okruhu. Dále může být problém způsoben např. závadou koncového stupně zapalování, který je součásti řídící jednotky motoru. Bez provedení diagnostiky motoru nelze závadu blíže určit.Problém může být způsoben vadným těsněním hlavy válců, doporučujeme nejprve prověřit jeho těsnost pomocí analyzátoru obsahu CO v chladícím okruhu. Dále může být problém způsoben např. závadou koncového stupně zapalování, který je součásti řídící jednotky motoru. Bez provedení diagnostiky motoru nelze závadu blíže určit.

Dobrý den, jde o Fiat Bravo 1,9TD100s, pokud existuje nějaký fígl jak vyměnit alternátor budu moc rád když mi poradíte, spodní čep, řídicí čep, poloosa je demontována a přesto chybí pár milimetrů aby šel alternátor vytáhnout.
A ještě jeden dotaz k Unu 0,9, nevím co to je,je to nějaká skládačka, v TP je uveden motor 0,9, shořelo těsnění pod hlavou kde bych našel na bloku motoru nebo na hlavě nějaké typové označení, popřípadě kód motoru abych podle těch parametrů mohl objednat těsnění pod hlavu?Auto je s plynem oprava se tedy stále vyplatí.Děkuji Robert.


Co se týká demontáže alternátoru, někdy je potřeba uvolnit držáky motoru, a motor posunout potřebným směrem. 
Typové označení níže uvedeného motoru by mělo být na bloku motoru pod hlavou válců ze strany řemenic, popř. z přední strany od chladiče.

Co se týká demontáže alternátoru, někdy je potřeba uvolnit držáky motoru, a motor posunout potřebným směrem.
Typové označení níže uvedeného motoru by mělo být na bloku motoru pod hlavou válců ze strany řemenic, popř. z přední strany od chladiče.Co se týká demontáže alternátoru, někdy je potřeba uvolnit držáky motoru, a motor posunout potřebným směrem. Typové označení níže uvedeného motoru by mělo být na bloku motoru pod hlavou válců ze strany řemenic, popř. z přední strany od chladiče.

Dobrý den,
Mám alfu 156 1.8 TS rok.97 najeto 213 000 km.Mám takový problém
Rozsvítila se mi kontrolka vstřiků auto za studena střílelo a netáhlo,cukalo do 3 tisíc otáček pod 3 tisíc prostě mrtvé. Diagnostika ukázala vadné čidlo polohy váčky. Rozvodový řemen byl nějak volný. čidlo bylo vyměněno + rozvody udajně byli skočené o zub. Po výměně pořád to stejné akorát už kontrolka vstřiků nesvítí. Vyměnil jsem svíčky original NGK. Váha vzduchu OK Lambda OK. Nic nepomohlo. kabely ke svíčkám ok. Tlaky ve válcích 12,5 BAR.. Nevím už si rady. Může to být že jsou špatně nastavené rozvody ?? Jestli to nedokáže té posoudit bez prohlídky vozu tak bych přijel


Problém může být způsoben jak nesprávným nastavením rozvodu, tak např. vadnou váhou vzduchu. Doporučujeme nejprve provést dynamický diagnostický test řídící jednotky motoru, vč. kontroly množství nasávaného vzduchu a dalších parametrů za jízdy, pod zátěží. Správná funkce váhy vzduchu, lze ověřit pouze za jízdy, protože její závadu řídící jednotka většinou sama nevyhodnotí jako chybu a neprovede zápis do paměti závad.

Dobrý den,
U Punta 1,2 rv.2010(35000km)se při nerovnostech na silnici ozývá takové "vrzání" od zadní nápravy.Při větším zatížení je to znatelnější.Čím by to mohlo být?Děkuji

10.04.2013
Vrzání může být způsobeno např. vadnými tlumiči pružení, pryžovým uložením vinutých pružin zad. tlumičů, držáky lanovodů ruční brzdy atd. Bez provedení kontroly podvozku na zvedáku, nelze závadu blíže určit.

Dobry den,mam fiat stilo mw 1,6 16v r.v.2003,najeto 168000 km.Mam dotaz na olej,predchozi majitel tam daval OMV bixxol 10w40,ma jeste smysl prejit na selenii?

 

Při těchto ujetých kilometrech vyměňujte olej co 10000 km a pokud si to Vaše auto svými službami zaslouží, klidně mu dopřejte kvalitu Selenia - testováno na Fiatech. Oleje OMV jsou cenovou alternativou, kterou někteří majitelé vozidel požadují.

Dobry den chtěl bych se zeptat kdy je nutna vyměna rozvodu u fiat croma rok v. 2007 motorizace 1,9 jtd 88kw


Životnost rozvodu motoru  je u vozidel Fiat Croma 1,9 Mjet s podvozkem do čísla  2099137  150.000 km, s podvozkem číslo  2099137 nebo vyšším  140.000km. Bez ohledu na kilometrický proběh je nutno rozvod motoru  vyměnit každé 4 roky při náročném provozování vozidla (chladné podnebí, městský provoz, dlouhý chod na volnoběh), nebo každých 5 let.

Dobrý den,

Fiat Doblo 2011 1,3 MultiJet. Mizivej výkon, rozsvícená kontrolka řídící jednotky. Něco mi překousalo hadičku od turba. Hadičku jsem vyměnil, už to zase jede, ale kontrolka po nastartování blikne a pak pořád svítí. Předpokládám paměť závad. Dá se nějak vymazat? Odpojit baterku, kombinace tlačítek na palubním počítači?
Díky za odpověď.
RK

Chybová hlášení lze s paměti řídící jednotky motoru vymazat pouze pomocí diagnostického přístroje na počkání, odpojením akumulátoru se nevymažou.

Dobrý den, vlastním Fiat Stilo 1,4 70kw 2006,99000km.Chci se zeptat,při plně obsazenem vozidle při jízdě do kopce jsou citit mirné vibrace do podlahy a volantu vozidla.Bez zatížení za stejných podmínek vibrace zmizí.Silentbloky motoru zkontrolovány zadní nový, beze změn.Mám podezdření
na opotřebené vnitřní kinetické klouby,mírnou vůli mají asi 1.mm chodí poloosa,dají se vyměnit pouze tripody nebo je třeba měnit celou poloosu,dělá se i repas .Mám ještě jeden problém,píská mi v zadním horním rohu u LP dveří ,okno dovírá,dveře licují těsnění OK.
Děkuji za odpovědˇ


Vibrace vozidla při zatížení většinou způsobují opotřebované vnitřní klouby poloos. Většinou je potřeba vyměnit tripoidy včetně unášečů.  Co se týká pískání v prostoru levých předních dveří, je potřeba zkontrolovat vzájemnou polohu předních a zadních dveří, pískání může být způsobeno např. vystupující hranou zadních dveří..... Otevřte dveře, stáhněte okno LP dveří a jemně  na horní rám okna zvenku zatlačte.

Dobrý den.Chci se zeptat jestli mohu odpojit baterii od vozidla Grande Punto 1,2 r.výr,2008 z důvodu nabijení,aby nedošlo na př.k poškození řidíci jednotky.Děkuji ya odpověď.Lichý

Při odpojení akumulátoru dojde pouze k vymazání údajů palubního počítače (hodiny, datum, spotřeba paliva) a vymazání předvolených stanic autorádia . Nic dalšího odpojení akumulátoru neovlivní.

Dobrý Den

Chtěl bych Vás požádat o zjištěni minimalnich hodnot mazacího tlaku oleje, dle výrobce pro fiata stilo 1.8 16V

Předepsaný mazací tlak motoru 1,8 16V je 3,9 – 5,0 Bar při 4.000 ot/min a teplotě motorového oleje 100 °C.

Dobrý den chtěl bych se zeptat na kolik by vyšlo dodělani mlhovek do alfy romeo mito a co bych ktomu vše potřeboval a nebo jestli se da cela ta sada koupit přímo u vás..Děkuji za odpověd

Sada předních mlhových světel pro dodatečnou montáž není výrobcem dodávána, protože nelze dodatečně měnit konfiguraci el. výbavy vozidla. Přední mlhové světlomety jsou ovládány řídící jednotkou Body computer, která ovládá veškerou el. výbavu vozidla. Dodatečná montáž předních mlhových světel lze provést pouze nestandardním způsobem, tzn. vyrobit kabeláž el. instalace, namontovat neoriginální vypínač do palubní desky atd.

dobry den,můj problém spočívá v tom, že na zimu jsem auto odstavil do garáže a zazimoval, včera jsem kontroloval kapaliny atd. a zjistil jsem ze olej je nad ryskou max. Přitom dokud jsem s autem jezdil tak byl tak 5mm pod ryskou max. Co s tím mám to nechat? nebo trochu ulít? dokonce jsem během zimy doplňoval i nemrnoucí chladící kapalinu, která se ztratila a dnes když jsem to kontroloval tak je opět pod ryskou min. Auto jsem dneska zkoušel i nastartovat, startér točí a nic(před zimou nový olej, baterie, svíčky, zapalovací kabely, palivové čerpadlo, palivový filtr)zkoušel jsem to několikrát a auto ani nema snahu naskočit. prosím o rady ohledně tech kapalin aproc nejde nastartovat. Punto sporting 1.6 1995. Předem děkuji za radu

Doporučujeme nejprve vymontovat zapalovací svíčky, prověřit jestli nejsou na elektrodách stopy po chladící kapalině, popř. je vyčistit a několikrát protočit motorem. Po jejich zpětné montáži zkuste motor nastartovat. To že ubývá chladící kapalina a současně přibývá motorový olej může být způsobeno vnikáním chladící kapaliny do motorového oleje např. přes zkorodované těsnění hlavy válců.
Dobrý den, mám problém, při rychlosti okolo 60-80 mi cuká řízení, je to pocit, jako když jedete po mírně vlnivé cestě.. Nechal jsem zkontrolovat gumy, ale i po převážení to dělá stále. Na druhou stranu, dělá to většinou, ale ne vždy.. Děkuji za radu. Pavel
Vyvážení kol neeliminuje jejich případnou obvodovou házivost a rozhoduje i teplotní činitel.Také doporučujeme zkontrolovat správné vystředění disků na nábojích.Jisté cukání ve volantu může způsobovat i př.poloosa, ale to je lehčeji identifikovatelné.
Dobry den.Mam na vas prosbu.Mam fiat Ducato 2,3JTD r.v.2002 motor rano nastartuje bez problemov.Ako nahle prejdem cca 15km a vypnem tak mi nejde nastartovat.Musim pockat az kym rucicka teploty neklesne na nulu, motor musi byt studeny potom zasa nastartuje.Zahadou je ze ked je motor v prevadzkovej teplote tak startuje bez problemov cely den.Prejavuje sa to len ked rucicka vystupi cca 2 cm tak vtedy po vypnuti nechce nastartovat.Vo fiate u nas mi nevedeli poradit (neochota velka).Dakujem a prosim co najskor poradit.Neda sa s tym jazdit
Problém je pravděpodobně způsoben vadným snímačem otáček motoru. Doporučujeme prověřit jeho funkci pomocí diagnostiky v okamžiku, kdy nelze motor nastartovat.
mam punto 1.1 a nesvítí m ziarovky v strednom paneli v aute na ventilator a na rychlosti a neni vobec osvetlene takze nevidim co stlacam ci rychlosti alebo teplotu topeni nic neni osvetlene.ziarovky som vymenil ale nic nepomaha ....v com to moze byt ?
Pravděpodobně se jedná o problém v elektrické instalaci vozidla, většinou v podobných případech bývá (např. po předchozí výměně radiátoru topení) rozpojený konektor za tělesem topení.
Dobrý den chci se zeptat jak a k čemu se používá ARS.Děkuji Strapková
ARS?? V případě, že se poháněná kola začnou protáčet, systém ASR sníží točivý moment motoru na hodnotu, kterou jsou kola za daných adhezních podmínek schopna přenést na vozovku, aniž by se protáčela.ASR pracuje v součinnosti se systémem EDS a řídící jednotkou motoru. Na rozdíl od EDS (elektronické uzávěrky diferenciálu) může ASR pracovat při každé rychlosti vozidla. Při jízdě v zatáčce působí systém regulace prokluzu proti nedotáčivosti vozidla a zvyšuje jízdní stabilitu.Snímače otáček kol, které jsou společné s ABS, neustále sledují otáčky kol hnané nápravy. Řídicí jednotka porovnává tyto údaje s otáčkami kol nepoháněné nápravy. Pokud na základě signálů ze snímačů otáček řídící jednotka vyhodnotí, že dochází k prokluzu hnacích kol (kola), je řídicí jednotkou vydán pokyn, aby toto kolo bylo přibrzděno. V případě vyšší rychlosti je řídicí jednotkou motoru vydán příkaz ke snížení točivého momentu motoru vynuceným ubráním plynu. ASR lze vypnout např. při jízdě se sněhovými řetězy, kdy je prokluz nevyhnutelný. Automobil vybavený ASR zároveň obsahuje elektronickou uzávěrku diferenciálu EDS, která působí do rychlosti 40 km/hod
Dobrý den ve fiatu multipla 1.6 benzín se mi během jízdy rozsvítí kontrolka vstřikovacího systému a auto zpomalí po chvilce zhasne a zase si samo přidá.Děkuji za odpověd
V okamžiku rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování přejde řídící jednotka motoru do náhradního režimu, což způsobí mimo jiné snížení výkonu motoru. Doporučujeme nejprve provést diagnostický test řídící jednotky, který příčinu závady odhalí.
Lze do Fiatu Punto 1,9jtd použít fridex Velvana eko? Děkuji.
Ano lze, ale nedoporučujeme její mísení s původní chladící kapalinou. V případě použití chladící kapaliny Fridex EKO doporučujeme provést výměnu celé náplně.
26.1.2011. Dobrý den. Vlastním Fiat Stilo 1.9. JTD. Servisní knížka není. Najeto 130000. Jak je možné zjistit, v jakém stavu jsou rozvody, a jestli na nich byla nutná práce provedena. Díky za odpověď.
Stav rozvodového řemene nelze věrohodně posoudit. V případě, že nemáte spolehlivou informaci o výměně, doporučujeme provést jeho výměnu vč. napínací kladky nyní. Cena případné opravy motoru poškozeného prasknutím rozvodového řemene je několikanásobně vyšší, než cena výměny rozvodového řemene a kladky.
alfa romeo 155 1.8 STUDENA NESTARTUJE PŘI VYPOJENI SNIMAČE TEPLOTY CHLADICI KAPALINY MOTOR NASKOČI. PŘI OPĚTOVNEM ZAPOJENI MOTOR STŘILY DO SANI A NEJDE DO OTAČEK . PŘI ZAHŘATI NA 90 MOTOR JDE PLYNULE.SNIMAČ TEPLOTY CLADICI KALYNY VYMĚNĚN ZAVADA PŘETRVAVA
Nemá smysl provádět jakékoli výměny snímačů a jiných elektronických prvků motoru na základě ničeho. Chod motoru se po odpojení teplotního čidla zlepší proto, protože řídící jednotka motoru přejde do náhradního režimu. Nejprve je potřeba pomocí diagnostiky zjistit příčinu problému.
Dobrý den .Vlastním fiat brava jtd 100 špatně se zehřívá voda doprovozní teploty.Tak jsem si myslel že je špatný termostat, ale hadice od termostatu k chladiči je studená.Hadice od chladiče k motoru je teplá.Když po dlouhé době má motor provozní teplotuje horká i hadice od termostatu.Vím kdeje temostat nad setrvačníkem. Děkuji za odpověď.
Nejdříve se ohřeje na cca 90°C malý okruh a pak termostat začne propouštět do velkého okruhu. Motory JTD se i vzhledem k nízké spotřebě paliva pomalu ohřívají.
Dorý den,mám Fiat Doblo 1.9D,po nastartování se rozbliká kontrolka žhavení asi minutu,je to poznat i na startu,hlavně v zimě.Vyměnil jsem žhavičky,byl klid asi měsíc.Pak jsem zjistil,že jedna žhavička je černá od karbonu tak jsem ji vyměnil,zase vydrželo měsíc.To se mi opakovalo třikrát,chtěl bych vedět čím to je.Děkuji
Blikání kontrolky žhavení po nastartování motoru indikuje přerušený obvod žhavící svíčky, který může být způsoben buď vadnou žhavící svíčkou, anebo vadnou el. instalaci. Pokud je životnost Vašich žhavících svíček jeden měsíc, doporučujeme provést kontrolu a proměření systému žhavení, a pokud bude vše v pořádku, použít žhavící svíčky od jiného výrobce.
Dobrý den. Chci se zeptat odborníku a ne laiků co mě tvrdí pořád něco jiného: Zakoupil jsem vůz Fiat Punto 1.1 55 (40kw) rok, vyroby 1997. Trápi mě spotřeba paliva,, po městě semí pohybuje Spotřeba kolem 10-11 lit. Předpisové jízdy. S výfuku jde hustně bílý dým a je cítit sám benzin, na volnoběh auto nijak neškube ani necuká, jak mile se snažím na neutrálu přidat plyn, auto seme začne dusit a otáčky dle sluchu( spadnout na minimum) ale automobil nechcípne...Při jízdě je auto hodně lenivé, akcelerovat začne až po pár vteřínách když mám sešlápnutý plyn, jako by táhlo na 3 válce, když nohu sundám s plynu a znova sešlápnu, vůz dostane druhý dech a začne tahat normálně.. Svíčky jsem měnil hned, dál jsem tam BRISK,, ty nejlevnější.. najel sem naně cca 50km, ale auto je stejné -žádna změna. Chystám se vyměnit žhavicí kabely ještě. Jinak už opravdu nevím co by to mohlo být. Jinak Olej nikde neteče, ve vodě není ani se voda neztrácí... děkuji za odpověď a přeji příjemný den. S pozdravem Labuš
Proveďte kontrolu podlakové hadice, která vede od sacího potrubí k snímači tlaku vzduchu. Důležité jsou i správné svíčky doporučené výrobcem vozidla. Jinak bez provedení diagnostického testu řídící jednotky motoru nelze závadu blíže určit.
Dobrý den, prvně chci hlavně poděkovat , že toto forum vůbec existuje!A měl bych dotaz, jednoho rána se mi nepodařilo nastartovat moje STILO 1,9 JTD 85 kW, motor napoprvé naskočí, někdy váhavě, běží asi 3 sekundy a zhasne, pak už vůbec nenaskočí, zkoušel jsem filtr, je OK, palivové čerpadlo na první start dává hodně, palivový filt propouští parádně!No a na druhý start čerpadlo nedává už vůbec nic! Po prvním startu mi počítač napíše "nízký tlak" Zkusím ještě zkontrolovat pojistky a relé a konektory. Mám dotaz zda palivové čerpadlo tlakuje pořád, nebo ho vypína nějaký systém jemu nadřazený? DRV, EGR ventil? zhášecí klapka? Prosím o radu , asi to budu stejně muset dát do servisu,ale třeba je to nějaká drobnost......Dík moc za pomoc Honza T.
Podávací čerpadlo, které je umístěno v palivové nádrži ovládá řídící jednotka motoru. Vysokotlaké palivové čerpadlo je poháněno od klikového hřídele motoru prostřednictvím rozvodového řemene, a jeho výstupní tlak reguluje také řídící jednotka motoru prostřednictvím regulačního ventilu. Problém nízkého tlaku paliva může být způsoben závadou podávacího palivového čerpadla, vysokotlakého palivového čerpadla, zaneseného palivového filtru, popř. regulačního ventilu tlaku. Problém zhasínání motoru po startu může být také způsoben vadným ventilem EGR. Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru nelze závadu blíže určit.
Dobrý den.Mám fiat Bravo 1,9td.Před nedávnem mi začal kouřit z výfuku.Voda a olej se mi nestrácí,starkuje dobře,u studeného motoru sem tam kolísají otáčky.Kouř se objevuje jen při akceleraci,nebo při zatížení motoru v kopcích.Děkuji za odpovědˇ.
Problém může být způsoben zaneseným vzduchovým filtrem, prasklou hadicí mezi turbodmychadlem a motorem, popř. závadou vstřikovacího čerpadla. Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru nelze závadu blíže specifikovat.
Dobrý den,mám fiat stilo 1.6 16v.Zavzdušňuje se mi palivové potrubí.Zjistil jsem,že palivová jednotka BOSCH pumpuje benzín s velkým obsahem bublinek(jako sodovka).Nová jednotka BOSCH dělá to samé.Tlak je 3,5 a po stopnutí klesá asi 3 hodiny na 0 bar.Stále svítí kontrolka EOBD a motor jde na volnoběhu nepravidelně,ale dá se stím jezdit.Já si myslím,že v systému MPI by měl být jen benzín bez bublin.Rád bych ještě věděl,zda se dá použít jiná palivová jednotka.Děkuji.
Problém může být způsoben ucpaným sacím košem podávacího čerpadla, ucpaným (neprůchozím) ventilem sacího koše, popř. nějakou deformací způsobenou podtlakem. Doporučujeme nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru a zjistit co je příčinou rozsvěcování kontrolky EOBD. Tlak paliva 3,5 Bar je v pořádku.
Dobrý deň,mám fiat marea 2.4 td r.v.97 a problém je v štartovaní, t.j. nechytá, pokým neoblejem vs. čerpadlo teplov vodov. Vymenil som tesnenie pod hlavu, nové žhaviče. Ďakujem za odpoveď
Specifická závada.Doporučujeme nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru, popř. provést kontrolu vstřikovacího čerpadla.
Dobry den, vlastnim Fiat Punto 1.9D 44kw r.v.01.Jezdim kratke trasy a zhavice zhavi prilis dlouho, cca 3 min a po case me to vybije baterii. co muze byt pricinou dloheho zhaveni? dekuji
Délka žhavení cca 3 minuty po nastartování motoru je normální, nejedná se tedy o závadu. Délku žhavení určuje řídící jednotka na základě informace o teplotě motoru. Pokud je alternátor v pořádku, měl by být schopen zvýšený odběr pokrýt. Doporučujeme provést kontrolu nabíjecí soustavy vozidla, popř. kontrolu kapacity akumulátoru.
Dobry den,mam fiat stilo mw 1.4 70Kw rv.2005 91150km a zajimalo by mne jestli je normalni spotřeba oleje 1l doliti mezi vyměnama.Olej je selenia Selenia 20 K 10W/40 v servisu fiat mi řekli že je to u tohoto motoro normalni.Třebaže se piše v motoristickych časopisech že nove motory ten problem nemaji a tykalo se to starych aut.
Spotřeba motorového oleje není problém, ale normální jev. Pokud není potřeba u některých motorů olej v průběhu 20.000 km doplnit, znamená to, že díky špatnému spalování vniká přes pístní kroužky do oleje nespálené palivo, což je problém. Pokud u benzinového motoru, který má celkovou olejovou náplň cca 3 litry doplníte v průběhu 20.000 km 1 litr oleje, odpovídá to spotřebě 0,05 litru oleje na 1.000 km – což není vůbec závada.
Dobrý den, mám Alfu Romeo GTV 1.8i. Prosím o radu jak nastartovat při zcela vybité baterii a nejde otevřít kufr. Děkuji
V případě, že nelze otevřít zavazadlový prostor klíčem, existuje možnost buď demontovat zadní sedadla vč. krytů nebo nastartovat motor pomocí startovacích kabelů připojených na svorku ukostření bloku motoru (minusová svorka) a na přívodní silový vodič startéru (plusová svorka). Pozor na zkrat, který může způsobit poškození el. instalace vozidla, popř. vznik požáru.
Dobrý den vlastním Fiat ulysse r.v. 95 2.0 benzín a rozbil sem mi dálkový ovládač na centrální zamykání pořídil sem si nový i s řídicí jednotkou na centrální zamykaní ale nevím kde je umístěná jednotka pro centrální zamykani. Kde by mohla být umístěná? Děkuji Málek
Řídící jednotka centrálního zamykání by měla být umístěna pod krytem středového tunelu, před řadící pákou (umístění se může lišit u jednotlivých modelů vzhledem k číslu podvozku vozidla).
Dobrý den, mám fiat grande punto 2006 motor 1.4 8v. Mám už týden problém s otáčkama,když zahřeju motor tak mi nedrží volnoběh na 800 otáčkám ale kolísá i níž až nakonec auto "zdechne" už jsem vyměl nové svíčky i vzduchový filtr a vyčistil jsem i škrtící klapu...ale volnoběch stále nedrží. Nejhorší to pro mě je když jedu přes město a musím stát na semaforech, tak musím furt deptat po plynu, až mi to nechcípne. Prosím o radu.Děkuji
Problém může být způsoben závadou škrtící klapky sání motoru, popř. závadou čidla tlaku nasávaného vzduchu. Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru nelze závadu zjistit.
dobry den mam fiat marea 1.6 76kw 1997 a nechce chytnout zadna kontrolka nehlasi chybu a ani na diagnistice nic neni ale kdys ji dam do tepla tak zazracne nastartuje na prvni otoceni a ujede preba 20-50km a takhle se to furt opakuje. predem moc dekuji za nejakou radu
Např. možné vadné teplotní čidlo nemusí řídící jednotka uložit do paměti a proto jej diagnostika neodhalí.Problém lze tedy nejlépe identifikovat ve stavu , kdy nelze nastartovat.
Dobrý den mám Punto 1997 1,2Mpi ukazatel teploty vyleze jen do čtvrtiny a tam zůstane auto se normálně ohřeje topí nepřehřívá se prostě jen ten ukazatel vyskoušený mám i ventylátor ukazatel se zdvýhne k půlce a ventylátor sepne prostě ukazatel ukazuje odspodu do půlky a né od půlky nahoru čidlo je nové
Základem je prověřit skutečnou teplotu motoru pomocí diagnostiky a pak měnit čidlo. Možné nedostatečné zahřívání motoru může být způsobeno vadným termostatem, který je potřeba v případě závady vyměnit.
Dobrý den, vlastním fiat stilo 1.4 r.výroby 2004. Před týdnem jsem v tuhých mrazech nastartoval auto jen abych popojel a hned vypnul a druhý den mi nechtělo nastartovat. PO několikátém otočení klíčku auto nastartovalo, ale počítač mi nahásil chybu motoru a od motoru se začal valit lehce dým.Auto jsem okamžitě vypnul a zkusil nastartovat znovu, auto nastartovalo v pořádku a vše zas běhá jak má.Otázka zní co jsem udělal špatně nebo co může být za chybu, abych se této komplikaci nebo případnému poškození vyvaroval.Obdobná závada se mi stala již minulou zimu a auto pak běhalo celý rok bez problému.Po této chybě před týdnem auto zas šlape jak hodinky.Děkuji za odpověď
Závada mohla být způsobena i zatečením vody do alternátoru a následným zmrznutím. Zkontrolujte stav hnacího řemene, který se v okamžiku zablokovaného alternátoru začne po nastartování motoru pálit, což vysvětluje dým v motorovém prostoru. Závada může být také způsobena závadou v elektrické instalaci, ale to chce odbornou vizuální kontrolu.
Dobrý den mám stilo jtd 2003 a po každem utažení šroubu kol nejdou povolit ani 1,5m dlouhou tyčí,poté v tom obrovsky rupne a šroub povolí.Podotýkam,že šrouby jsou bud utaženy na moment ze servisu nebo standartním klíčem,nijak extra neutaženy a po 1měsíci nejdou vindat. Auto má hliníkova originalní kola.Pomohla by výměna šroubu nebo je problem jinde? Druhá otazka spočívá v tom,že když vjedu do rozbředlého posoleného sněhu,zatočim volantem,nebo v tahlé zatačce,spadne mi ASR,ESP,EBD a musím znovu nastartovat a vše ok. za sucha ani za deště toto se neprojevuje,pouze posolený snih
Může být někde narušená izolace obslužných kabelů těchto systémů a proto takto reagují.
Dobrý den mám Fiat Stilo 1,2 16v 2004 při zapnutí klíčku nenaskočí palubovka vubec nic ani kontrolky a ani ručičky budiku, svití jen kontrolky bez.pasu. jinak světla ,blinkry,stěrače atd.fungují jen palubovka je komplet nečiná,při kontrole pojistek a jejich vyměně žadna změna jen se mi jednou povedlo že palubovka komplet naskočila a svitily veškeré kontrolky co tam jsou i když byl kliček vytažen ze spinaci skřínky a veškeré světlomety atd.vypnuté.Nevím co stím.Děkuji za radu.
S palubovkou vždy opatrně.Problém je pravděpodobně způsoben přímo vnitřní vadou přístrojového štítu. Nutná diagnostika jeho řídící jednotky, jinak nelze závadu určit.
Dobry den mam fiat doblo cargo 1.9 D.Je mozne pridat do paliva aditivum STP Diesel injector i kdyz auto nema prime vstrikovani.Dekuji za odpoved
Ano, aditivum můžete do paliva přidat.
Mam fiat Ducato 2,8 JTD 94kw po opravě tekoucí nádrže asi po ujetí 1km se rozsvítila kontrolka vstřikování a motor zhasl,po sečkání asi 15 vteřin motor šel opět nastartovat běží však tak 10 vteřin a opět zhasne.To se neustále opakuje.Je možné že je palivová soustava zavzdušněná,v případě že je jak ji odvzdušnit?
Palivová soustava u motoru JTD se odvzdušňuje automaticky. Problém by mohl být způsoben ucpáním sacího koše podávacího čerpadla v nádrži. Doporučujeme nejprve zkontrolovat jeho stav popř. čistotu palivové nádrže a zkontrolovat tlak paliva pomocí diagnostiky.
Dobrý den, mám Fiat Marea 1,6 16V, 76 kw, rok 1997, při studeném startu vyletí otáčky na 2000, po zahřátí pomalu klesají na cca 800 a občas kolísají mezi 800 a 1200 u zahřátého. Jinak to jede úplně normálně, neškube. Termostat je nový, svíčky, filtry a rozvody také. Děkuji za nějaký tip.
Problém může být způsoben závadou v regulačního ventilu volnoběhu, popř. závadou snímače teploty a tlaku nasávaného vzduchu. Nutná odborná diagnostika nebo všechno postupně vyměnit, což je český garážový evegreen.
Mám Fiat Punto 55 S r.v.1996. Při jízdě dne 22.12.2010, kdy se venkovní telota pohybovala okolo nuly se asi po 10 km jízdy začala mlžit všechna okna ve vozidle. Zvyšoval jsem rychlost foukaného vzduchu, měnil různě okruhy vnitřní - vnější a nic nepomáhalo. Měl jsem i zapnuté vytápění zadního skla. Nakonec jsem musel zastavit a po asi 5 km jízdy v"prádelně" okna zevnitř očistit, abych vůbec mohl jet! Co mohlo být příčinou takového množství páry uvnitř vozidla? Mám obavu, že se mi tato situace může opakovat. Poraďte ! Děkuji.
Patrně máte nětěsný radiátor nebo chladící soustavu někde kolem topení.Nutno natlakovat a hned se to ukáže.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte k dispozici obrázkové schéme nastavení rodvodů na Fiat Ducato 1.9TD, rok výroby 97, 59KW a pokud ano, zda byste mi ho mohli poslat? Děkuji za odpověď
Každý automobilový opravář i dokonce bez živnosti v tomto státě má k těmto servisním informacím přístup naprosto stejný jako jakýkoliv značkový servis. Potíž je ale asi v tom, že značkový servis to platit musí a ti ostatní to chtějí zadarmo. Zde to je i v češtině: https://www.technicalinformation.fiat.com/ecomm-web/web/
Fiat Ducato 2.3 16V JTD Pri studenem startovani zustala svitit zluta kontrolka vstrikovani.Motor sel samovolne do vyssich otacek,ktere po 5 sek. spadly.Po zhasnuti motoru jiz nejde nastartovat. Dekuji.
Ve vašem případě může být kromě zamrzlé nafty asi další pět závad.Je potřeba načíst závadu v řídící jednotce - to by měli umět v každé lepší garáži. Ale přesnější zjištění poruchy konkrétního dílu nebo podskupiny umí hlavně značková diagnostika.
Dobrý den, při jízde s Fiat Punto e mi rozsvítila oranzová kontrolka porucha kontrolní soustavy EOBD. Prosím jak mám postupovat, co to přesně znamená a kolik bude stát opravy. Děkuji
Nejprve je potřeba provést diagnostický test řídící jednotky motoru, díky kterému se zjistí příčina rozsvícení kontrolky.
Vlastnim FIAT PUNTO 55 rok výroby 1999 benzin.Auto nemá klimatizaci.V zimě a chladném počasí se zamlžují okna i při zapnutém topení.Co by mohlo být závadou?
Abnormální mlžení skel může být způsobeno závadou regulace cirkulace vzduchu topení, popř. netěsným radiátorem topení-musí ubývat chladící kapalina.
vlastnim fiat ulysse 2,0-16v benzin+lpg r.v.1999 auto si same pridava otačky na volnobehu,aj počas jazdy citim že auto ma vyšie otačky ked niekedy klesnu tak su iba okolo 600 škrtiacu klapku som vymenil a nič diagnostyka ukazuje bez zavad iba vyhrievanie lamda sondy vyhodilo.je to rovnake aj na benzin aj na lpg dakujem za akukolvek radu zavada pretrvava už 1-rok a nik si nevie dať rady spozdravom zufali fiaťak
Problém může být způsoben závadou regulace volnoběhu, netěsným sacím potrubím, popř. vadným snímačem tlaku nasávaného vzduchu. Doporučujeme provést diagnostiku řídící jednotky motoru, vč. porovnání parametrů jednotlivých senzorů.
Prosím o radu, vlastním Fiat Doblo Cargo 1,9D r.v. 2002, po nastartování zůstává svítit kontrolka počítače, houpají se otáčky, z výfuku jde bílý kouř. Po dalším startu zhruba po hodině žádné potíže nejsou, vše funguje jak má. Podotýkám že toto se děje jen při teplotě pod nulou. Při běžných teplotách startuje napoprvé bez potíží. Diagnostika motoru byla provedena v autorizovaném servisu, závada nezjištěna a problém PRÝ by mohl být ve vstřikovacím čerpadle lucas. Mám vyměnit čerpadlo za několik desítek tisíc a spolehnout se na stanovisko servisu? Děkuji za odpověď.
Závada EGR ventilu je možná, doporučujeme nejprve provést jeho zkušební vyřazení zaslepením. Další chybou může být nesprávné nastavení předvstřiku. V případě, že nepomůže zaslepení EGR ventilu, ani zvýšení hodnoty předvstřiku, je nutné provést kontrolu nastavení vstřikovacího čerpadla na stolici. Pozn: Každé rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování způsobí závada v řídící jednotce motoru, kterou lze pomocí originální diagnostiky načíst. Nemůže svítit kontrolka poruchy vstřikování a současně být řídící jednotka bez závad.
Dobrý den,mám Bravo 1,9 td 100s, již dříve jsem registroval větší opotřebení pravé zadní gumy.Sjíždí se směrem k vnitřku auta.začly mrazy a kolo je i opticky , jakoby vykloněné.Je možné, že s mrazy a stažením materiálů se vůle v uložení zvětšily až tak že to jde okem vidět? Auto na sněhu vůbec nesedí jakoby ujížděl zadek.Dá se seřídít odklon zadních kol? Nebo,musím vyměnit uložení nápravy? Díky a všem pěkné Vánoce.
Odklon kol zad.nápravy nelze seřídit, je daný. Pokud má nápravnice nebo rameno i minimální vůli, je vozidlo hůře ovladatelné a nesedí na cestě.Vyměňte rameno nebo jej opravte pomocí sady.
Dobrý den. Vlastním Fiat Palio Weekend 1,2 54kW. Mam tento problém. Nenastartuji při teplotách okolo -12 C a nižších. Po ponechání auta v teplé garáži potom bez problémů naskočí.Při vyšších teplotách -5 nebo O C startování OK. Přitom velfobin do nádrže přidávám, nádrž je vyčištěná.V nádrži mám dostatek benzínu. Svíčky jsou nové.Dali mi v opravně nové benzínové čerpadlo, na které měli podezření, což opět při 12 C nepomohlo. Na diagnostice mi vymazali z počítače zapsanou závadu z minulosti "kódování imobilizéru" a říkali, že ať to zkusím třeba to pomůže. Mám z toho divný pocit. Nemůže to dělat třeba teplotní čidlo?
Problém může být způsoben závadou čidla teploty motoru, popř. závadou čidla teploty nasávaného vzduchu. Doporučujeme provést kontrolu obou čidel prostřednictvím originální diagnostiky, popř. kontrolu tlaku paliva.
Dobrý den.Měla bych dotaz.Vlastním Peugeot boxer 2.5TD.r.v.1999 Prosím o radu.Automobil startuje i na velké mrazy dobře,ale stalo se mi,že na neutrál držel sotva otáčky(zahřátý motor).Až po asi pátém napumpování nafty běžel motor o.k.Může za to palivový filtr i když má předehřívání nafty.Je možné,že zamrzá palivo,vadný vstřik nebo něco jiného?Děkuji za odpověď
Základem zjištění důvodu je mít čistý/vyměněný/ filtr paliva a přidat více aditiv do nafty.
Fiat stilo 2003 1.6 16V.Při jízdě do kopce motor škube?Diagnostika ukázala vadný válec č.2 a bohatá směs.Může být vadná řídící jednotka?Děkuji
Problém může být způsoben závadou v zapalování, závadou řídící jednotky popř. mechanickou vadou motoru.Navštivte servis, který disponuje znalostmi a podrobnou značkovou diagnostikou.
Dobrý den,mam Stilo MW 1,9 JTD 85KW/2003-problém je v tom,že mi nechce táhnout od spodních otáček.začne táhnout (na jakýkoliv rych.st.) až po překročení cca 2500 ot.min. Palivový filtr je vyměněn a v servisu mi vyčistili potenciometr plynového pedálu,ovšem závada se pořád opakuje.Před 4 měsíci ,když jsem jel do kopce na plný plyn mi to hlásilo engine fault,ale na diagnostice nic nebylo-provedli pouze vyčistění ERG ventilu a vyrovnání hřídelky s tím ,že příště to bude asi chtít nový ERG. Dřív to byl tahoun již od spodních otáček,bez problému jsem šlápl na podlahu s plynem a nebyl problém předjet kohokoliv,ovšem teď nepředjedu ani traktor bez pořádného podřazení. PROSÍM O RADU,DĚKUJI
Neměňte a nedělejte nic na základě dohadů,příčin problému může být víc.Ve Vašem případě bude patrně nutné provést diagnostiku za jízdy a porovnat teoretické a skutečné parametry motoru. Každý značkový servis to má umět a je na to vybaven.
Dobrý den, jsem vlastníkem FIATU MULTIPLA 1,6 100 16V natural PoWer, najeto asi 130 000km. Jeho problém je, že při prvním startu dlouho točí a po nastartování nepřepne automaticky na CNG. Přepne až po opakovaném startování. Závadu se pokoušeli v servisu odstranit vyčištěním vstřiků a výměnou svíček - bezvýsledně, s tím, že mi bylo sděleno, že auto by správně mělo přepnout na CNG až po zahřátí. Předali mi ho s tím, že to vyzkoušeli a po zahřátí jim to přeplo, čemuž se zdráhám uvěřit, neboť jsem po ranním nastartování ujel asi 40 km a auto automaticky z benzínu na CNG nepřeplo. (kdybych v průběhu jízdy zastavil a znovu nastartoval na CNG se určitě přepne). Zajímalo by mě teda,jak má vlastně multipla správně fungovat a v čem by mohl být problém? Nejsem první majitel vozu, a ten původní mi dokonce tvrdil, že startoval i na plyn.
Existují dva typy řízení motoru 1,6 CNG. První typ umožňuje start na plyn, druhý přepíná až po zahřátí motoru. V každém případě se jedná o závadu v řízení vstřikování CNG, kterou lze zjistit pomocí diagnostického testu.
Fiat Stilo, rok 2002, za jízdy často svítí kontrolka airbagů. Diagnostikována závada v čidle zatížení sedáku spolujezdce.Čidlo tvoří zátěžovou dečku. Poradíte, jak čidlo obejít?
Jedná se o zásadní bezpečnostní prvek a proto je třeba snímač zatížení vyměnit, resp. nejdříve zkontrolovat kabeláž.
dobrý den. mám fiat márea weekend 1.9 jtd 105 rv.99.Auto v určitých otáčkách přestane táhnout a to při jaké koliv rychlosti.Při běžném sešlápnutí plynového pedálu auto zrychluje velmi pomalu, a při pomalém sešlapávání plynového pedálu se auto rozjíždí plynule.Díky za radu. SPEEDY
Problém může být způsoben vadnou váhou vzduchu (debimetrem). Doporučujeme ale nejprve provést značkovou diagnostiku řídící jednotky motoru
Dobrý den, v létě jsem koupil starší LANCII LYBRU 1.9jtd bez manuálu a nemohu pochopit cirkulaci vzduchu jen v kabině. Jednou nesvítí žádná kontrolka, jednou svítí zelená a většinou svítí oranžová. Poraďte co dělám za chybu. Pak mi ještě občas svítila kontrolka (motor), to prý je zanešené turbo, ale po sundání výfuku při montáži tažného zařízení se vysypala hromada sazí a od té doby je kontrolka stále zhaslá. Auto má 200000 km. Děkuji předem za radu.
Pravděpodobně máte vozidlo vybaveno snímačem znečištění vzduchu AQS. V tom případě má spínač cirkulace tři polohy: 1/nasávání vzduchu zvenku 2/nasávání vzduchu zevnitř 3/automatický režim – nasávání čistého vzduchu z venku, v případě znečištění vzduchu dojde k automatickému přepnutí na vnitřní cirkulaci Bez provedení značkového diagnostického testu řídící jednotky motoru nelze zjistit funkčnost rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování paliva.
Dobrý den, mám fiat bravo 1.4 12V 1996, zjistil jsem, že se mi na víčku oleje tvoří bílá emulze. Je to známka nějaké poruchy nebo netěsnosti? Hladina chladící kapaliny se mírně mění, ale je vždy mezi min-max. Také mi neukazuje teploměr na palubní desce, jen když popojíždím v koloně nebo stojím se spuštěným motorem, tak se mírně zvedne, ale jen o pár mm. Ješte prosím o radu: auto mi po pár minutách jízdy netroubí, když je studené tak troubí vždy, ale jakmile s ním ujedu pár km tak nikoliv, ani po následném vypnutí motoru. Co může být příčinou? Děkuji za odpověď
Problém s teplotou motoru může být způsoben závadou termostatu, díky které se motor správně nezahřívá. Tato závada může způsobovat abnormální tvorbu kondenzátu na víčku nalévacího hrdla. Doporučujeme pomocí diagnostiky zkontrolovat skutečnou teplotu motoru. Výpadky funkce akustické houkačky může způsobovat vadný kontakt spínače, vadné spínací relé, popř. vadná akustická houkačka. Bez provedení proměření nelze závadu blíže specifikovat.
Zdravím,mám problém s puntem 1,2 II. Auto jezdí každý den a třeba měsíc je klid a potom z ničeho nic jeden den přijdu a nerozsvítí se ani kontrolky,baterie je totálně vybitá,přitom nic nezůstalo zapnuté,v servisu měřili odběr a zjistili pouze odběr autorádia,takže od té doby se vycvakává panel a odběr je minimální,jenže problém setrvává.Poradíte mi prosím co by to mohlo dělat,jestli jste se stím už někdy setkali? Díky moc
Každá závada, která se projevuje nepravidelně a nelze jí nasimulovat se obtížně diagnostikuje. Nepravidelné vybíjení akumulátoru může být způsobeno např. samovolnou aktivaci napájení nějakého el. obvodu Body computerem. Ale základem je bezproblémové nabíjení kvalitní baterie a to hlavně při zátěži.Krátké pojížďky akumulátor nemá rád.
Dobrý den. Stilo 1,9 Mjet 88kW 2006. Po nastartování mi neprobíhá checking engine.Tedy na displeji. Je to problém pro chod motoru? Děkuji
Pokud se po zapnutí zapalování rozsvítí kontrolka vstřikování a po nastartování motoru zhasne je vše v pořádku.
Vlastním Fiat Brava 1,2 16V, 60kW, r.v.1999. Motor v poslední době ztratil výkon. Asi do rychlosti60km/hod. dochází ke škubání motoru. Při vyšší rychlosti nenítak patrnné.Je ale poznat, kdy v určitých chvílích motor zabere na plný výkon, ale to trvá jen několik vteřin. Někdy se ozývá z výfuku zvuk jako při běhu motoru na tři válce.Zdá se mi táké větší spotřeba paliva. Děkuji za odpověď.
Podle projevu, který popisujete je velmi pravděpodobné, že problém způsobují buď vadné zapalovací kabely, vadné zapalovací svíčky, popř. vadná zapalovací cívka ale třeba i poškozený ventil.Nejlevnější řešení pro další postup je udělat kvalitní diagnostiku v značkovém servise.
Dobrý den.Mám fiat ducato 2.8JTD.A teď v zimně mám špatné starty.K žhavicímu reléti proud jde a a z reléte na žhavičku proud nejde.Chci se zeptat je vadné žhavicí relé?Děkuji za odpovědi
Relé žhavení je ovládáno přímo řídící jednotkou motoru. Bez provedení diagnostiky ovládacího obvodu relé nelze závadu blíže určit. Může se jednat jak o závadu relé, tak o závadu jeho ovládání.
Pri zmene otacek (prerazovani)se mi zda jako by mzikove problikavaly svetla.Totez se deje pri zvetsene zatezi (zapnuti ventilatoru na maximum).Deje se tak u Fiatu Dolo 1.3 MJ. Jak mam identifikovat pricinu tohoto stavu (regulator,alternator...)? Je regulator soucasti alternatoru jak je tomu u Felicii?
Problém je pravděpodobně způsoben závadou regulátoru napětí, který je součásti alternátoru. Doporučujeme provést kontrolu nabíjecí soustavy vozidla.A nesmí samozřejmě prokluzovat řemen.
Dobrý den, vlastním fiat punto 1.2 8V - strašně rychle se u auta vybíjí baterie asi cca 3 dny. Odběr je s radiem 0,26. Zjistil jsem, že když vyndám v pojistkové skříni v motorovém prostoru pojistku "70" tak je odběr v normálu, tato pojistka vypne celou přístrojovou desku. Můžete mi poradit čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď. S pozdravem Dlouhý
Vyšší klidový odběr z akumulátoru je ve většině případů způsoben nevhodně zapojeným autorádiem, popř. vnitřní závadou autorádia. Doporučujeme nejprve provést kontrolu odběru po jeho odpojení.
Dobrý den vlastním fiat stilo a mám problem se zamlžením všech skel i když mám ventilátor naplno.Filtr jsem vyměnil,myslím že mizí voda s okruhu,ohřívání auta v pořádku ale zdá se že to moc netopí prosím o radu. děkuji
Problém může být způsoben netěsnosti radiátoru topení. Doporučujeme provést natlakování chladící soustavy motoru a zkontrolovat těsnost radiátoru.
dobry den mam fiat punto 2rok vyr.2000 ked vymenim doma olej je potrebne dat na pocitac dakujem
Po výměně motorového oleje a filtru není potřeba nastavovat data v řídící jednotce.
Dobrý den chci koupit fiat brava r.v. 2000 1,9jtd,ale na přístrojovce svítí kontrolka airbag a kontrolka vstřikování. Majitel to vysvětluje tak,že je dost vybita baterie proto svítí kontrolka airbag,a vstřikovaní svítí udajně proto,že došla nafta a po dolití nafty a nastartování to dlouho trvá než zhasne... Je to možné.... Nebo raději nekupovat? Jsou motory jtd poruchové?
Pokles napětí může být příčinou rozsvícení kontrolky poruchy systému AIR BAG, stejně tak může být příčinou rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování nedostatek paliva, který způsobí pokles tlaku. Rozsvícení poruchových kontrolek však může způsobit závažnější závada, proto doporučujeme provést diagnostiku řídících jednotek ještě před koupi vozidla.
Mám fiat punto II r.v.2001, a hrozně mě štve to pukání a praskání předních dveří při otevírání a zavírání, dá se to nějak odstrani?
Zkontrolujte dotažení omezovače dveří. Pokud to nepomůže, musíte jej vyměnit.
DOBRÝ DEN NOVÉ FIAT BRAVO 1.6 JTD A CHTĚL BYCH VĚDĚT JESTLI SEŽENU TEMPOMAT Z ALFY,ORIGINAL JE DRAHEJ DÍK
Nevěřte, že ve vašem novém autě bude plnohodnotně fungovat nějaký nemodelový tempomat.
Dobry den, mam Fiat Punto 1.2 8v 44kw, motor v nizkych otackach, na 1. a 2. prevodovy stupen, pri jemnom pridani plynu dost pocukava, ked pridam viac plyn tak cukanie prestava. A takisto nie je problem na 3,4,5. Vsimol som si aj trochu nepravidelny chod motora, vsimol som si to ale len u studeneho motora, otacky po nastartovani su okolo 1400, potom to klesa pod 1000, ale po dost dlhej dobe. Diky za odpoved.
Cukání motoru může být způsobeno buď závadou zapalování anebo bohatosti směsi.Je toho dost. Bez provedení diagnostiky tudíž nelze závadu blíže specifikovat.
Dobrý den, vlastníme Fiat Marea Weekend a dotaz zní:asi před týdnem přestaly jít stěrače, pozvali jsme "vesnického" autoelektrikáře. Teď jsme na tom tak, že když byla obleva, nějaký pohyb udělaly, ale v nraze, než se rozehřeje auto nejdou. Zbytek je v pořádku, tzn. zadní stěrač, světla...v pojistkách to není. Navíc jsme cca pře 2 lety měniky motorek. Děkuji za odpověď
Problém může být způsoben závadou elektromotorku, el. instalace, popř. mohou být zatuhlé kluzné ložiska mech. stěračů. Odpojte náhon stěračů od motorku a zkuste jejich pohyblivost.
Mam FIAT punto 1.2 ,2001.Během jízdy se mi trvale rozsvítila oranžova kontrolka se symbolem potrubí, přímo pod kontrolkou na palivo.Co je příčinou????
Pravděpodobně se jedná o kontrolku poruchy vstřikování paliva, která indikuje závadu v tomto systému. Nutná diagnostika.
Zdravím, na Fiatu Idea mi signalizuje hláška o chybě světel na pal počítači a nevím jak ji vynulovat, je na to nějaký postup anebo musím do servisu.Chyba se objevila po demontování světla a zapnutí světel, děkuji za odpověd.
Chybové hlášení zmizí automaticky po odstranění závady, která tuto signalizaci zaktivovala – to znamená, že na vozidle stále existuje závada na vnějším osvětlení. Doporučujeme zkontrolovat vnější osvětlení, vč. kontroly osazení jednotlivých svítilen žárovkami o správném příkonu.
Dobrý den,na mé 159sw 1,9JTDM 110kW,r.v.2007,naj.11500tis.km,se mi objevila hláška CHECK ENGINE CHECKED,kontrolka se rozsvítí pri vsunutí klíče,po nastartování na chvíly zhasne a pak se objeví symbol kontrolky + hláška výše uvedená.Objednal jsem se na diagnostiku do Olomouce,ale tam nemají moc ochotu.Prý mají dost plno.Zkusím ještě Brno.Nevíte prosím,kde by mohla být příčina této závady,nebo co si nenechat jako laik nakukat v servisu.Díky Aleš - Vyškov
Tato hláška je projevem závady uložené v řídící jednotce motoru, bez provedení diagnostiky nelze závadu blíže specifikovat. Po provedení diagnostiky si vyžádejte výtisk chybových hlášení řídící jednotky motoru, budou tam uvedeny veškeré závady, které byly v její paměti uloženy v okamžiku testu.
Vlastním Multiplu r.v. 2004 1,9 JTD. Mám problém s nastartováním. Motor se točí, ale nenaskočí. Byl vyměněn palivový filtr + aditivum proti zamrznutí paliva. 2 dny to bylo OK,ale nyní se problém znovu objevil. Při vyčtení ř. jednotky nebylo nic zjištěno. Předem díky za odpověď.
Problém může být způsoben vadným snímačem otáček motoru, nedostatečným tlakem paliva, vadnými vstřikovači paliva. Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru a kontroly tlaku paliva nelze závadu blíže určit.
Zdravím přivezl jsem Fiat Multiplu 1,6 r.v 1999 nešlo startování cvakalo to byla to cívka startér je ok nechal jsem to opravit dal zpátky furt cvaká nevím si už rady děkuji za odpověd
Problém může být způsoben vadným ukostřením motoru, přechodovým odporem na svorkách hlavního napájecím kabelu – mezi akumulátorem a startérem, popř. krátkými uhlíkovými kartáči startéru a také pólovým můstkem ve spínači.
Dobry den prosim vas chtel jsem se vas zeptat kde najdu u fiatu brava 19td 75 pojistku zhaveni dekuji.
Pojistka žhavení je umístěna v motorovém prostoru u akumulátoru.
Dobrý den, vlastním Fiat Stilo a nefunguje mi topení ani klimatizace.. dříve to blblo jen občas teď už to nejde vůbec nevíte čím to je ?? předem děkuji za odpověď
Nevíme jakým typem klimatizace je vozidlo vybaveno. V případě, že máte vůz vybaven digitálně řízenou klimatizací, je potřeba nejprve provést diagnostiku její řídící jednotky.
dobrý den chtěl jsem se pozeptat mám fiat bravo 1.6 16v.r.1996 a zničeho nic když jsem chtěl nastartovat mě motor chytnul vždy bez problému a najednou mě to zdechlo a pak už to nešlo jsem myslel že je to baterii ale není jelikož jsem koupil novou jestli by jste mě mohli poradit copak by to mohlo byt cca za vadu děkuji
Může se jednat jak o elektronickou, tak o mechanickou závadu.Diagnostika napoví.
Dobrý deň.Mám Fiat Stilo 1.6 16v r.v 2002benzín a mam takýto problem:na displeji mi ráno ale iba ked mrzne,mi pri štartovaní a studenom motore mi piše(max teplota kvapalinový radiator odstavte motor)a ručička toploty vybehne na maximum a potom sa vráti na nulu, voda nemizne,motor sa neprehrieva,teplota motora nekolíše,chladí dobre,chod motora je dobrý.Píše mi to len ked sú mrazi,ked je teplota nad nulou je všetko OK.Ked sa motor trochu zahreje a auto odstavím a po malej chvíli naštartujem už to nepíše.Prosím poradte.Dakujem
Pravděpodobně se jedná o softwarovou závadu řídící jednotky přístrojového štítu. Doporučujeme provést diagnostiku řídící jednotky přístrojového štítu, popř. ověřit teplotu motoru prostřednictvím diagnostiky řídící jednotky motoru
Zdravim, mam AR 159 1.9 MJTD r.v.07 110 KW, vymenil jsem olej ale na palubaku me to porad pise ze je potreba vymenit olej, jde to udelat pomoci knofliku jako u VW nebo musim do Fiatu na origo. diagnostiku? Predem dekuji za info
Servisní perioda se nastavuje pomocí originální diagnostiky.
Dobrý den, mám fiat grande punto 1,3 jtd 2003, rozsvítila se kontrolka "Porucha systému vstřikování verze Multijet žlutá". V autorizovaném servise mi kontrolku zhasli (za 500,-) s tím, že diagnostika nic neukázala a vše je vpořádku, nicméně po několika kilomerech se kontrolka opět rozsvítila. Můžete mi prosím poradit, jak v tomto případě postupovat, popřipadě čím to může být způsobeno. Děkuji za odpověď
Rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování způsobí závada zapsaná do paměti řídící jednotky motoru, takže při diagnostice musela být nějaká závada v řídící jednotce uložena. Doporučujeme navštívit servis znovu a žádat odpověď.Dbejte vždy na přesné formulování pořadovaného servisního zásahu, aby bylo co reklamovat.
Jak se mění přední motorek stěrače u Alfa Romeo 156 1,9JTD sportwagon?
Motorek lze vymontovat po demontáži plastového krytu pod čelním sklem a při dodržení správného postupu.
Dobrý den.GP 1,9MJET Sport r.v. 2006 .Lze vyměnit žhavící svíčky na počkání ? Děkuji
Počkat nebo učekat se? Záleží to na tom, zda půjdou svíčky zlehka povolit, což se zpravidla neděje.
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat na závadu elek.řízení dualdrive na Fiat Punto 2005.Dualdrive mam vypnutý.Kontrolka dualdrive při nastartování nesvíti ,ale pootočení volantu se rozsvíti.Nepozoruji žádnou větší sílu odporu. Děkuji za odpověď a přeji krásný den
Jedná se o poruchu el. posilovače řízení, pro podrobnější rozklíčování je nutná diagnostika řídící jednotky.
Dobry den mam ducato 2,8jtd a zniceho nic zacal volnobeh jit kolem 2000otaček jinak vse je normální jen ten vysokej volnobeh.
Volnoběžné otáčky jsou řízeny softwarem řídící jednotky motoru, proto bez provedení diagnostiky nelze závadu zjistit.
Dobrý den prosím o radu mám fiat ulysse 2.0 nejde nastartovat ale motor se točí prosím o radu čím by to mohlo být.Děkuji Dan
Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru nelze závadu přesněji určit. Problém může být způsoben např. vadným čidlem otáček motoru, vadnou řídící jednotkou motoru, vadným palivovým čerpadlem, vadným regulátorem tlaku paliva, vadným vstřikovačem paliva, nekvalitním palivem atd.).
Dobry den.Mam takovy dotaz.Vlastnim fiat brava 1.6 76kw.Za jizdy se mi poti bocni azadni okna. Ventilator mam zapnuty na.nejvysi stupen. Prosim o radu.Dekuji.
Problém může být způsoben netěsnou přepínací klapkou cirkulace vzduchu topení, popř. prasklým (netěsným) radiátorem topení.
Dobry den..Potreboval bych nastavit rozvody na Fiat Uno 1.0ie...nwm na jake rysky to dat..dekuji Nashledanou Radek
K nastavení rozvodu je potřeba mít k dispozici technickou dokumentaci, bez které nedoporučujeme jakékoli nastavování provádět.
Dobry den chtel jsem se zeptat mam mam felicii r.v.98 a problem je ohledne topeni motor je ohraty na nor. teplotu a z topeni jde studeny vduch topeni jsem mel rozebrany jelikoz jsem si myslel ze je spinavy vymenik ale ten byl čisty a do vymeniku jde horka voda ja si myslim ze je to zavzdusneny nebo co potrebuji poradit jak s tim.dekuji šerhaut
U všech aut je základní nutnost správné funkčnosti topení jeho dokonalé odvzdušnění.
Dobrý den, občas se mi stane na Stilu 1,9 JTD, že mi nefunguje ovládací panel klimatizace a topení a nelze spustit topení nebo klimatizaci, jako by bylo přerušené napájení pro panel. Můžete mi poradit? Děkuji.
Pravděpodobně je problém způsoben buď výpadkem napájení ovládacího panelu klimatizace, anebo přímo jeho závadou. Součástí tohoto panelu je také řídící jednotka klimatizace. Bez provedení její diagnostiky, nelze závadu přesněji specifikovat.
Dobry den přemyšlim o koupi fiat stilo rv.2007 1.9multijet 88kw ma najeto 91000km v kolika km se provadi vymena rozvodu a je vuz vhodny na kratke pojiždky asi 70% po meste do 3km zbytek delši trasy do 20km nebo je lepši volit benzinovou verzi v x servisech mi rikali že modernim dieslum pojiždky na kratke trate nevadi dekuji za odpoved
Perioda výměny rozvodového řemene je 120 000km, anebo maximálně 4 roky. Má-li Vaše vozidlo najeto více jak 120 000 km od poslední výměny rozvodového řemene, anebo je-li rozvodový řemen na vozidle namontován déle než 4 roky, doporučujeme provést jeho výměnu, protože hrozí vážné poškození motoru v případě jeho prasknutí. Krátké trasy motoru 1,9 Mjet nevadí.
Dobrý den. Vlastním Fiat Punto r.v. 2000 a hodlám měnit zadní nápravu. Auto je vybaveno systémem ABS. Chtěl bych se proto zeptat, jak odvzdušnit zadní brzdy? Děkuji za odpověď
Brzdový systém se odvzdušňuje stejným způsobem jako u vozidel bez ABS.
dobry den mam fiat stillo 1,2 benzin vymenil jsem termostat a pri nastartovani mi po zahrati teplota na teplomeru ukazuje provozni teplotu v pulce teplomeru jakmile otevru knoflikem topeni funkci teply vzduch teplota klesne a koůisa mezi minumalni a provozni ryskami na teplomeru ale topeni topi a fouka teply vzduch po uzavreni knoflikem na foukani studeneho vzduchu teplota zase vyleze na spravnou hodnotu adrzi se jak ma byt nemusi se po vymene termostatu chladici system nejak odvzdusnit myslim tim topeni? dekuji za odpoved a radu predem
Chladící soustavu je potřeba po výměně termostatu odvzdušnit. Kolísání teploty motoru může být způsobeno ochlazováním radiátoru topení silným proudem studeného vzduchu. Doporučujeme provést řádné odvzdušnění chladící soustavy, kontrolu teploty motoru pomocí diagnostiky, popř. vyzkoušet režim topení s uzavřeným okruhem – přepnout ovládač do polohy nasávání vzduchu z interiéru.
Dobrý den.GP 1,9MJET Sport r.v. 2006 . Kontrolují se u tohoto motoru ventilové vůle?Pokud ano jak často ?Jaký proud odebírají žhavící svíčky,cca , při startu a při dožhavování . Děkuji
Ventilové vůle se dle výrobce mají seřizovat po ujetí každých 60.000 km. Odběr žhavící svíčky je cca 15A při začátku žhavení. Čím má žhavící svíčka vyšší teplotu, tím je odběr nižší.
Vařil mi dnes motor (skoro), přestože je -10! V chladící soustavě je nalitá nemrznoucí směs. Spodní hadice u chladiče je teplá. Kde by mohl být problém?
Je vždy dobré nám sdělit o jaký vůz se jedná....Problém může být způsoben zamrznutím chladící soustavy, závadou termostatu, závadou čerpadla chlazení, popř. prasklým těsnění hlavy válců.
DOBRY DEN ZDEDIL JSEM FIAT BRAVA 1,6 16V A NA PRVNIM SNEHU JSEM ZISTIL ZE NEFUNGUJE ABS A ANI PO OTOCENI KLICKU SE NEROZSVITI KONTROLKA (ABS)PO NASTARTOVANI BY MELA ZHASNOUT NENI NEKDE POJISTKA? DEKUJI.
Otázka je, jestli je vůz systémem ABS vůbec vybaven nebo byl nějak systém paralyzován. Pojistka je umístěna na stěně za motorem, přímo nad jednotkou ABS.
Dobrý den, mám FIAT Punto 1.2 r.v.2000 a ztratil jsem od něj klíč. Bohužel nemám k dispozici ani původní (master) klíč, ze kterého by šel vyrobit klíč nový a nevím co lze v této situaci dělat. Auto je psané na mě a mám k němu velký technický průkaz atd. Díky s pozdravem Pavel Krayzel
Jedná-li se o Fiat Punto 188 (VIN začíná ZFA1880000....), lze objednat dle Technického průkazu nový klíč s vybroušeným mech. kódem a kódovací kartu pomocí které se klíč aktivuje v řídící jednotce imobilizéru
Přeji hezký den Vlastním FIAT ULYSSE 2,0ie rv 1994 kontrolka diagnostiky svítí ale vozidlo jede po vypnutí klíčku a opětovném nastartování do 10sec.zhasne a nějakou dobu se nerosvítípak se to opakuje a intervaly jsou nepravidelné co se týká doby kdyš nesvítí.Po připojení na diagnostiku oznamuje závadu na snímači otáček ale bez funkčního snímače motor nebude pracovat ?? dá se tomu věřit že počítač hlásí chybu ale jízda je možná. Děkuji za odpověď CH.L
Řídící jednotce motoru by měla pro udržení motoru v chodu stačit informace ze snímače fáze. Doporučujeme zkontrolovat odpor čidla otáček motoru v okamžiku závady - rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování.
1-Prosím,kde se nachází váha vzduchu u Fiata Marea motor 1.6 16V 76kw. 2-Je příznakem vadné váhy škubání/zastudena i zatepla/,když sundám nohu z plynu,pak znova přidám a zaškube,zároveň je větší spotřeba benzínu?Děkuji moc!!
Součástí tohoto motoru váha vzduchu není.Má pouze čidlo teploty vzduchu umístěné v sacím potrubí a čidlo tlaku nasávaného vzduchu umístěné buď v přímo v sacím potrubí, příp. na stěně za motorem. Škubání motoru může být způsobeno např. vadnou lambda sondou, bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru nelze přesněji závadu určit.
Dobrý den,mám fiat brava 1.4 12V a nemohu nastartovat nejdřív to začalo tím že mě to chytlo a hned chcíplo a ted už nemohu vůbec nastartovat otáčkoměr u tachometru nemám,svíčky jiskru házejí,palivo na válce údajně jde taky protože vždy když svíšky vymontuju tak jsou vlhké,rozvody jsou přesně na ryskách,motor je ukostřený,krokový motorek chodí,pojistky jsou v pořádku,ale prostě nechce to chytit.Prosím poraďte mě co mám jěště před diagnostikou zkusit a zda tyto vozy měly automaticky montovaný imobilizér a kde by mohl být namontovaný.Děkuji.Král.
Proveďte kontrolu tlaku paliva a kompresních tlaků jednotlivých válců. Pokud bude vše v pořádku, je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru. V případě závady imobilizéru by jeho kontrolka (žlutý symbol klíče) svítila stále, nefungovalo by zapalování a vstřikování. Pokud se kontrolka po zapnutí zapalování rozsvítí a po několika vteřinách zhasne, je imobilizér v pořádku.
K dotazu na poruchu ostřikovačů čelního skla Fiat Brava. Čerpadlo ostřikovačů je v pořádku, přehodil jsem přední a zadní ostřikovače a závada trvá, zadní stříká perfektně. Kde je umístěn zpětný ventil? V rozdvojce pravý-levý, nebo v tryskách? Děkuji. Boch
Zpětný ventil je součásti rozdvojky.
dobry den vlastnim Fiat mareu weekend r.v 1999 zlobi me ventilator topeni nevim jak se k ventilatoru dostat dekuji
Ventilátor topení je umístěn pod palubní deskou na pravé straně, přístupný je zespodu.
Dobrý den Fiat Brava 1,9 JTD 77kw r.v.1999 // problém s nastartováním motoru už od +5° motor točí a z výfuku se valí šedý dým podle mě nespálená nafta,měnil jsem žhavicí svíčky,filtr paliva,kontrola podávací pumpy v nádrži,přepady,vše se zdá být v pořádku ale pořád špatně startuje,ono nakonec nastartuje ale je to jak startovat avii,ještě mě napadá řídící jednotka doby žhavení??díky
Zkontrolujte kompresní tlaky jednotlivých válců motoru, popř. zkontrolovat vstřikovače.
Dobry den,rad bych si koupil ojety auto,ale prodejce uvadi ze auto jede pouze na 3 valce.rad bych se vas prosim zeptal co muze byt pricinou popr.kolik bych musel investovat do oprav.dekuji za info
Nekupovat.
Grande Punto 1.2. Psal jsem ohledně špatného startování za studena. Provedena výměna teplotního čidla motoru. Poté provedena diagnostika a zjištěno že teplotní čidlo je vadné. Řídící jednotka dostává dobrou teplotu, ale dává příkaz že je motor přehřátý a nezapne sytič, dále zapíná větrák chladiče na plno. Porucha se při nastartování sama smaže a jde pak startovat normálně. Proběhla také kontrola teplotního čidla nasávaného vzduch a tlaku vzduchu a vše ok. Doma jsem pak vyzkoušel odpojit a zapojit znova kabel připojený k teplotnímu čidlu. Další startování za studena ok. Jde tento kabel, popřípadě koncovka vyměnit?
Problém by mohl být způsoben přerušeným vodičem čidla teploty chladící kapaliny. V případě přerušení jeho obvodu, přejde řídící jednotka motoru do náhradního režimu, při kterém zapne trvale ventilátor chlazení. Doporučujeme provést diagnostiku řídící jednotky motoru v okamžiku závady. Kabelový svazek lze objednat ale stojí dost.
Dobrý den, mam fiat ulysse 1.9TD r.v. 1998 prez leto mi startovalo normalne ale ted, kdyz sednu za volant, nazhavim a chci nastartovat tak jen cvakne a motor nenaskoči. Nevim cim to, pac nekdy naskoci nekdy ne a kdyz ne, tak to po 5 - 10ti minutach chytne ale na to spolehat nemuzu.. Diky za radu Karel
Zkontrolujte svorky a kabely na akumulátoru, které mohou být zoxidovány.Dále zkontrolujte ukostření motoru propojovacím kabelem.Po vyloučení těchto možností je patrně vadný spínač startéru.Někdy to lze opravit bez ND.
Dobry den vlastnim Lanciu Y 1.2 8V 44kW r.v.1999. Mam problem kdyz auto dlho stoji a prsi dotoho.Napr.pres noc kdyz je venku vlhko a rano sednu do auta nastartuji bezproblemu ale jakmile chci pridat tak to seka. Citim jak se to zasekava a po chvili se dostane do otacek.Dela to za jizdy az do doby dokym se nezahreje motor.Pak ani nevim ze je s tym nejaky problem. Mne napadlo jestli nemuze se nekde v motoru srazet voda a kdyz se motor zahreje tak se tim padem vypari.Nevim, dekuji za odpoved.
Problém může být způsoben závadou zapalovacích svíček, kabelů popř. cívek, která se projeví po jejich navlhnutí.
Dobrý den,četl jsem zde o čidle klepání a chci se zeptat k čemu slouží a co snímá mám AR 159 1,9jtd 88kw rv.2006 a zda ho tam mám také
Čidlo klepání slouží k potlačení detonačního spalování u benzinových motorů. Vznětové motory tímto čidlem vybaveny nejsou.
Dobrý den,nejde aktivovat Dead Lock a to ani dálkou, ani klíčem.Tuhle funkci potřebuji,co s tím? Stilo 1,9 jtd, 2004.Zdravím
Nejprve je potřeba zjistit, je-li vozidlo z výroby tímto systémem vybaveno. V případě, že ano, je potřeba nejprve provést diagnostiku řídící jednotky Body computeru, který řídí centrální zamykání.
Mám Stilo 1.9JTD,r.2003.Při zamykání nebo odemykání na dálku auto reaguje správně,ale bez světelné signalizace.Mám to řešit, je to něco vážnějšího?
Světelná signalizace odemykání a zamykání pomocí dálkového ovládání je volitelná funkce, která se dá prostřednictvím diagnostiky aktivovat, či deaktivovat. Při aktivaci, popř. deaktivaci musíte mít k dispozici kartu s kódem imobilizéru.
Mam problem fiat punto 1.3 jtd rok vyroby 2003. Pri shasnuti motora a okamzitom startovani motor nenaskoci len po 15 s. je to normalne?
Problém se startováním není normální. V každém případě se jedná o závadu, kterou však nelze blíže specifikovat bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru.
Dobrý den,mám Lancii Zetu 2turbo 108 kw r.v.1996 najeto 110000 km a mám ji v autorizovaném servisu . Chtějí po mě kartu se servisním číslem nikde jsem o kartě k autu neslyšel mám servisní knížku a kartu nemám, aby se dostali do řídící jednotky motoru , bez ní mi auto údajně nějsou schopni opravit . Jel jsem a 3x se rozsvítila kontrolka řídící jednotky a pak shasla , pak jsem přišel k autu a imobilizer mě nepustil a auto nešlo nastartovat, nevíte jak a co se mohlo stát ? Mám ještě jednu otázku, pasuje řídící jednotka z Fiatu Ulysse stejné motoryzace do Lancie ? Děkuji za odpověď , s pozdravem Franta Novotný
Pravděpodobně se jedná o kartu s kódem imobilizéru, bez které nelze provést diagnostiku jednotky imobilizéru. Výmena není možná, protože by se muselo jednat o stejnou řídící jednotku, se stejným výrobním číslem. Spolu s jednotkou motoru by se musela vyměnit také jednotka imobilizéru vč. klíčů-kdyby si to každý měnil jak si vzpomene, tak by byla všechna auta dávno ukradená.
Zdravím chci se poradit , připadá mi ,že při prvním startu se mi nezapiná sitič .mám fiat doblo 1,2 . Točím a nic jako by tam nešel benzín. Nevíte jak na to. Děkuji
Nejprve je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru. Závadu může způsobovat vadné teplotní čidlo, popř. vadný potenciometr škrtící klapky.
Dobrý den mám potíž s topením.vlastním fiat marea weekend 16 16v a přestal mi jít vnitřní větrák jde jen na jednu polohu.Ptal jsem se a bylo mi řečeno že by mělo jít o odpory na topení.Chtěl bych se zeptat zdali je možné aby se vypálily a jak tuto příčinu odstranit
Problém může být způsoben vadným předřadným odporem, vadným přepínačem ventilátoru topení popř. vadou v el. instalaci
Dobrý den..vlastním Fiat Marea 1.8 16 V.Zdá se mi,že vůz stratil výkon,jízda není plynulá,zvětšila se trochu hlučnost,na plyn musím šlapat až na podlahu.Byl jsem na diagnostice,toto jsou tlaky ve válcích 1)13,8 2)13,2 3)12,8 4)13,5 Tlak paliva 2,4 Baru.Není ten tlak paliva nějak maly??Existuje nějaký regulátor tlaku?,Díky za odpověď
Nevíme jaký typ palivové soustavy je ve vašem vozidle použitý. Pro dvouhacicové systémy je předepsaný tlak paliva 3,5 Bar. Pro jednohadicové systémy je předepsaný tlak paliva 2,5 - 3,0 Bar. Tlak paliva je řízen regulátorem. Nedostatečný tlak paliva může způsobit závada palivového čerpadla, regulátoru tlaku, popř. ucpání palivového filtru.
Dobrý den Mám AR 156, 1,9 jtd 77kw. Nejdou mi stahovat el. okna vepředu (vzadu je ruční pohon). Okna nejdou stahovat žádným z ovladačů. Pojistka je dobrá. Chtěl jsem se zeptat, kde přesně je jednotka stahování oken. Dále mi nefunguje vyhřívání zadního okna. Pojistka je taky v pořádku. Má to s tím souvislost?
Jednotka ovládání oken a vyhřívání zad. skla se nachází za odkládací schránkou v palubní desce.
Mam FIAT Panda 1.2 + dodelany LPG. Pokud je hodne mokro tak ma motor nepravidelny chod, volnobezne otacky plavou a auto smrdi ikdyz je zahrate. Navic je strasne hlasite palivove cerpadlo. Je slyset i uvnitr auta pri nastartovanem motoru. Vymenili mi cerpadlo, ale i nove je stejne hlasite. Pokud vse poradne vyschne, cerpadlo utichne a prakticky neni slyset. Co ovlivnuje hlasitost cerpadla? Dalsi problem, ktery s tim mozna souvisi je, ze auto nechce startovat za studena [pokud je kolem nuly, tak treba az na po dvacate]. Motor toci a treba i naskoci, ale hned zdechne. Pokud vyjizdim z garaze do kopce, v pulce zdechne. Na startovani ma velky vliv take hladina paliva v nadrzi, cim vic, tim lepe se startuje. Vymenil jsem svicky, zapalovaci kabely, civku. Diagnostika ukazuje spravnou teplotu motoru i vzduchu. Diagnostika neukazuje nic, ikdyz je napojena v momente neuspesneho startu motoru.
Doporučujeme prověřit zapalování motoru, zkontrolovat zapalovací cívky, svíčky a kabely. Dále doporučujeme provést kontrolu tlaku paliva, protože hlučné palivové čerpadlo většinou signalizuje ucpání palivového systému.
Dobrý den, mám Fiat Brava 80 SX z roku 1999. V poslední době stašně dlouho trvá než po zapnutí začnou stříkat ostřikovače čelního skla. Nejprve pravý a teprve po desítkách sekund trochu levý. Kde může být závada? Děkuji. Boch
Může to být čerpadlem, popř. závadou zpětného ventilu ostřikovačů.
Dobrý den. Mám Škodu Octavia 1,6 55KW AEE r.v. 1997 tedy klasický obyčejný motor jen nějakým způsobem nemůžu někde najít snímač (čidlo) klapání. Prosím můžete mi poradit kde ho přesně najít? Nekdo říká na bloku motoru někdo mimo něj. Už jsem prohledal různá fóra hodně se o něm diskutuje vzhledem k chodu motoru,ale nikdo nikde nepsal kde ho najít a zřejmě jen tak vidět není. Děkuji za odpověď a pomoc.
V servisu by to vědět měli.Snímač klepání bývá umístěn na bloku motoru - většinou na jeho zadní části.
Dobrý den, mám Fiat Punto II, objevila se mi tato závada, palivoměr mi ukazuje při plné nádrži pouze polovinu. Jak se to dá nejlépe odstranit?
Problém je pravděpodobně způsoben závadou snímače hladiny paliva v nádrži.
Zdravím Vás, můj problém se týká imobilizeru u Alfy 156 1.9 JTD 77kw. Po zasunutí klíčku stále svítí kontrolka code a nejde nastartovat, občas ale opravdu vyjímečně to funguje. Ve většině případů nechám zapnuté zapalování a čekám cca půl hodiny a pak teprve zhasne nažhaví a můžu startovat. Nevím už co s tím. Děkuji za vaši odpověď. Laďa
Problém s imobilizérem může být způsoben buď závadou napájení řídící jednotky motoru, což by se projevilo tím, že po zapnutí zapalování se nerozsvítí kontrolka vstřikování, anebo přímo závadou v systému imobilizéru (může být vadná anténa, kabeláž, popř. jednotky imobilizéru). Bez provedení diagnostiky řídící jednotky imobilizéru nelze závadu přesně určit. Blikání kontrolky žhavení indikuje vadnou žhavící svíčku.
Dobrý den,vlastním Grande Punto 1,2r.v 2008.Nejdou mi přední stěrače,motorek a vše O.K.Prý je to body computerem?.Děkuji za odpověď a přeji hezký den Říha
Závada může být v elektronické jednotce motorku, v Body computeru, v kabeláži, popř. ve sdruženém přepínači. Bez provedení diagnostiky nelze blíže závadu určit
Zdravim, spojkovy pedal sa nevrati do vychodzej polohy,AlfaSW1.8TS,r.v.2001.Poradte,Vdaka.
Patrná závada v hydraulickém okruhu ovládání spojky. Doporučujeme provést odvzdušnění hydraulické soustavy spojky vč. kontroly její těsnosti. Dále doporučujeme provést kontrolu funkce hlavního a pracovního válce.
Dobrý den,mám Fiat Punto II a při klasickém rozjedu z křižovatky se motor jakoby sekne(chcípne),pokud prošlápnu akcelerátor je to v pohodě.Díky za odpověď.
Problém může být způsoben vadným potenciometrem škrtící klapky. Nutná diagnostika.
Dobrý den, zakoupila jsem si nový Fiat Punto Actual model 2010 5dv. s centrálním zamykáním bez dálkového ovládání. V prvních týdnech užívání jsem zjistila problém se zamykáním dveří ze strany spolujezdce - při zastrčení klíčku do zámku se otevřou všechny dveře, ale uzamknou se následně pouze jen tyto jedny a pro bezpečné uzamčení celého vozu je nutné auto obejít a uzamknout pouze na straně řidiče. Jelikož jsem se s tímto nikdy nesetkala a u nového modelu bych ani tuto nepraktičnost neočekávala, navštívila jsem autosalon, kde jsem vůz zakoupila. Ihned tento problém začali řešit jako závadu, se kterou se doposud nesetkali, při první prohlídce příčinu nezjistili a usoudili, že problém byl mohl být v řídící jednotce, kterou je třeba vyměnit za novou. Po výměně řídící jednotky se problém nevyřešil a bylo mi sděleno, že budou dále zjišťovat možnou příčinu a poté si mě znovu pozvou na servis. Následně mi bylo telefonicky sděleno, že jim byl do salonu přivezen stejný vůz, pouze ve třídvéřovém provedení, a že ten má stejný systém zamykání a tím tedy dospěli k závěru, že je auto již takto vyráběno. Z celkového postupu mám velmi smíšené pocity, o pochybách kvality servisních techniků nemluvě, jelikož se domnívám, že chybí-li ve vložce zámku mikrospínač či není-li zapojen, měl by tuto skutečnost technik zjistit a v neposlední řadě by měli být prodejce dostatečně informováni o vozech, které prodávají. Dotaz, se kterým se na Vás obracím, je tedy takový - už jste se s tímto u vás setkali, či můžete mi potvrdit, že takto fungují všechna Punta bez dálkového ovládání? Poukoušela jsem se tuto informaci vyhledat v uživatelské příručce, kterou jsem s vozem dostala, ale nic takového tam není. Předem velice děkuji za Váš čas a zodpovězení mého dotazu.
Ano, takto fungují všechna vozidla Punto bez dálkového ovl.U verzí z dálkovým ovládáním nejde dveře spolujezdce klíčem ovládat vůbec,není ve dveřích vložka pro klíč. Doplnit mechanismus mikrospínačem nelze,zámky pracují na jednom ovl.kabelu, ovládají se ohmicky a zámek je dodáván jako jeden kus v nerozebíratelném stavu.
Dobry den, mám fiat stilo 19jtd 2003 s parkovacím asistentem,chtěl bych namontovat tažné zařízení a mám obavu jestli se tím neovlivní fungovaní pravě parkovacího asistentu? Druhy dotaz je ten,že už mám volnějsí ruční brzdu,kde a jak ji mohu přitahnout? Třetí dotaz,na zadních kotoučích se mi dělají čáry něco jako obtisky destiček od vnějšku ke středu po celem kotouči. Kotouče jsou nové značky TRW,ale tento jev se ukazoval i na starych originalních,proto byli vyměněny. Nic se nezměnilo.
Když budete hák odjímat po každém použití jak stanoví vyhláška, tak senzory budou fungovat bez možných problémů. Lanovody brzdy se seřizují šrouby po demontáži tunelu.Stopy na brzdových kotoučích mohou vzniknout např. váznutím segmentů,lanovodů,při nepravidelném používání vozidla. Kotouče ani desky za tento stav vinu nenesou.
Dobrý den, vlastním fiat Brava, je to 1,9 JTD 105. Mám problém s topením. Auto má klimatizaci a provedl jsem výměnu termostatu. Na ukazateli teploty vody jsem zhruba v polovině, což by mělo být zhruba 90°C a z topení vychází pouze vlahý vzduch. Pylový filtr jsem také vyměnil a je to stále to samé. Prosím dejte vědět v čem je problém. Děkuji Tejkl
Zbytečně měníte termostat. Funkce termostatu se prověřuje jinak než topením.Patrně máte ucpaný radiátor topení nebo s potížemi funkční směšovací klapku vzduchu.
Dobry den, mam fiata brava 1.6 16V r.v. 1996, výkon 66 KW. Mám problem se startovanim, kdyz se motor zahreje nejde nastartovat, startér nemuze otocit motorem, az kdyz motor vystydne tak jde nastartovat. Byla provedena diagnostika v servisu Fiat Jičín = vše v pořadku, byla provedena kontrola starteru = bez závad, a zakoupená nová autobaterie. Děkuji za odpoved
Ukostření motoru, napájecí startovací kabeláž nebo startér. Podobná závada se na startéru neprojeví při zkoušce naprázdno.
Dobrý den alfa 159 1,9jtd 88kw.při jízdě v nízkých otáčkách asi 1800-2000 lechce pškubává diagnostika v alfě imofa Praha nic nezjistila egr ventil čistý a funkční.Děkuji Koudelka.
Je třeba se projet se zapojenou diagnostikou na řídící jednotku.
dobrý den,vlastním obytné auto s motorem 2,3jtd,2006,79000 km.v poslední době při jízdě s malým zatížením motoru při cca 1900-2200 ot.dochází k chvilkové ztrátě výkonu,pří plné zátěži-plný plyn se nic neděje a vše maká jak má.Při poslechu radia je slyšet rušení a jeho intenzita odpovídá otáčkám motoru,zájímavé je že při větším sešlápnutí plynu vzroste i jeho intenzita,čím je toto způsobeno a mohou tyto věci souviset,děkuji za odpověd
Problém může být způsoben závadou EGR ventilu. Doporučujeme nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru. Rušení autorádia může být způsobeno vadným alternátorem, popř. špatným odrušením autorádia. Pravděpodobně se jedná o dvě na sobě nezávislé závady.
mam fiat uno vsetko ide ako ma no po nejakom case jazdz po zahriati chcipne a po vychladnuti ide , co by to mohlo byt? dik
Pravděpodobně se jedná o problém s čidlem otáček. Nejprve je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru v okamžiku, kdy se motor zastaví a nelze ho nastartovat.
mam fiat punto 1.1 rok 97 a problem je... když je motor studený a po zahrati pustim topeni tak se mi kouři asi 5 minut je to takove jako čisti dym nebo vlchkost nesmrdi to a zarosi se cele auto ,prosim co stým mam delat nebo co to muže byt dekuji
Pravděpodobně se jedná o vadný radiátor topení - doporučujeme provést kontrolu těsnosti okruhu chlazení.
Dobry den preji.Vlastnim alfa romeo 156 1.6 r.v 1998. Mam dotaz ohledne kontrolky ktera je umistena na otackomeru nahore u kontrolky baterie a mazani....nevim zda je to vstrikovani a a nebo neco jineho....Ale kdyz sem jel do prace....stalo se mi ze se kontrolka rosvitila a kdyz sem zastavil na krizovatce a pote se rozjel auto se rozjelo ale pripadalo mi ze je slabsi vykon...po 8 hodinach kdyz sem jel z prace bylo vse v poradku....mohou to byt svicky...nebo je to jiny problem....dekuji za odpoved popripadne radu....s pozdravem andrej
Má-li kontrolka tvar vstřikovací trysky, je potřeba nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru.
mám Mareu 2.4 td a po výměně palivového filtru tečou vstřiky nafta jo kolem i po výměně přepadovích hadiček
Výměna palivového filtru určitě se závadou těsnosti vstřikovačů nesouvisí. Nejprve je potřeba zjistit přesně odkud palivo uniká, ze kterého spoje. Pokud je přívodní a přepadové potrubí v pořádku a palivo uniká přímo ze vstřikovačů, je potřeba vstřikovače vymontovat a opravit.
zdravim chtel bych se zeptat mam fiat brava 1.6 16 ventil rok vyrobi 1997 mam spatnou lamelu pri oprave jestli je snasi vyndat motor nebo prevodovku dekuju naskle
Vymontujte převodovku
Dorý den mám Fiat Brava 1.6 r.v. 97. Přestali fungovat potkávací a dálková světla, ventilátor topení, vyhřívání zadního okna, a stěrače. To vše najednou. Pojistky jsou zdravé. Nevím si rady. Děkuji za pomoc. Lešek.
Pravděpodobně se jedná o závadu sdruženého přepínače světel a stěračů.

Mám Grande punto 1.2 , při studeném startu mi nechce naskočit motor, cca 3 - 4 musím startovat (motor nastartuje a hned "zdechne". Za tepla už to nedělá. Koupil jsem jej od majitelky, ta ho měla na diagnostice ve Fiatu v Havířově a na žáden konktrétní problém nepřišli. Jen doporučili výměnu svíček a teplotního čidla. Svíčky jsem vyměnil, ale problém přetrvává.

Problém může způsobovat vadný snímač teploty motoru, popř. vadný snímač teploty nasávaného vzduchu.Nutná diagnostika.

Lze dodatečně namontovat originál autorádio na Grande Punto v základní výbavě Activ kde není příprava z továrny.Děkuji.
Nelze z důvodu odlišné konfigurace Body computeru a absence sítě CAN pro autorádio.
Vlastním Mareu Weekend 1.8i 16V rok 1996 z následujícím problémem.Často při sešlapnutí plynového pedálu nemá motor snahu zvednout otáčky a spíše se dusí.Někdy nejde motor vytočit na vyšší otáčky při volnoběhu a začnš se škrtit okolo 4000 otáček. Prosím poraďte.
Problém bude pravděpodobně v palivovém okruhu, doporučujeme nejprve prověřit stav palivového filtru a zkontrolovat tlak paliva.
dobry den mam fiat brava 1.6 16v a nefunguje mě rychloměr ani počitadlo km čim by to mohlo byt děkuji byvali majitel řikal že to občes šlo a občas ne děkuji
Problém může být způsoben vadným snímačem rychlosti, vadnou elektrickou instalací, popř. vadným přístrojovým štítem.
poradte při jizde sviti kontrolka vstřikovaču při jizde do kopce nebo s kopse zhasne jinak stale sviti, auto jede normalne dik za odpovjed
A jakým autem přes ty kopce jezdíte?
dobry den chi se zeptat ja slozita je vymena zadniho skla na fiat brava dik
Odstrojit, vyřezat pilou nebo strunou, očistit od původního lepidla, nanést primer a rychlé nebo pomalé lepidlo.
Dobrý den, koupil jsem si ojetý vůz Lancia Zeta 1999, je možné někde koupit uživatelskou příručku k tomuto vozu. Předem děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
Uživatelká příručka přijde pouze k novému autu a možnosti jejího objednání jsou nulové.
Při zmáčknutí teploty se na displeji objeví eror. Přestal fungovat automat teploty. Aby topil, musím přepnout z aut.na ventilátor a teplotu dát na HI. Jak to spravit? Zároveň přestalo svítit podsvětlení ovládače teploty. Souvisí to spolu? Dík za odpovědi. Jarda.
Možná závada v el. okruhu čidla vnější teploty, popř. přímo v čidle. Osvětlení prvků ovládacího panelu klimatizace je zapojeno nezávislé na ovládacím obvodu klimatizace
Dobrý den.AR 156 1,6TS r.v.1998 . Svítí porucha ABS.Čidla ohmicky v poř.,pojistky taky .Děkuji.
Diagnostika ABS.
dobry den mam fiat bravo 1.9 TD100 a zacal se mi vytlacovat olej pres nadobku od serva rizeni. Rizeni jde lehce ale nekdy vydava vrzavy zvuk
Pravděpodobná příčina problému je zavzdušňování a propouštění hydraulického systému řízení, které může být způsobené jeho netěsnosti. Doporučuje systém pořádně odvzdušnit a zkontrolovat jeho těsnost.
Dobrý den.GP 1,9MJET Sport r.v.2006 , chybová hláška P0115 , znamená vadné tepl.čidlo ? Po vymazání zmizela . Děkji
Chybová hlášení indikují pouze závadu vyhodnocenou řídící jednotkou, jejíž příčinou může být jiný problém. Pokud problém přetrvává, nutná komplexní diagnostika.
Řeším problém u vozidla Fiat Stilo. Poměrně často se za jízdy rozsvěcí kontrolka airbagů. Diagnostikou i manuálně zjištěna závada ve spínači sedáku spolujezdce. Lze tento mikrospínač nahradit nebo obejít tak, aby signalizoval stálé zatížení?
V sedáku sedadla spolujezdce není instalován mikrospínač, ale snímač hmotnosti spolujezdce. Řídící jednotka AIR BAGu na základě informace z tohoto snímače řídí rychlost nafukování AIR BAGu spolujezdce. Tento snímač nelze nahradit ani nijak obejít. Možná je pouze jeho výměna.
dobrý den na Fiatu Stilo 3dveřový - motor 1,6, 16V, 76 KW byl vyměněn termostat z důvodu nedostatečného ohřátí motoru. Při výměně byl rozpojen konektor ve svazku instalace u termostatu a konektor u snímače teploty vody na termostatu. Po opravě se mi vyskytla závada tohoto typu. Po nastartování motoru jde pouze jednou přidat plyn a poté již nejde. Otáčky motoru se zvýší pouze asi o 100 otáček. Na palubovce se rozsvítí kontrolka chyba motoru. Po vypnutí a opětovném nastartování se závada opakuje, pouze jde jednou přidat plyn. Dříve rozpojené konektory jsou samozřejmě opět spojeny. Máte nějakou radu, kterou by jste mi mohl pomoci? Děkuji za radu.
Nutno prověřit ovládací obvod řízení škrtící klapky sání motoru.Diagnostika.
dobrý den na Fiatu Stilo 3dveřový - motor 1,6, 16V, 76 KW byl vyměněn termostat z důvodu nedostatečného ohřátí motoru. Při výměně byl rozpojen konektor ve svazku instalace u termostatu a konektor u snímače teploty vody na termostatu. Po opravě se mi vyskytla závada tohoto typu. Po nastartování motoru jde pouze jednou přidat plyn a poté již nejde. Otáčky motoru se zvýší pouze asi o 100 otáček. Na palubovce se rozsvítí kontrolka chyba motoru. Po vypnutí a opětovném nastartování se závada opakuje, pouze jde jednou přidat plyn. Dříve rozpojené konektory jsou samozřejmě opět spojeny. Máte nějakou radu, kterou by jste mi mohl pomoci? Děkuji za radu.
Problém je patrně v řízení škrtící klapky sání motoru. Nutná diagnostika.
Dobry den.Mam mareu 19 JTD 77 KW r.v.1999.Napichli mi auto a ukazalo se zavada 0404 Recirkulace vyfukovych pynu.Zkrat na kostru.Co tam je spatne. 2. 0380 zavada rizeni doby zhaveni.Vysoky proud.Co tam je spatne.Predem dekuji za radu.Kudry
Nutné proměřit obvod regulace ventilu EGR a obvodu žhavení, jinak nelze příčinu určit. Chybové kódy v řídících jednotkách neurčují konkrétní závadu, pouze určují okruh možných problémů Diagnostiku jednotlivých komponentů provedete na značkové diagnostice a ne univerzální pořízené za pár korun.
Dobrý den, vlastním Fiat Marea weekend, rv 1998 1,8 16V a má velkou spotřebu oleje. 1.10 jsme dávali 3,5l a 22.10 opět, 1,5l. Má najeto 191000 km. Nedávno jsme si nechali svařit víko ventilů. Můžete mi napsat, kde ten olej uniká a jestli se vyplatí případná oprava, nebo dolívat olej? Auto potřebuji téměř denně, jsem zdravotně postižená a nové si koupit nemohu
Abnormální spotřeba motorového oleje může být způsobena např. vadnými gufery dříků ventilů anebo vadnými (opotřebenými) pístními kroužky. Vzhledem ke kilometrovému proběhu motoru je velmi pravděpodobné, že nebude stačit pouze vyměnit pístní kroužky, ale bude potřeba po proměření ovality válců provést jejich výbrus a výměnu pístů.
dobry den mam fiat marea wikend 19 TD 75 mam dva problemi jeden je ze kdyz se zahreje motor tak se vari motor a nadrzka se naplnuje vodou azacne varit muze to byttesnenim pod hlavou nebohlavou a kolik stoji vymena tesneni. druhej problem zadni kola na naprave jdou do x muze to byt napravou nebo nejakou vymenou soucastkou dekuji za radu
Závada může být způsobena buď vadným termostatem, vadným těsnění hlavy, vadným čerpadlem chlazení, vadným chladičem, popř. prasklou hlavou válců. Nutná diagnostika. Předběžnou cenu výměny těsnění hlavy válců lze stanovit pouze na základě VIN čísla vozidla. Nesprávnou geometrii kol zad. nápravy může způsobovat buď abnormální vůle v ramenech, popř. deformace ramen nebo nápravnice
Dobry den.Mam dotaz vlastnim fiat brava 1.6 76kw po nastrtovani bezi motor na sytic hodne dlouho nez klesne na normalni otacky a auto pri rozjezdu poskubava po chvilce presrane skubat.
Závada může být způsobena vadným čidlem teploty motoru, vadným krokovým motorkem volnoběhu, nesprávně nastaveným rozvodem motoru, popř. zanesenou škrtící klapkou. Bez provedení diagnostiky nelze závadu přesněji určit.
prosim poradte kde se nachazi u fiat tempra 1581 cm benzin pojistka k nenzinovemu cerpadlu
Pojistka pro palivové čerpadlo se nachází v pojistkové skříni v motorovém prostoru.
Vlastním vůz Fiat Linea 1.3 Multijet, zajímá mne vhodnost chiptuningu pro tento vůz. Pro přečipování motoru jsou nabízeny tři verze, maximal-optimal a eco power a doporučuje se montáž sportovního vzduchového filtru(při ponechání papírového filtru tento měnit po 15000 km) a odstranění filtru pevných částic PDF. Zarazila mne repase váhy vzduchu, podle některých automechaniků nesmysl.Jaký máte na tyto úpravy názor a co na to STK?
Očipování má vždy následky.
vlastnim fiat brava 16 pri prvom nastartovani auto ide dobre po zohriati motora pocas jazdy a opetovnom nastartovani motor ide ale strati vykon aut bolo na diagnostike a vsetko bolo v poriadku
Proveďte diagnostiku řídící jednotky v okamžiku sníženého výkonu motoru
Dobrý den,mám alfu 145 2.0 TS r.v.97 a měnil jsem těsnění pod hlavou,ale nevým sílu dotahovacího momentu,prostě kolikkilko mám nastavit na momentovým klíči,abych správně dotáhl hlavu,děkuji za informaci
Tyto data jsou uvedeny na stránkách: https://www.technicalinformation.alfaromeo.com
Dobrý den mám fiat brava 1.4 můžu ho s vaším svolením předělat na 1.6 výměna motoru a kolik by to stálo?Co všechno je k tomu zapotřebí Děkuji
Jen vlastní motor nelze a nedělejte to.
Fiat Stilo 1,9 8V 88kW 2006. Jak rychle se zahřeje tento diesel při normální ranní jízdě? Město, mimo, město,asi tak 30%,60%,10%.
Motor by se měl ohřát po ujetí cca 15 km. Tento údaj je však pouze informativní, protože rychlost ohřevu motoru závisí na spoustě okolností, např. na venkovní teplotě, na intenzitě vytápění, na způsobu jízdy. Doporučujeme provést kontrolu funkce termostatu, který teplotu motoru reguluje.
Mám Fiata Marea Weekend rv.97 a motor 1.6L.Prosím o info,jakou velkou baterii/Ah/ mám koupit.Díky!
Výrobce doporučuje akumulátor 12V/55Ah.
Dobrý den prosím Vás mám Mareu 1.9JTD 105HP,zda se mi,že mám nějak vysokou teplotu vody.Na budíku by měla rafička být na půlce a mě vyleze až na další bod za půlkou a tam se drží(zatím),nevíte čím by to mohlo být???ještě nedavno mi pěkně držela v půlce a ted to nějak blbne,nemohl by to být málo otevřený trmostat nebo nějaké čidlo??děkuji za odpověd
Problém by mohl být způsoben vadným termostatem, snímačem teploty motoru, popř. ucpaným chladičem. Doporučujeme nejprve prověřit skutečnou teplotu motoru pomocí diagnostiky.
Dobrý den. Vlastním AR 156 1,9 jtdm 2004 a pal. počítač mi pořád hlásí nízkou hladinu oleje. čidlo je vyměněné a olej pužívám selenia wr. Dělám mechanika 8 let, ale nemám zkušenosti s ar. Děkuji za radu.
V případě, že byl snímač hladiny motorového oleje vyměněn, a v motoru je dostatek oleje, bude pravděpodobně závada v el. instalaci. Proveďte diagnostiku řídící jednotky a zkontrolujte el. instalaci mezi snímačem a řídící jednotkou.
Dobrý den, mám Stilo MW 1,9 JTD 85kW 120 000 km. Palivo beru u Agipu a dávám adetiva VIF. Je to cca 3/4 roku, mi začal motor cca kolem 1500-1700 otáček jako by jet na 3 válce, jako by jeden hůř spaloval. Na diagnostice se nic neukázalo, počítač žádnou chybu nehlásí, vyměnil jsem palivový filtr, nepomohlo to... Vypozoroval jsem, že tato závada se projevuje po zahřátí. Když je auto studené, tak to nedělá. Dělá to po zahřátí a kolem 1900-2000 ot. to pak přestane dělat. Děkuji za radu.
Proveďte diagnostiku řídící jednotky motoru za jízdy - v okamžiku nepravidelného chodu porovnat naměřené parametry s teoretickými. Problém by mohl být způsoben např. vadným debimetrem (váhou vzduchu).
Mám Fiat Punto 1.3Jtd multijet 2003. Koupila jsem ho z ciziny a mám jenom německý manuál. Je někde nějaká možnost zakoupit český manuál? A ještě jeden dotaz, co to znamená, když mi u Punti bliká displej na přístrojové desce? Děkuji
Uživatelskou příručku lze dodatečně jako náhradní díl objednat pouze ve světových jazycích, mezi které bohužel čeština nepatří. Blikající displej přístrojového štítu signalizuje nesprávnou konfiguraci řídících jednotek komunikujících prostřednictvím sítě CAN. Doporučujeme provést pomocí diagnostiky tzv. proceduru PROXY, která by měla problém vyřešit.
Dobrý den.Mám Fiat Stilo 1,9 jtd 85kw r.v. 2004. Někdy nejde nastartovat na poprvé a poslední dobou až na popáté a vícekrát.Dělá to za tepla i za studena.Žádná chybová hlášení auto nepíše.Auto bylo v autorizovaném servisu.Diagnostika nic nehlásila.Bylo vyměněno čidlo otáček,opraveny vstřikovače a opraveno vysokotlaké čerpadlo a závada se stupňuje čím dál víc.Děkuji za radu
Doporučujeme provést diagnostiku řídící jednotky motoru v okamžiku nezdařeného startu.
Dobrý den mám Fiat Brava 1.9D r.v.96 Stalo se mi že z ničeho nic přestal během jízdy běžet motor,po kontrole zjištěno,že nafta jde v pořádku,rozvody také v pořádku,ale motor nenaskočí.Co by mohlo byt příčinou,ještě jsem myslel na tlak vstřiku?Děkuji
Doporučujeme provést kontrolu a seřízení vstřikovačů, popř. kontrolu vstřikovacího čerpadla.
chtěl bych vědět nazor na bravo 1,4 16v rok96 jak jsou na tom motorově slyšel jsem že se tyto motory nepovedli že jsou problemy v mazaní vačky nebo je to jen kec rad bych si něco takoveho pořídil male levne auto nebo mam radči dat ruce pryč předem dik za odpovědi a nazory skušenosti Svary
Nejdůležitější je to, jak se o vozidlo staral jeho původní majitel.

Fiat Punto, r.v. 2000, 1,2, 44kW - chci se zeptat,začala mi svítit kontrolka posilovače řízení a volant jde těžko otáčet, kde mám hledat závadu?

Závada bude patrně v řízení popř. napájení.

Dobrý den, mám Punto II, 1,2 8V, r.v. 2003, 75tis. km. Poslední dobou (předtím jsem to nesledoval) dochází k mírnému úniku chl. směsi. Cca za poslední rok asi 3/4 vyrovnávácí hodnoty max-min. Je to normální ? Mám trochu obavy, protože na předchozím Puntě I jsem měnil radiátor. Jinak motor je zatím zdá se v pořádku, takže nevím jestli by to mohlo být tesnění hlavy. Děkuji. L.
Doporučujeme provést kontrolu těsnosti okruhu chlazení natlakováním, popř. provést kontrolu těsnosti spalovacích prostorů motoru změřením obsahu spalin v chladící kapalině.
dobry den.mam dotaz mam fiat marea 1.6.kdyz jedu na dvojku nebo jednicku a pridam a uberu tak mi to zacne skubat pomalu jako zacatecnikovi kdyz se rozjizdy.obcas to dela i pri visim stupni rychlosti kdyz uberu a pridam.dekuji za radu
Problém může být způsoben vadným zapalovacím kabelem, vadnou zapalovací svíčkou, vadnou zapalovací cívkou popř. vadným vstřikovačem paliva.
Fiat Stilo 1.8 16v při vyzaření rychlostního stupně my zhasíná motor na každé křižovatce startuji.O jakou závadu by se mohlo jednat chtěl jsem zvýšit volnoběžné otáčky a v servisu my technik řekl ,že je to naprogramované v počítači takže mě tak nějak odbyl.Děkuju za odpověd.
Vyčistěte škrtící klapku sání a zaroveň proveďte reset autoadaptačních parametrů řídící jednotky motoru.
Dobrý den,vlastním AR GTV , r.v.96 ,chtěl bych se zeptat,při plynulé jízdě se ručička teploty vody dostane v létě tak max na 70stupňů v chladnějším počasí tak na max 60. Když zastavím , teplota roste a zhruba okolo 95-100stupňů se sepne ventilátor chlazení.. Nechal jsem vyměnit termostat ventil ale zlepšení je jen nepatrné.. Čím bynízká teplota vody mohla být ještě způsobena ? Nejsou tam třeba dva termo ventily ? Děkuji za odpověď. Petr
Chladící soustava motoru obsahuje pouze jeden termostat. Doporučujeme zkontrolovat funkci termostatu podle způsobu ohřívání studeného motoru. Do ohřátí motoru na provozní teplotu (při volnoběhu) musí být chladič studený.
Dobrý den,vlastním AR GTV , r.v.96 , mám neustále problém s mastným povlakem na oknech zevnitř , také pokud venku prší se docela rapidně okna zevnitř mlží. Klimatizaci nepoužívám ,mohl by jste mi poradit ? Je součástí každé klimatizace pylový filtr ? Děkuji za radu. Petr
Každé vozidlo vybaveno klimatizací má z výroby instalován pylový filtr. Mlžení oken může být spolu s tvořením mastného povlaku na vnitřní straně skel projevem vadného radiátoru topení. Doporučujeme sledovat hladinu chladící kapaliny, v případě její ztráty, by mohl být problém v prasklém radiátoru. Další problém, který může způsobovat mlžení oken je ucpaný pylový filtr klimatizace. V případě, že bude radiátor a pylový filtr v pořádku, vyzkoušejte při zamlžení skel zapnout klimatizaci, která vysušuje vzduch. a odmlžuje skla.
Dobrý den . Vlastním Renault Kangoo 1.2 benzín . Kangoo jsem měl v servisu . Vybíjela se baterie , když auto stálo třeba dva ,tři dny . Po vrácení automobilu ze servisu si renault dělal co chtěl , chcípal pří podřazení , utíkal do otáček , při sešlápnutí spojky ,nestartoval . Avšak , někdy fungoval bez potíží , až na mizerný výkon . Najel jsem s ním , kolem 100 km , v tomto žalostném stavu. Pak jsem zjistil , že nebyla domáčknuta pojistka v obvodu řídící jednotky . Všechny závady zmizely , až na mizerní výkon . Motor při volnobě hu běží nepravidelně , chvěje se . Kdž se zachvěje ozve se z vý fuku tlumené pleskání . Ujel jsem takto 30 km , do kopce mizerný výkon , dřív jsem kopec jel na čtverko , nyní na dvojku . Když jem dojel z výfuku se tumené pleskání ozývalo již pořád . Podpálený ventil , lambda sonda , něco z řídící jednotkou ? Moc prosím ,Poraďte ! Děkuji .
Ano, můžeto být podpáleným (netěsným) ventilem. Nejprve proveďte kontrolu kompresních tlaků a kontrolu těsnosti spalovacích prostorů všech válců. V případě, že bude vše v pořádku, doporučujeme provést diagnostický test řídící jednotky motoru.
Dobrý den Chci se zeptat na el.instalaci fiat merea weekend,občas mně nejde na palubovce otačkoměr,rychloměr a palivoměr. Děkuji Jochymek
Problém může být způsoben závadou napájení přístrojového štítu, popř. může být závada přímo v elektronice štítu. Doporučujeme nejprve zkontrolovat jeho napájení (konektory,pojistky popř. kabeláž).
mam alfu romeo 155 1.7ts 103kw , palivo i lpg , auto začíná ztracet výkon , stoupa spotřeba oleje i paliva , při jízdě na lpg střílí do motoru a jako kdyby to jelo na 3 válce . mam vyměněnou váhu vzduchu, lambda sondu, olej a na svíčkách je najeto asi 9000km . už mě nic nenapadá - můžete mi poradit ?
Doporučujeme diagnostiku řídící jednotky motoru a vymazání mapy autoadaptačních parametrů. Dále doporučujeme provést kontrolu kompresních tlaků - popř. kontrolu těsnosti spalovacích prostorů jednotlivých válců natlakováním.
dobrý den sem věrnej Fiat Stilu sem snim spokojenej ale mam dotaz když prší a vlezu do auta jenom ja s mokrýma botama tak okamžitě se mi zamlží všechny skla je to možný? mužete mi poradit jak to mam tuto zavádu odstranit pokud je na aute zavada je to typ fiat stilo rok 2003 ,1.8 16V 98kw benzin .děkuju za vaší radu hezký den
Abnormální mlžení skel může být způsobeno zaneseným pylovým filtrem klimatizace, popř. nesprávnou funkci klapky přepínání vnitřního okruhu topení. Nejprve doporučujeme provést kontrolu pylového filtru, zkontrolovat funkci přepínání otevřeného a uzavřeného okruhu topení, popř. vyzkoušet režim odmlžení skel pomocí klimatizace, je-li vůz klimatizaci vybaven.
Dobrý den, chteli bychom se zeptat, jak lze snadno vyndat zadní sedacky z vozu Fiat Doblo Malibu ? zkouseli jsme to, ale nejak to neslo, v prírucce od výrobce bohuzel zádná informace není.Poslete mi ,prosím odpoved mailem. mysacka@cenrum.cz Predem dekuji. S pozdravem M.
Zadní sedadla vozidla Fiat Doblo nelze demontovat bez odšroubování upevňovacích šroubů.
Zdravím.Vlastním ALFU 146 1.6TS rv2000 a mám problem se studeným startem. Auto po prvním startu chytne ale většinou hned zhasne(nepravidelný chod,jako by jelo na 3válce), ,další start je bezproblémový.Problém se objevuje jenom po delším stání auta cca.6hod. Před časem se po zapnutí klíču přestala rozsvěcovat kontrolka vstřiku. Auto je po servisu,-výměna svíček,lambdy,váhy,variatoru,čidla teploty vody.Spotřeba je 9-10litů,najeto 90000km Uvedené problémy se vyskytovaly už i před servisem. Díky za radu.
Problém může být způsoben vadným palivovým čerpadlem,systémem dopravy paliva. V každém případě doporučujeme nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru a kontroly tlaku paliva.
potreboval bych postup výměny zadních tlumičů pérovaní na Fiat Bravo r.v96 1.4 12v
Podložit rameno a vyšroubovat.
mam fiat stilo 1,9 jtd. auto nereagovalo na plynovy pedal. bol som vo francuzsku aj na diagnostike, kde vyskocil prave plynovy pedal, ale po jeho vymene zavada nebola odstranena. tak mi tam vymenili celu riadiacu jednotku. dosiel som domov a na druhy den mi auto zacalo robit to iste. chyba nebola ani v plynovom pedaly a ani v riadiacej jednotke. co ine to moze byt? na diagnostike stale ukazuje plynovy pedal, ale ked tam daju novy, tak to robi stale...
V případě, že byla vyměněna řídící jednotka motoru a plynový pedál, může být závada způsobena pouze závadou v el. instalaci, buď závadou konektoru, anebo vadným vodičem. Doporučujeme provést kontrolu vodičů mezi plynovým pedálem a řídící jednotkou motoru, popř. prověřit správné upevnění jednotlivých pinů v konektorech a jejich správné spojení s vodiči.
Dobrý den, píšu tady zajímavý poznatek, který není až tak dotazem, ale přesto by nebylo špatné jej zveřejnit a odpovědět na něj. Vyjel jsem si se svoji AR 156 1.8 TS Euro II na dlouhou výpravu do Švýcarska, Itálie a Bavorska. Cestou jsem intenzivně testoval spotřebu. Vzniklo plno tabulek, papírů s výpočty..atd. Měřil jsem nejlepší metodou dočerpání do plné nádrže, a to při různých režimech jízdy. Zde je zajímavý údaj pouze pro jízdní režim dálnice (90proc) 100-120 Km, stejná teplota vzduchu, dálniční provoz s pouze občasným zvýšením rychlosti při předjíždění (max 140km/h), bez klimatizace, rádio, mírné topení, venku teplota při všech třech měřeních kolem 11-15 C, jel jsem sám, kola 2.3, 2.2, Vyjeto před dotankováním vždy alespoň 20-30L benzínu 95 plus 60ml aditiva na plnou nádrž. Český benzín OMV Klimkovice, trasa dálnice na Brno, tankování v Mikulově: spotřeba 8.6l/100Km Neměcký benzín OMV, Innsbruck, započítáno dálnice i výjezd do průsmyku Stelvio 2750m/m, spotřeba 7.4l/100Km Švýcarský benzín Shell ve středisku Samnaun (bezcelní zóna 23Kč/l 95 Oktanů), dálniční provoz úsek Tyrolsko, Bavorsko Berchtesgaden, spotřeba 6.2!!!!!!!!!!!!!! litrů/100Km. Asi 590km/37litrů!!! Paradoxně jsem se o co nejlepší spotřebu snažil při prvním měření po natankování u OMV tady na Ostravsku. Při třetím meření na švycar. benzín jsem vícekrát jel při předjíždění až 150km/h na čtyřku. Tak kde je chyba??? Copak to tankujeme v čechách?
To, že se v posledních letech objevuje v motorech stále více a více karbonu a asfaltu je známá věc.Ale východoevropský region ještě dlouho bude pro výrobce aut hodně specifický v četnosti a zvláštnosti závad.Hlavně podvozky,omlácené laky,zanesené a nečisté palivové soustavy a motory.
Dobrý den, chci se zeptat jak poznám, který hydroštel je špatný, když je vymontuji z hlavy válců. Mám Fiat Marea Weekend 2.20V rv.1998.Děkuji
Vymontované hydraulické nadzvedáky nelze dostupnými prostředky diagnostikovat. V případě závady je potřeba provést zkušební výměnu, popř. je výměnit všechny.
Dobry den,mam Fiat Bravo 1.6 16 V 76Kw r.v.1997 a mam taky problem.Kdyz zacnou byt chladnejsi rana (jako v poslednich dnesch)tak auto nechce nastartovat,toco toci ale nechytne a rozsviti se kontrolk vstrikovani a nekdy to,nedokazu urcit kde presne v motoru strasne pri startovani jako by škube.tak se chci optat jestli nevite co stim muze byt.kdyz auto stoji v garazi nebo je hezky a teplo tak chyta da se rict normalne.a jeste jedene dotaz kolisaji mi otacky jako kdyz treba vyradim z trojky na neutral a zacnu brzdit tak spadnou div auto nezdechne.tak prosim o rady,dekuji
Pravděpodobně se jedná o závadu krokového motorku volnoběhu, popř. může být zanesená škrtící klapka sání. Bez provedení diagnostiky nelze závadu blíže specifikovat. Doporučujeme ještě před provedením diagnostiky vyzkoušet studený start s plně sešlápnutým plynovým pedálem.
Dobrý den. chtěl bych se optat, vlastním fiat Barchettu a při nastartování motor se dusí a většinou zhasne, musí se trošku přišlápnut plyn aby volnoběch pak běžel ale zvuk je takový houpavý jako rozhozený až dusivý při jízdě ma auto dobrej tach a jede v pohodě ale když zastavim, volnoběch ma stále divný zvuk i při jízdě když třeba vyhodim rychlost. Rozvody jsou nastaveny dle připravku. děkuji za odpověď tj.radu.
Horší funkce lambda sondy by neměla mít až tak zásadní vliv na volnoběžný chod motoru. Doporučujeme nejprve provést kontrolu funkce výkonného členu volnoběhu, kontrolu průchodnosti vzduchových kanálu sání vzduchu, příp. kontrolu čistoty škrtící klapky. V případě jejich zanesení, je potřeba těleso škrtící klapky a kanály sání vzduchu pročistit.
Dobrý den, vlastním AR 147 2.0 TS. Po prudkém sešlápnutí plynu nastane 1-2 sekundová prodleva a pak auto vyrazí jak splašené. Po několikanásobném sešlápnutí střílý do výfuku. Diagnostika nic neodhalila, kontrolka motoru nesvítí. Zakoupil jsem novou váhu vzduchu, všechny 3 lambda sondy, vyčistil klapku, nachal udělat rozvody i s variátorem vyměnil vzduchový fitr a svíčky. Auto jede jak z partesu ale problém s prodlevou plynu přetrvává. Nevíte kde by mohl být problém? Díky Holeček
Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru a porovnání jednotlivých parametrů motoru i za jízdy, nelze příčinu problému blíže specifikovat.
Dobrý den mam fiat bravo 1,9 JTD 105 a pri kontrole hladiny oleje sem zjistil ze merka ukazuje strasne moc takze tam nejspis tece nafta. Tohle se mi stalo i na puntu GT ale nastesti sme rychle prodal. udajne to muze byt i voda,ale ja mylsim ze tam je citit trosku nafta,ale nejsem si jisty. voda ubyvala jen kdyz tekl chladic a ten je uz utesneny netece. Co delat? do auta nechci investovat nejake velke castky,ale zase jsme slysezl ze pokud priteka nafta pres valce tak mi muze prasknout pist ktery stoji jeden skoro 7 tis. Auto nijak necmudi a chova se uplne normalne vubec bych to nevedl kdybych se nepodival
Problém může být způsoben vadou vstřikovače (špatně rozprašuje palivo ve válci,jaká je spotřeba?), popř. nekvalitním palivem, které při studeném motoru neprohoří a jeho nespálená část se dostává přes pístní kroužky do olejové náplně. Tento projev je markantnější v případě převažování krátkých jízd, kdy je častější provoz studeného motoru. Doporučujeme provést kontrolu vstřikovačů a používat kvalitní palivo, popř. přidávat do paliva aditiva.
Dobrý den mám Fiat Stilo 1.8 16v a každý den se my vymazává čas a datum někdy i několikrát za den.Poslední dobou se my také stalo že přístrojová deska se celá rozvítí tím myslím všechny kontrolky a ručičky tachometru,otáčkoměru palivoměru začnou lítat s prava do leva,ale za chvilku to přestane. Nemůže být porucha v nějakem relé nebo v pojístce jak začnu hýbat s pojístkamy, myslím celým panelem co je v motorové časti tak vždy se datum s časem opět vymaže.Diagnostika ukazuje že je vše v pořádku.Děkuju za odpověď.
Problém je pravděpodobně způsoben výpadkem napájení přístrojového štítu. Doporučujeme nejprve provést kontrolu jeho napájení a ukostření.
Punto 1.3 JTD r.v. 2005 - svítící kontrolka - oranžová - diagnostika motoru, podle servisu nedůvěryhodná hodnota tlaku sání, vyčištění čidla bez výsledku. Motor funguje normálně, jen ta kontrolka pořád svítí.
Doporučujeme v rámci diagnostiky provést porovnání hodnoty tlaku v sání naměřené snímačem s teoretickou hodnotou vypočítanou řídící jednotkou motoru. V případě rozdílných hodnot je potřeba provést kontrolu těsnosti sacího potrubí, popř. provést výměnu čidla tlaku sání.
Kdy se mění rozvody u Fiat Punto 1,2 2005? A kolik asi stojí? Mám najeto cca 60 tis. km.
Životnost rozvodového řemene vozidla Fiat Punto 1,2 8V (16V) 2005 je max. 120.000 km nebo 3 roky při provozu vozidla za ztížených podmínek/prach, apod/, popř. 5 let při provozování vozidla za standardních podmínek.Pro cenu a obsáhlost úkonů při výměně kontaktujte svůj servis.
Lze vybavit Fiat sedici rv.2009, benzin,tempomatem? děkuji za odpověd.
Dodatečná montáž plnohodnotného tempomatu není možná a už vůbec ne originální.
Dobrý den. Mám Fiat Brava 1,6 16V, v chladící soustavě mám dostatek kapaliny, vozidlo po chvíli topí. Ručička ukazatele teploty vody stoupá velice pomalu a po delší jízdě vystoupá max. do čtvrtky ukazatele na palubní desce. V polovině se neudrží, stále klesá a zase stoupá. Voda se nepřehřívá, ale stále chladí.
S největší pravděpodobností se jedná o nesprávnou funkci termostatu. Termostat je neopravitelný díl, proto je ho potřeba v případě závady vyměnit za nový.
Dobrý den,mam dotaz Auto Fiat Bravo 1.6 16 v r.v 97.Nejde mi vytáhnout více jak na 4tisíce otáček a pak se auto začne jakoby klepat prostě malo táhne .Nemuže byt přeskočený rozvod???Díky za odpověd...
Problém může být způsoben nesprávně nastaveným rozvodem motoru, popř. může být způsoben elektronickou závadou. Bez provedení diagnostiky motoru nelze blíže závadu určit.
Je možné na Fiatu LINEA změnit jazyk BLUE&ME z angličtiny na polštinu nebo italštinu.
Ano, lze změnit jazyk z angličtiny jak na polštinu, tak na italštinu. Potřebný software je volně ke stažení na webových stránkách www.fiat.cz v sekci BLUE&ME.
Kvůli opravě tlačítka na dálkové ovládání Punta jsem otevřel klíč.Po opětovném sestaveni sice dálkové ovládání funguje,ale nenastartuji-klíč nebere ř.j.Na druhý klíč(bez D.O.)lze jezdit.Jde vyměnit čip v klíči,nebo vyřadit IMO? DĚKUJI.
Při opravě tlačítka klíče došlo pravděpodobně ke ztrátě, popř. k poškození anebo nesprávné montáži čipu imobilizéru. Tento čip bohužel nelze objednat jako samostatný náhradní díl - musí se objednat celý klíč. Imobilizér vyřadit z činnosti nelze, jelikož se jedná o zabezpečovací zařízení.
chci se zeptat co je lepsi si koupit auto s automatickim razenim nebo manual dekuji za odpoved
Výhodou vozidel s automatickým řazením je komfortnější ovládání vozidla, ovšem v případě závady jsou většinou opravy mnohem nákladnější než u vozidel s manuálním řazením.
Dobrý večer, Fiat seicento 1.1 ,netočí se mi ventilátor,ale auto se nepřehříva,někdy sez toho málo kouří,ještě mi připadá že baterka se vybíjí,altík a baterka jsou nové,nefunguje zadní stěrač,odřikuje normálně,díky za rady a odpovědi.L.D.
Doporučujeme provést kontrolu ventilátoru chlazení - zjistit, je-li závada přímo v elektromotoru ventilátoru anebo v el. instalaci. Dále doporučujeme provést kontrolu klidového odběru z akumulátoru v okamžiku vypnutí všech spotřebičů - ověřit samovolné vybíjení akumulátoru. Problém nefunkčního zadního stěračem bude pravděpodobně způsoben vadným motorkem, protože napájecí pojistka je společná pro motorek stěrače a čerpadlo ostřikovače
Na AR 159SW 1.9 JTDm 110 kW, mi na diagnostike vykocila chyba P2108 a P2111 stava sa mi to pri dlhsej jazde a auto strati vykon a da sa do nudzoveho rezimu to je max 2000 ot/min. Co to moze sposobovat?
Problém může být způsoben závadou regulace (váznutí) klapek Swirl, popř. závadou regulace tlaku turba. Bez provedení podrobnější diagnostiky nelze závadu přesněji určit.
Dobrý den,koupil jsem Pandu 1,1 2007. Problém na který se ptám je že při +5 až -7 celsia pokud jedu z kopce tak nechávam zařazenou rychlost a teplota vody začne trošku běhat -10 stupnu jako by se hodně chladil motor a otáčky motoru jdou nahoru a to se děje i při stání a i při jízdě a nevím copak to je ani v servisu neví a to i když přidám plyn aby se to vzpamatovalo tak nereaguje pořád drží otáčky . Pokud to chcípnu a opět nastartuji tak se občas stane že to přestane.Ty zvednutý otáčky pokud jedu do kopce tak to přestane.Byl jsem s tím na diagnostice a nenašli nic.Ještě jsem Vás chtěl pochválit za toto forum je to skvělí . Děkuji za odpověd a nashledanou
Problém s teplotou motoru je pravděpodobně způsoben vadným termostatem. Zvýšené otáčky by mohl způsobovat vadný potenciometr škrtící klapky. Doporučujeme provedení diagnostiky řídící jednotky motoru a kontrolu funkce termostatu třeba v horké vodě a s teploměrem.
koupil jsem Lancia zeta2.1Td r.v1999 jak zjistím jestli má tempomat páčky a hlavní vypínač je namontovaný ,vypínač se rozsvítí ale nic nereaguje?
Tempomat se zapíná pomocí hlavního spínače, pro jeho aktivaci je potřeba krátce zmáčknout tlačítko "+" na ovladači.
Dobrý den,mám auto Fiat marea weekend 1.6 16v 1999,a mám takový problém,startování dlouhý za studena třeba na 2x a když naskočí motor tak mi chce auto zdechnout jako by a musím trošku šlapat na plyn aby vše bylo ok a po pár metrech je vše ok,a sem tam když se rozjedu za studena tak se mi začne motor dusit tak na 10 sekund,ale jak je motor zahřátý,tak startování a ostatní věci jsou ok,byl jsem na diagnostice a vše ukazovalo,že je v pořádku,prosím o radu díky
Problém může být způsoben vadným palivovým čerpadlem, proto doporučujeme nejprve provést kontrolu tlaku paliva.
Dobrý den, vlastním alfu romeo 156 2,0 16V TS r.v.:97 mam problém se studeným startem při studenem staru mi kolísají otáčky až skoro chcípá, když se rozjedu škube to, ale za tepla už jde vše v pořádku, nastartuji hned a ani při jízdě to neškube ale jen když je motor teplý. Je tam nová lambda sonda. Čím to může být tento problémoví studený start? děkuji za odpověď
Kolísání volnoběžných otáček studeného motoru může být způsobeno zanesenou škrtící klapkou, vadný krokovým motorkem volnoběhu, popř. vadným debimetrem (váhou vzduchu). Vzhledem k další závadě - škubání studeného motoru se přikláníme spíše k závadě debimetru (váhy vzduchu). Doporučujeme nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru.
Při nastartování studeného motoru, otáčky mírně kolísají a po zahřátí na provozní teplotu, otáčky klesnou až motor při podřazování vypne.Zároveň nedrží volnoběh. Dělá to nepravidelně. Po prudkém zešlápnutí plynu, občas střílí do vzduchového filtru. Vysoká spotřeba (10-12l). Motor v tahu, v nižších otáčkách škube. Na diagnostice zjistili špatnou lambdu, kterou jsem vyměnil, avšak po výměně nenastala žádná změna. Diagnostika nezjistila žádné jiné závady. Jedná se o Fiat Palio, 1.6 16V, 74Kw, pohon na LPG. Závada je stejná jak při provozu na benzín, tak i na plyn. Připadá mi, že motor nemá takový výkon, jaký by měl mít. Děkuji za radu a za odpověď.
Problém může být způsoben nesprávně nastaveným rozvodem motoru, prasklou hadičkou podtlaku, popř. nesprávně přepsanou mapou autoadaptačních parametrů řídící jednotky motoru z důvodu nesprávně seřízeného LPG. Bez podrobnější diagnostiky nelze závadu blíže určit.
Dobrý den. Vlastním Fiat Grande punto 1.3 emotion. Je super auto dá se říct v plné výbavě až na jednu věc kterou bych hodně využil a to je tempomat. Chci se zeptat jestli nevíte o někom šikovném co by ho dokázal domontovat. Vím že se přesně na tenhle model auta dělal. Četl jsem dokonce na italským forech že je třeba pouze aktivovat tempomat softwarově v řídící jednotce,koupit páčku na volant a natahnout kabel k řídící jednotce.Všude kam jsem zatím volal tak každej servis tvrdí něco jiné.Někdo dokonce že je třeba vyměnit celou řídící jednotku což mě připadá nesmysl.Nezdá se mě že by Fiat dělal různé jednotky jen kvuli tempomatu.Předem díky za odpověď.
U modelu Grande Punto je tempomat ovládán prostřednictvím jednotky Body computer, který je konfigurován dle výbavy vozidla ve výrobě. Dodatečné změny konfigurace nejsou možné, proto nelze do vozidla dodatečně tempomat namontovat. Nepomůže ani výměna řídící jednotky Body computer, protože nová jednotka bude z výroby nakonfigurována stejně, jako původní. U modelů, kde je tempomat ovládán přímo řídící jednotkou motoru (ovládač dává informaci přímo jednotce motoru) je dodatečná montáž možná.
Dobry den,mam fiat Brava a chtel bych do nej namontovat plyn,abych ušetřil,tak se chci optat jestli je to vhodne proto auto a nebyli stym problemy..??dekuji za odpoved
Montáž alternativního pohonu LPG je možná.V případě kvalitního zařízení, správně namontovaného by neměl být s provozem vozidla problém.Jde také o návratnost investic.
Dobrý den, mám Fiat Punto 1.1,výroby 97 při najetí na hrbol mi něco klepe na nápravě, někde jsem se dočetl že se může jednat o silenbloky a mě by zajímala přiblyžná cena u vás v servisu. Děkuji
V případě, že se jedná o volné přední silentbloky zad.nápravy, je potřeba na původní namontovat tzv. pomocné silentbloky, jejichž cena vč. výměny je 1.350,- Kč vč. DPH.
Vlastním Fiat Punto r.v.1998 1.1 a rozbíhají se my zadní kola.Bohužel se začaly sjíždět i pneumatiky.Mohl bych se zeptat co je to za závadu, popřípadě co je nutné vyměnit.Též na nerovnostech se začínají ozývat kovové zvuky děkuji za odpověd.
Jedná se o závadu geometrie kol zadní nápravy, což může být způsobeno buď deformaci závěsu kola, anebo abnormální vůlí v rameni zad. nápravy, čemuž by odpovídaly hluky ze zadní nápravy při jízdě přes nerovnosti.
Při startu se mi nerozsvítí kontrolky ABS,žhavení a dále přestala ukazovat signálka city.Zato celý displey stále rytmicky bliká.Znamená to nějakou závadu na Puntu 1,9JTD? Děkuji za odpověď.
Možná se jedná o poruchu přístrojového štítu, popř. o poruchu konfigurace. V každém případě je potřeba nejprve provést diagnostiku přístrojového štítu a ověřit funkci sítě CAN
Jakou splňuje emisní normu Lancia Lybra 2,0 rv.2003 Děkuji
Vozidlo by mělo splňovat emisní normu EURO3 (CF3). Tato informace je uvedena v Technickém průkazu, dle VIN čísla vozidla je jí schopen poskytnout pouze dovozce.
Dobrý deň, Fiat Fiorino 1,3 JTD multijet 55kW, po naštartovaní bliká kontrolka žeravenia asi 10s, potom zhasne keď sa rozsvieti údaje na multifunkčnom display. Všetko funguje normálne, štarty bezproblémové.. Dakujem
Blikání kontrolky žhavení po startu indikuje přerušení obvodu některé žhavící svíčky. Nejprve je potřeba provést kontrolu žhavících svíček, popř. jejich el. instalace.
Dobrý den, mám Fiat Tempra 1.6, nemůžu se dostat do auta ovladačem ani klíčem, pokud neotevřu centrálem, nenechá mě nastartovat, baterka v ovladači je nová.Poradíte mi? Děkuji
Pravděpodobně je vůz vybaven autoalarmem, který blokuje startování. Závada může být buď přímo v dálkovém ovládači anebo v jednotce alarmu.
dobry den chtel jsem se zeptat jestli do alfy romeo 166 3,0 V6 se daval i 5st.sportronic ja mam r.v. 10mes. 2002 mam 4st.nekteri tvrdi ze 5st.sportronic byl jen pro 2,4jtd pokud se montoval i do 3,0 mohli by jste mi napsat rozdil ve spotrebe dale by mne zajimalo jaky tam patri olej vim ze tam je dozivotni napln ale ta je asi do 180000km a jeste jeden dotaz da se u techto vozu zjistit skutecny stav km dekuji za odpoved preji pekny den
Nevíme o tom, ani z dostupných informací jsme nezjistili, že by se do vozidla Alfa Romeo 166 3,0 V6 někdy montoval 5 st. převodovka Sportronic. Pro tyto převodovky je výrobcem předepsán olej TUTELA CAR GI/E. Stav ujetých kilometrů není u těchto vozidel zaznamenáván v řídící jednotce motoru, z toho důvodu jej nelze zjistit.
DOBRY DEN.VLASTNIM FIAT BRAVA 1.6 76KW A MAM TAKOVY PROBLEM OBCAS MI PRI ROZJEZDU VYPADNE JEDNICKA A TAKE JENOM NEKDY MUSIM NA DVAKRAT DAT PETKU PROSIM O RADU DEKUJI.
Proveďte nejdříve kontrolu vnějšího mech. ovládání (kulisa, lanovody, mech.řazení na skříni převodovky). Pokud je vnější mech. ovládání převodovky v pořádku, bez abnormálních vůlí, je potřeba vymontovat převodovku z vozidla a provést revizi stavu vnitřního ovládání řazení rychlostních stupňů.
Dobrý den. Vlastním Fiat Punto 1,3jtd r.v.2003. Přestalo mi svíťit osvětlení ovládacího panelu topeni /vůz má i klima/ A potřeboval bych poradit jak na výměnu žárovek. Předem doufám za vaší kladnou odpověď. S přáním hezkého dne ......
Nejprve je potřeba vymontovat panel ovládání topení, a po té vyměnit žárovky (12V/1,2W), které jsou umístěny ze zadní strany panelu
dobry den . mam FIAT PUNTO 1.1 1995vcera mi vystupila teplota vody. po otvoreni kapoty som zistil ze voda v nadrzke vrela. a auto ani nekurilo . mozte mi skusit nieco o tom povedat dakujem
Pravděpodobně se jedná o zavzdušnění okruhu chlazení, které může být způsobeno buď únikem chladící kapaliny, anebo závadou těsnění hlavy válců. K přehřívání motoru může také docházet v případě nesprávné funkce termostatu, popř. čerpadla chlazení.
Dobrý den.mám problém s kontrolkou vstřiku na Fiatu Brava 1.9 TD 100 rv.1996.Po pootočení klíčku v zapalovací skříni kontrolka zhasne, normalně nastartuji.Ale za jizdy mi kontrolka problikává.Nevím čím to je,ale na jízdní vlastnosti vozidla to nemá vliv.Tahne pořád dobře ikdyž kontrolka nesvítí nebo svítí.Sledoval jsem zda to nedělalá jen při konkrétních podmínkach(nerovna vozovka, vysoké ot.,nízké ot.,volnoběh,atd.).Však kontrolka se zapíná a vypíná nahodile během jízdy.Prosím poraďte co s tím?Jak toto zapínání kontrolky vstřiků během jízdy odstranit?Předem děkuji za odpověď.
Rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování při chodu motoru indukuje závadu vstřikovací soustavy vyhodnocenou řídící jednotkou motoru. Doporučujeme nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru, při se zjistí o jakou závadu se jedná.Rozsvícení kontrolky bývá většinou předzvěstí poruchy.
Dobrý den Zajímalo by mě jaká je životnost olejového čerpadla na voze fiat stilo 1.8. U vozu fiat coupe 1.8 byla životnost olejovych čerpadel velmi malá. Málo který kousek se dostal přes 150 000. Proto zvažuji jeho výměnu za nove. Jaké máte zkušenosti a jaky je Váš názor. Děkuji za odpověd
Zatím jsme olejové čerpadlo na motoru 1,8 16V nikdy nevyměňovali.
dobry den sem uplny analfabet,prosim o radu,ktere knofliky mam presne zmacknou abych nastvila cas na orig.autoradii fiat brava99 dekuji kamila
Záleží na tom, o jaký typ autorádia se jedná. Pokud je autorádio vybaveno tlačítkem EXP., je potřeba ho zmáčknout a podržet po dobu 3 sec, čímž se aktivuje menu nastavení hodin. Potom lze pomocí ovládače hlasitosti měnit hodnoty (hodiny, minuty). K potvrzení jednotlivých nastavení slouží tlačítko EXP., které slouží také k uložení nastavených hodnot.
Dobrý den,můžete mi prosím sdělit,jaký význam mají možnosti nastavení palubního počítače u Fiat Idea: Unlock fda Indep boot Děkuji
Unlock fda - aktivace/deaktivace odemykání pouze zámku dveří řidiče Indep boot - aktivace/deaktivace otevírání zad.výklopných dveří z venku, pokud jsou odemknuté zámky bočních dveří
Dobrý den...koupil jsem fiat doblo 1.2 ,po zasunutí klíče do spínací skřínky s ním neotočím a tudíž nenastartuji(někdy ano)co je to za problém a kolik stojí oprava?Děkuji
Problém je pravděpodobně způsoben vadným (abnormálně opotřebeným) klíčem nebo sp.skříňkou. Doporučujeme vyzkoušet druhý klíč. Pokud bude při použití druhého klíče vše v pořádku, je potřeba provést jeho výměnu. Pokud problém přetrvává, je nutné vyměnit kompletní sadu zámků, vč. zámku spínací skříňky. Ceny dílů lze zjistit na základě VIN čísla vozidla u kteréhokoliv prodejce.
mam fiat bravo jtd 105 1998r.v plynovy pedal reaguje asi v polovici auto nema tah problem dostat ho na 2000 otacok na palubovke svieti cerveny symbol vstrekovania a zacina zle startovat
Nutná značková diagnostika.Podobné poruchy nelze "opravovat" měněním dalších a dalších dílů. A složitější závady nelze diagnostikovat na testerech za pár tisíc korun.
Dobrý den Vlastním Fiat Stilo Kombi 1,8 16V r.v.2003. Potřebuji vyměnit Sací vačku.Jak se nastaví její rozvodové kolo při demontáži jsou zde nějaké značky na vačce a na kole.Kolo je nasazeno na volno bez klínku přitaženo čtyřmi šrouby ale na těch je možno s kolem pootáčet na obě strany asi o 20°samozřejmě když nejsou dotažené.Kde hledat značky pro nastavení rozvodů motoru. Děkuji za odpověď
Nastavení rozvodu motoru 1,8 16V se provádí pomocí speciálních přípravků, kterými se aretují vačkové hřídele ve správné poloze. Bez těchto přípravků je nastavování loterie.
Ahoj, nesvítí mi u Fiatu Stilo 1,9JTD (2004) světla zpátečky, žárovky jsou v pořádku, kde mám prosím vás hledat spínač, nebo netušíte, kde by mohla být jinde chyba? Děkuju Radek
Spínač zpátečky je umístěn na skříni převodovky. Problém může být také v kabeláži, popř. v konektorech.
Dobrý den, mám dotaz na A.R. 156 r.v.2005 1,9JTD. Koupil jsem ji asi před 4 měsici.teď mám najeto 67tis.Chci se zeptat,kdy se dělají rozvody.Někdo mi řikal,že do 5 let nebo po 60tis.Száří to může ovlivnit kvalitu rozvodů,když není na tom víc jak 60tis.Můžete mi poradit.V servisní knížce mám pravidelné kontroly až do 59tis. Od té doby ji mám.Díky za odpověď S pozdravem Kaštovský
Dle výrobce vozidla je životnost rozvodového řemene (motor 1,9 JTD) 120 000 km, anebo max. 5 let, resp. 3 až 5 let, podle podmínek, za jakých je vůz provozován. Je-li rozvodový řemen starší 5-ti let, doporučujeme provést jeho výměnu okamžitě, protože hrozí jeho prasknutí a následná havárie motoru.
Punto 1,9 JTD problém s palub.přístroji.Od října do května mi nepravidelně zhasinají všechny přístroje,palubní počítač se vynuluje,ručičky spadnou na nulu.Po chvily vše opět naskočí. V letních měsících je vše OK.Servis nic nenašel.Děkuji.
Pravděpodobně se jedná o závadu přístrojového štítu (studený spoj, popř. teplotně nestabilní součástka), anebo závadu v jeho napájecím okruhu. Nutné prověřovat v okamžiku projevení závady.
Mám AR 156 1.8TS 7/98. Při nastartování a spuštění klimatizace (současně) dojde k plechovému zachrastění. Někde jsem se dočetl, že to může být "volnoběžka klimakomresoru". Nejde ani o chrastění kladky klínového řemenu, ani o variátor. Skutečně může po letech chrastit při sepnutí klimy jakási volnoběžka? Řešení? Existuje náhradní díl nebo oprava? Díky za info.
Zvuk může být způsoben jak elektromagnetickou spojkou kompresoru, tak volnoběžkou startéru. Bez poslechové kontroly nelze přesněji závadu určit. V případě poruchy spojky kompresoru se musí vyměnit celý kompresor, protože spojka je jeho součástí a není samostatně dodávána. V případě poruchy volnoběžky startéru, lze vyměnit samostatnou volnoběžku.
Dobry den.Mam dotaz .Vlasnim fiat brava 1.6 76kw .rano pred jizdou prestanou jit blikny po chvilce hejbanim pacek steracu a bliken zacne vsechno chodit normalne.
Patrně vás čeká výměna sdruženého přepínače.
Dobry den.Mam takovy dotaz.Po zahrati motoru auto zacalo chcipat,tak jsem vymenil krokovy motorek a auto prestalo chcipat ale otacky na volnobech stale kolisaji nahoru dolu.spotreba paliva je 8.5l neni to hodne.
Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru nelze určit závadu. Problém může být v zanesené škrtící klapce sání motoru, popř. v autoadaptačních parametrech řídící jednotky motoru. Protože nevíme o jaký vůz se jedná, nemůžeme posoudit, jestli je spotřeba paliva 8,5l/100km abnormální.
Prosím o radu.Koupil jsem nové plynové vzpěry na Fiat Multipla JTD,pro zvedání přední kapoty.Bohužel vzpěry mají ještě slabší účinnost,než ty staré. Je na nich uvedeno 200N, jiné jsem na internetu ani nenašel. Nevíte,jaké jsou originály,popř.kde je sehnat?Děkuji Vám.
Univerzální vzpěry nekupovat.Podobné věci kupujte u prodejce Fiat - originální díl.V konečném výsledku ušetříte a můžete to i reklamovat.
Dobrý deň. Mám fiat multipla 1,9 jet,r.v.2006.Chcem sa opýtať na odklon zadných kolies. Javia sa ako by bolo auto zaťažené,čiže jemne sa odiera viac vnútorná strana gúm. Je to bežný jav pri týchto modeloch fiata?
Nejprve je potřeba zkontrolovat pevnost zavěšení zad. kol, protože jejich geometrii nelze seřizovat. Většinou je abnormální odklon zad. kol způsoben abnormální vůli v uložení kyvných ramen
Dobrý den potřeboval bych na stilu jtd vyměnit xenonové žárovky,ale tuto praci musim udělt doma sam,protože v servise je výměna velmi draha okolo 1500 bez žárovek. Poradite jak mám postupovat,co sundat a na co si dát pozor....
Je nutné demontovat nárazník a jiné plasty.
dobry den, vlastnim mareu weekend 1,9jtd 77kw, pri jizde stalou rychlosti mi pres hrby cuka motor a rozsviti se kontrolka vstrikovani ale pokud mam pedal seslapnuty az na podlaze tak to nedela kontroloval jsem vedeni k nizkotlakemu cerpadlu jestli nejsou nekde preruseny kabely ale je vse v poradku. za radu predem dekuji
Závada může být způsobena vadou potenciometru pedálu akcelerace, popř. jeho el. instalace. Ale nutná dignostika říd.jednotky.
mam fiat palio weekend 1.6 motor 74kw a potřebuji vyměnit olej v převodovce jaky byste mě doporučil a kolik ho tam patři převodovka je manualni dik za odpověd
Výrobce doporučuje převodový olej TUTELA EPYX 80W-90. Objem náplně je 2l, oleje se plní po spodní okraj otvoru pro kontrolní šroub.
Dobrý den vlastním alfu romeo 146 1.6T.S.Rv.98 má najeto 130tis.a při nastartování a volnoběhu motoru kolísá v intervalu od 800ot.do 1200ot.a při tom to vypadá jak kdyby to jelo jen na 3 válce ale když se motor dostane do vyších otáček jak 3000ot.tak motor jede jak má nevím co s tím děkuji za odpověď.
Problém může být způsoben vadnou zapalovací svíčkou, popř. cívkou, kabelem. Nutná diagnostika odborníka.
Dobrý den, vlastím Fiat Punto 188 r.r.2000. Po startování u studeném motoru začnou klesat otáčky a někdy auto zhasne. Po druhé ani u teplého motoru se tato závada neprojevuje. Prosím o radu kde by mohla být závada. Někde jsem četl. že by se mohlo jednat o ztrátu těsnosti na palivovém čerpadle. Děkuji
Problém může být způsoben vadným potenciometrem škrtící klapky, vadným palivovým čerpadlem, vadným regulátorem tlaku paliva, popř. vadným čidlem teploty motoru. Nutná diagnostika.
Mam AR 159 červena kůže - chtěl jsem si nechat obšít volant v te same kůži firmu co to děla mam ,ale chci vědět jestli jde u vas koupit materiál tedy kůže v mem odstinu.Diky Tom
Výrobce dodává jako náhradní díl např. potah sedáku sedadla řidiče, potah opěradla..... atd. Samotný materiál potahu není dodáván jako náhradní díl.
Dobrý den Mám fiat doblo cargo 1,9 D při rozjíždění ve větších otáčkách někdy i při ubírání plynu motor škube jako kdyby tam nešlo palivo.Palivový i vzduchovy filtr je nový.Děkuji za odpověd
Závada může být jak v systému EGR ventilu, tak přímo ve vstřikovacím čerpadle.Nutná diagnostika.
Dobrý den. Plánuji nákup Fiat Punto II 1242ccm, 47kw, ročník 2001, najeto 98000km. 3. majitel. Můžete mi poradit, na co se zaměřit při jeho kontrole? Jaké se dají očekávat nejčastější problémi? Nebo nebude lepší jej zavést do servisu k hloubkové kontrole? Děkuji za odpověď
Tyto vozidla jsou bezproblémové. Koupě od třetího majitele nebude asi ale žádné terno. V každém případě doporučujeme, provést kontrolu vozidla před koupi ve značkovém servisu FIAT.
Dobrý den. Je možné vyjmutí a opětovné nasazení plastu na LP A-sloupku, bez jeho poškození, nebo je nutná výměna za nový.Jsem majitelem Brava 2 a od sloupku se ozývá jen za deště nebo po dešti klepání, cvakání. Je to buď plast o plast nebo plast o plech nebo snad sklo. Něco na co má vliv vlhkost. S touto závadou jsem byl 3x v servisu ve Skotsku. Plast je v takovém stavu, že se s ním dá pohybovat volně s 3cm vůlí od palubovky. Závada se projevuje nadále.Dle mého názoru nebyl celý plast sundaný, ale jen "vypáčený"od jeho spodní části a došlo k jeho poškození a následné vůli.Varuji před servisy Fiat ve Skotsku.Pro zajímavost, tato závada byla-nebyla opravovena ve dvou servisech po dobu 16h!!!!Nejedná se o ojedinělý případ ve Skotských servisech.ZLATÉ ČESKÉ SERVISY FIAT !!!!
Vnitřní plastový kryt A-sloupku lze demontovat pomocí přípravku bez poškození. Opakovanou demontáži může dojít k deformaci plastových příchytek, měl byste je mít k dispozici.
Dobrý den, mám Multiplu BiPower r.2000 a chci se zeptat: Je možné vyměnit stávající tlakové láhve po uplynutí jejich předepsané životnosti za nové? A na kolik to celé vyjde (cca)? Děkuji.
Tlakové láhve lze vyměnit, jejich cena je 66.240,- Kč vč. DPH za ks.
Zdravím,mám fiat stilo jtd vybavený xenony zřejmě 35w originální a mám pocit,že světla jenak svítí tesně před vuz a zřejmě i malou intenzitou oproti jiným vozum.Jak se tyto světlomety seřizují? 4im muže být zpusobeno slabší svícení?
Základní seřízení se provádí stejně jako u normálních světlometů. Výškové nastavení xenonových světlometů je regulováno automaticky, podle zatížení jednotlivých náprav (světlé výšky př. a zad. části vozu). Při poruše tohoto nastavovacího systému dojde automaticky k maximálnímu sklopení světlometů (aby nedocházelo k oslňování). Doporučujeme nejprve provést diagnostiku tohoto systému, vč. kalibrace a seřízení světlometů.
Dobrý den. Jedná se o vůz Fiat Bravo 1.6 16V (76kW). Pokud je motor studený, motor bez problémů nastartuje, normálně táhne, má pravidelný chod. Po zahřátí motoru, pokud zastavím motor a po chvíli, třeba ½ hodiny, po nastartování motoru, se rozsvítí kontrolka diagnostiky a motor běží na tři válce, (u prvního válce nejde jiskra). Po úplném vychladnutí motoru lze normálně nastartovat. Kabely a svíčky NGK jsou vyměněny za nové. Prosím poraďte. Děkuji.
Pravděpodobně se jedná o závadu zapalovací cívky. Nutná diagnostika.
Dobrý den, mam Fiat Stilo 1,9 jtd rok 2003 a chci se zeptat. Při jízdě jsem sešlápl spojkový pedál, abych mohl podřadit a najednou mi pedál zůstal viset dole u podlahy a nechtěl se vrátit do původní polohy a tím pádem už nejde zařadit žádná rychlost. mám najeto 203000 km, když pedál rukou vrátím do původní polohy, tak tam pedál zůstane a nespadne při pohybu s pedálem rukou směrem nahoru a dolu necítím žádný odpor. děkuji za odpovď. Bednář
Pravděpodobně se jedná o závadu hlavního, popř. pracovního válce spojky.
Dobrý den vlastním Fiat Punto motor 1.1 rok 1995 nejde ventilátor topení ani v jedné poloze ,dříve šel pouze v 3 poloze ,byla spálená nožová pojistka ale ani po výměně to nefunguje díky za odpověd´
Pravděpodobně se jedná o vadný předřadný odpor ventilátoru topení. Bez fyzické kontroly vozidla nelze přesněji závadu určit.
Dobrý den,mám fiata punto 1,3 jtd z roku 2003,potřebuji,prosím,poradit,jak na výměnu nemrznoucí směsi.V manualu se píše,že objem nemrznoucí směsi je 6litru,ale to tam nedostanu,maximálně 4litry.Je tam totiž,ještě jeden malý chladič a do něho to nenateče.Předem děkuji za odpověď.
Z chladící soustavy motoru nikdy nelze bez demontáže motoru z vozidla vypustit veškerou chladící kapalinu (vždy zůstane část kapaliny v kanálech bloku motoru). Chladící kapalina se vypouští odpojením spodní hadice chladiče. Po opětovném naplnění systému je potřeba provést jeho odvzdušnění pomocí odvzdušňovacích šroubů a doplnění kapaliny po značku MAX. *Pozn. "malý chladič" je chladič nasávaného vzduchu.
Dobrý den, jaký typ diagnostiky se dá použít u Punta mk1, 1998, motor 1.2, typ Fire? Děkuji předem moc za odpověď.
K úplné diagnostice řídících jednotek vozidel FIAT se používá diagnostický přístroj Examiner, který má k dispozici každý autorizovaný servis.
Dobrý den, vlastním Fiat Punto první generace, r.v. 1998, najeto necelých 50 tisic (skutečný stav, ověřený), motor Fire 1.2 8V 44kW. Motor je po letošní nedávné celkové generálce, zkroutila se na jaře kvůli vadnému termostatu lehce hlava, takže je srovnaná, je nově seřízen, nová těsnění, svíčky, zap. kabely, rozv. řemen. Motor jede jak víno, krásně za plynem, na obsah 1.2 zrychluje až překvapivě. Jen když vyjíždím od garáže pozpátku se studeným motorem, tak mi přijde, že občas klesnou otáčky (motor se malinko přidusí, ale neudusí se a hned se vzpamatuje). Jak vycouvám na silnici a rozjedu se, táhne již bezproblémů a otáčky při volnoběhu sedí. Mám podezření na lehce zanesený ventil volnoběhu. Je to pravděpodobné? A jak náročné pracovně a časově je vyčištění ventilu? Bratr jednou za čas užívá speciální přísadu do paliva, která má pročistit motor, myslíte, že má tato přísada opravdu fungující účinek? Mohla by pomoci bez rozebírání pročistit ventil? Předem moc děkuji za odpověď.
Problém může být způsoben zaneseným regulačním ventilem volnoběhu, v těchto kilometrech to však není moc pravděpodobné. Doporučujeme nejprve ověřit funkci lambda sondy prostřednictvím diagnostiky řídící jednotky motoru. Problém z volnoběhem může také způsobit přebroušení hlavy válců, které zvýší kompresní poměr motoru, čemuž odpovídá zvýšený výkon ve vyšších otáčkách. Čistící přísada do paliva čistí pouze palivový systém a spalovací prostory motoru, nečistí však sání motoru, kde se palivo nedostane.
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Koupili jsme Fiat Pálio Weekend 1,7 TD. Byl hlučnější motor, vyměnili jsme hlavu, repasovali turbo, nechali seřídit čerpadlo,no kromě pístu snad celý motor. Hlučnost částečně ustoupila, ale zděsila nás sporřeba nafty, která se pohybuje teď někde kolem 10l. Nemůžeme nikde najít příčinu, co by to mohlo dělat. Děkuji za radu.V.
Zvýšení spotřeby může být způsobeno chybným seřízením vstřikovacího čerpadla, vadnými vstřikovači, popř. nesprávným nastavení rozvodu motoru. Na spotřebu paliva má také velký vliv stav vzduchového filtru.
Měnil jsem hlavu (se vstřikama) na Fiat Bravo 1.9 TD 100, rozodili se mi rozvdy, dle drážek jsem je nastavil, a teď když chci nastartovat, tak motor lehce blafe, a z výfuku jde černý dým, čím by to mohlo být? Rozvody jsou dobře nastaveny...děkuji
Pokud je namontovaná hlava válců vč. vstřikovačů v pořádku, je určitě problém v časování ventilů. Nejprve je potřeba prověřit, jsou-li při horní úvrati 1. a 4. válce ve střihu ventily 1. anebo 4. válce, pokud ne, je rozvod špatně nastaven.
Dobrý den. Prosím Vás mohl by jste mi poradit o jakou závadu se jedná. Při nastartování auta jsou otáčky motoru v normálu, ale když zozsvítim světla tak otáčky začnou kolísat. Děkuji
Neuvedl jste typ vozidla. Obecně ale může být problém s volnoběhem při zatížení motoru způsoben závadou regulačního prvku volnoběhu (krokový motorek, popř. ventil volnoběhu - záleží na konstrukci vstřikovací soustavy) i tyto se mohou lišit model od modelu konkrétního typu vozidla.
Dobrý den, mám fiat bravo 182AC1AA 1,8 16V rok 1996.Mam elekt. stahovani oken,která občas nejdou otevřít nebo zavřít.Vždy nejde ani strana řidiče ani spolujezdce.Po pár minutách to jde.Po každé když dojedu do servisu tak okna fungují a mechanik není schopen přijít na chybu.A tvrdí mi, že je vše v pořádku.Umíte to opravit?díky za odpověď.Denisa
Důležitá informace je, jestli v okamžiku nefunkčnosti ovládání oken svítí při zapnutém zapalování symboly na spínačích anebo ne, což by signalizovalo problém v napájení okruhu ovládání oken.
Fiat Marea rv 2002 po výměně vadné baterie začala blikat jakási kontrolka nad mazáním a dobíjením,na diagnostice nic nezjistili a neví si s tím rady.Čeká mě delší cestování a mám obavy,aby nedošlo k nějakému poškození Předem díky
Nějaká kontrolka v nějakém modelu Marea je pro nás neidentifikovatelná. Zajeďte na diagnostiku tam, kde vozidlům Fiat i rozumí - do značkového servisu.
Dobrý den. Prosím Vás :Mám Grande Punto multijet 66Kw R.V. 2007. Od novoty řeším problém s vodou v zadních dveřích. Po dešti když zvednu dveře, tam mi z rohů vytéká voda a ne zrovna malé množství. V servisu mi řekli že je to normální. Ale mě to normální nepřipadá. Třetí brzdové světlo jsem dal na silikon aby okolo něho nezatékalo, ale nepomohlo to. Máte prosím nějakou zkušenost s tímto problémem? Mohl byste mi prosím případně poradit, kudy do dveří teče a jak toto místo utěsnit. Za Vaši laskavou odpověď Vám předem děkuji.
Proveďte dodatečnou montáž těsnění pryžových dorazů zad. výklopných dveří (obj.č.:51780052) a přetěsněte spoje vnějšího a vnitřního plechu zad. výklopných dveří tranparentním tmelem.
Dobry den! Mam dotaz! Vlastnim Fiat Punto Classic 1.2 8V r.v. 2006 a pri volnobehu obcas motor skubne v nepravidelnych intervaloch.Otacky nekolisu.To skubanie je nariklad citit aj v kabine kez zastavim napriklad na semaforoch a mam volnobeh. Pri beznej jazde ide auto uplne normalne a spotrebu mam ziez o.k.! Chcem vediet, ci je to vlastnost motoru, alebo sa moze jednat o zavadu. A mam este jeden problem. Ked sa auto zohreje tak startovanie trva dlhsie, ale vzdy naskoci.Pri studenom motore auto startuje perfektne. Za odpoved dakujem!
Škubání motoru při volnoběhu může být způsobeno vadným potenciometrem škrtící klapky. Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru nelze příčinu blíže specifikovat. Při studeném startu je směs bohatší než při teplém, proto je teplý start delší než studený.
Dobrý den, vlastním Fiat Stilo 1,2. Při řazení rychlostí se zvýší otáčky motoru (cca. o 500 ot.), následně teprve začnou klesat k volnoběhu. Jezdím rovněž Fiatem Punto se shodným motorem, kde při řazení otáčky motoru nestoupají. Prosím o radu, čím může být tento jev způsoben. Děkuji
Pomalejší klesání otáček motoru při přeřazení rychlostního stupně může být způsobeno softwarem řídící jednotky. Každé z vozidel (PUNTO - STILO) může splňovat jinou emisní normu. Obecně platí, čím vyšší emisní norma, tím pomalejší decelerace motoru (pokles otáček), protože při rychlé deceleraci vzniká velké množství škodlivin ve výfukových plynech. Bez provedení fyzické kontroly motoru vozidla (rychlost poklesu otáček), nelze přesněn posoudit, zdali se jedná o závadu, anebo ne.
Dobrý den, mám možnost koupě vstřiku na FIAT STILO 1,9 JTD 85 kW, ale vstřik pochází z JTD 1,9 59kW, bude fachat?:-) prý jsou stejné....děkuji Tonar J.
Vstřikovače pro obě výkonové verze jsou shodné.
Dobrý den.Mam takový dotaz.Mam fiat brava 1.6v. Stava se mi že při otočení klíče nesepne vstřikování.Musím klíč vypnout otevřít kapotu a lehce klepnout po řidici jednotce pak vstřikování sepne muže se jednat o studený spoj v řidicí jdnotce ? a nekdy po nastartování jsou volnoběžné otáčky 1500-2000 ale po chvili klesnou muže mít na to vliv ten studený spoj v Ř.Jednotce.Děkuji Kovalčík.
Může se jednat o studený spoj v řídící jednotce, stejně tak se může jednat o závadu v konektoru příp. v kabeláži řídící jednotky, ukostření.
Dobrý den, mám Fiat Panda, 1,1 rok výroby 2006, najeto 130000km a od 120000km mi vynechává servo, to znamená, že když zatočím volantem hodně do leva, tak v určitém momentu mi vypne servo, rozsvítí se mi červená kontrolka a auto jede v podstatě rovně, už jsem na silnici musela řešit dost nebezpečné situace, kdy auto prostě nezatočí a málem jsem se střetla s protijedoucím autem. Když zastavím, vypnu klíček a znovu nastartuji, servo opět funguje normálně, do doby než se dostanu do momentu, kdy servo vypne. Někdy když parkuji, musím několikrát vypnout motor, abych vůbec zaparkovala. Je to v těchto najetých km i u ostatních modelů Pandy. Existuje nějaké jiné řešení, než kupovat nové servo, které podle mých informací stojí 25000,-.Děkuji za odpověď. Podlešáková.
Firma AF Centrum Ostrava provádí pozáruční opravy všech el.řízení výměnným způsobem za cca 12000,- Kč vč.práce a DPH s prodlouženou,roční zárukou.
Jakou presnou funkci plni snimac klepani motoru? Na co muze mit vliv jeho pozkozeni? Diky!
Snímač klepání motoru indikuje detonační spalování motoru, slouží k potlačení tohoto jevu prostřednictvím snížení předstihu. V případě jeho poruchy může dojít ke ztrátě výkonu motoru.
Dobrý den. Mám cca 2,5 roku starou Fiat Panda a mám problém s osvětlením SPZ. problém není v žárovkách :-). Prosím o nastínění, kde by mohl nastat problém. Všechny jiné světla svítí jak mají. Děkuji Tábor.
Problém může být v paticích žárovek, v kabeláži, v konektorech popř. přímo v Body computeru, který všechna světla ovládá.Někdy je to složité zjistit.
Dobrý den, mám Fiat Stilo a nemám na středovém panelu osvětlenou část kde jsou tři otočné ovladače od ventilace, teploty a směru ofukování. Je to závada která se dá odstarnit v garáži (vypadlý konektor, prasklá žárovka) nebo to potřebuje složitější zásah v servisu? Děkuji
Pravděpodobně budou spálené žárovky osvětlení. Výměna je možná po demontáži panelu ovládání topení.
zdravim vas nemuzu nastavit rozvody na bravu td100, kdyz nastavim kliku na rysku a aretaci na cerpadle chybi mi na vacce dotocit necelej zub do rysky co se stim da delat?? za kazdou radu budu vděčný s pozdarvem Peca Nedbal
Pravděpodobně došlo k posunu rozvodových kol vůči hřídelům, proto doporučujeme nejprve provést kontrolu neporušenosti jejich zajišťovacích klínků.
Dobrý den,chtěl bych se zeptat. Mám v AR GTV motor 2.0 TS , najeto 185tis km. Všude čtu o problémech s vychozeným variátorem , mě se jen vyjímečně ozve po nastartování dieselový zvuk. Ale můj dotaz je , má vychozený vyriátor velký vliv na výkon motoru ? Pozná se vychozený vyriátor jen podle zvuku motoru po nastartování nebo může být špatný , aniž by se zvukově projevil? Děkuji, Petr Brada
Ti, co pravidelně mění kvalitní olej, nepřehřívají vozidlo závodními rychlozkouškami nebo naopak po nastartování nechají i motor zahřát a poté ho využívají ve všech režimech, tak problémy s variátorem nemají. Nejhlučnější je variátor při startu a i opravdu hodně hlučný variátor má velmi malý vliv na výkon.
Zdravím koupil jsem alfu romeo 156, 1,6 benzin a potydnu mě nejde zařadit 4 rychlostní stupeň čím to muže byt??? děkují Martin
Problém může být způsoben vadnými lanovody řazení, jejich špatným seřízením, vadným mech. řazením na převodové skříni, popř. mech. ovládání synchronizačních spojek převodovky.
FIAT panda r.v.2007, nelze nastartovat ,svítí kontrolka uamčení (imobilizeru) podle návodu se má vložit kod pomocí plyn. pedálu ale musí svítit i kontrolka "engine" a tato nesvítí. po demontáži plastu pod volntem jesm nalezl nikam nezapojený kabel (k čemu slouží?)
Nejprve je potřeba prověřit příp. aktivaci protipožárního spínače, který se nachází pod sedadlem řidiče (viz. návod k obsluze), jinak nutná kontrola napájení, ukostření řídící jednotky. Nezapojených kabelů je ve vozidle celá řada. Kabeláž je shodná pro více typů výbav, proto jsou u některých modelů některé kabely volné (nutná fyzická kontrola konkrétního kabelu).
dobry den, vlastnim fiat punto 1,2, r.v.96 a chci se zeptat na chlazeni motoru, po chvilce jizdy ukazuje cervena kontrolka prehraty motor, pritom voda v chladici se neztraci, na co se mam zamerit? Dekuji za radu.
Nejprve je potřeba ověřit správnou funkci snímače teploty motoru, resp. pomocí diagnostiky řídící jednotky motoru zjistit skutečnou teplotu motoru v okamžiku rozsvícení kontrolky přehřátí motoru. V případě, že se motor skutečně přehřívá, je potřeba zkontrolovat celou chladící soustavu motoru, popř. těsnost hlavy válců.
Dobrý den, vlastním cca 1 měs. Fiat punto 1.1 r.v. 96, při jízdě mi občas svítí kontrolka Code s klíčem na levé str. palubovky, myslím, že zřejmě špatně komunikuje imob. s klíčem ale jinak to podle mne nemá na nic vliv. Je nutné to řešit? Dále nevím, jestli mám jezdit s hnědočerveným nebo modrým klíčem pokud to má nějaký smysl? A třetí věc: pokud odšroubuji víčko nádrže je tam jen palivová trubice, žádná klapka, zůžení, nic. Je to nejspíš "vykuchané" Benzín tankovat jde ale nevím, jestli to nemá vliv na bezpečnost.?? Předem děkuji za odpověď
Problém pravděpodobně způsobuje závada jednotky imobilizéru CODE, která může být mimo jiné způsobena používáním hnědého klíče pro běžný provoz. Hnědý klíč, tzv. MASTER, slouží pouze k aktivaci nových klíčů, v žádném případě by se neměl používat pro běžný provoz. Doporučujeme provést zkušební provoz s použitím pouze modrých klíčů. V případě přetrvávání problémů, je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru a kontrolu jednotky imobilizéru CODE. Hrdlo palivové nádrže těchto vozidel nebylo z výroby vybaveno klapkou, z bezpečnostního hlediska je důležitá těsnost uzávěru palivové nádrže.
Dobrý den. Mám skromný dotaz.Mám Fiat STILO 1,9 JTD 85kW r.v 2001.Z ničehož nic mi začaly po startu a přidání plynu jít jakoby jen 3 válce, motor nemá výkona otáčky nelze vytáhnout nad 1000!startuje ale bezvadně.Po několikaminutovém trápení plynového pedálu,se postupně otáčky zvednou,motor ožije,ale po ubrání plynu opět padá do agónie. Z výfuku se při volnoběhu line bílý dým,což jsem se tu dočetl,že znamená, málo paliva! Jakmile přidám plyn a podaří se mi vytočit motor kolem 3000 ot,velmi,ale velmi hulí!!!!!! zatím se mi pokaždé podařilo odjet,tím že motor tůruji,porucha snížení výkonu a běhu jakoby na 3 válce se ale nepravidelně vrací. Byl jsen na diagnostice, během této, ale motor zrovna běžel jako hodinky! na nic se nepřišlo,pouze byl vyměněn palivový filtr! Závada ale přetrvává -nepravidelně. Palubní počítač nehlásí žádnou závadu. Naftu tankuji poue u Benziny,jezdím,ale převážně krátké trasy.Mám pocit jakokdyž nejde do motoru palivoa tůrováním hon tam dotlačím,divné je,že závada není pravidelná...Děkuji velmi za radu. Honza T.
Výpadek zážehu jednoho válce by měla zaznamenat řídící jednotka motoru, pokud není v řídící jednotce uložená žádná chyba, může být problém v sacím vedení. Doporučujeme provést diagnostiku řídící jednotky motoru a porovnání jednotlivých parametrů motoru v okamžiku projevu závady.
dobrý den potřeboval bych vědět praskají hlavy motoru 1,9 td 75, 1,9 td 100 nebo 1,9 jtd a co benzínové motory
Tyto hlavy nepraskají.
Srdečně vás zdravím. Mám Alfu Romeo 146 1.4 T.S.76kw,LPG rok výroby 1997 najeto 180000km. Auto jezdilo až do nedávna jako blesk. V současné době do mírného kopečku,ale i na rovince kde jsem jindy bez problému jezdil na pětku ztrácí výkon a musím postupně podřadit až na trojku a jedu sotva šedesátkou. Je to jako když bych přibržďoval, nebo se zadíral motor. Když sešlápnu spojku, tak motor bez zátěže zas jede jak pila dokud nepovolím spojku. Pak se motor snaží točit, ale něco ho dusí. Dával jsem nový vzduch.filtr, pravidelná výměna oleje 10w 40. Olej je čistý bez kovových částic. Na emisích mi říkali, že mám hrozně moc bohatou směs. Děkuji za odpověď.
Nejprve je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru, problém může mít souvislost s abnormálně bohatou směsi, jak uvádíte. Bez diagnostiky nelze určit příčinu problému, může se jednat o vadnou lambda sondu, teplotní čidlo atd.
Dobrý Den. Mám AR 146 1,6ts rv.2000,a na palubní desce svítí stále code a auto startuje na prázdno.Mechanik mi tvrdí že se zablokovala řj imobilizérem a snaží se ji nějak odkodovat,a že když to nepújde že musím sehnat druho včetně klíčú atd.Chci se tedy optat jestli je možné aby se tímto zpusobem mohla zničit řj tak že by nešla opravit nebo odkodovat i když mam orig.klíče včetně kod.karty.A popřípadě jestli neexistujou nějaká jiná řešení,vyblokování imobilizéru atd.popř kolik tak můžou stát různé varianty opravy. Předem Děkuji za vyřízení S pozdravem.L
Nejprve zjistěte, zda-li se po zapnutí zapalování rozsvítí kontrolka vstřikování (symbol trysky). Pokud se rozsvítí, je nejspíš problém v samotném systému imobilizéru, pokud se nerozsvítí, prověřte napájení řídící jednotky motoru. Nutná diagnostika řídící jednotky motoru a kontrola řídící jednotky imobilizéru CODE.
Dobry den Vlastnim fiat doblo cargo 1,9 D rok 2001,Po nastartovani mi zacne blikat kontrolka zhaveni asi po minute opet zhasne.Chci se zeptat jaka je to zavada.Dekuji za odpoved
Blikající kontrolka žhavení po nastartování motoru signalizuje vadnou žhavící svíčku.
Dobrý den.Mám otázku dostal jsem VW brouka rok 1973 jako dárek.Samozřejmě moc autům nerozumím, a doslechl jsem se, že tam nepatří klasický natural 95 benzín.Chci se zeptat jaký přesně benzín mám čepovat a jestli tam mám přilevávat nějaké přísady?Popřípadě jaké?Děkuji za odpověď
Doporučujeme používat benzín označený Speciál 91, který obsahu přísadu nahrazující olovo. V případě použití benzínu NATURAL 95 je potřeba u čerpací stanice zakoupit přísadu nahrazující olovo a zvýšit předstih zážehu.
Dobrý den,chci se zeptat jsme si koupili auto z bazaru fiat stilo 1.6 16V a na palubovce mi to hlasi porad airbag failture a sviti mi kontrolka airbagu ze nefunguji,ja airbagy nepotrebuji jde to nejak vypnout?a pak ještě jestli mi poradíte jak vyndat staré autorádio na kazety aniž bych něco zničila děkuji moc
Indikaci závady systému AIR BAG z důvodu, že se jedná o bezpečnostní systém, vypnout nelze. Jediná možnost je systém opravit. Originální autorádio lze vymontovat pomocí speciálního přípravku, který má k dispozici každý autorizovaný servis FIAT.
Mam fiat brava 1.6 16v r.v.1999.Pri zahrati motoru me zacne blikat cervena kontrolka oleje a motorstrati otacky-zdechne.Kdyz ho chci nastartovat,tak to jde spatne/nechce chytit.Pri schladnuti vse funguje jak ma.Dik za radu
Pravděpodobná příčina problému je v regulaci volnoběžných otáček, která může po ohřátí motoru příliš snížit volnoběžné otáčky, což může způsobit pokles mazacího tlaku oleje, blikání kontrolky poruchy mazání, zhasnutí motoru a obtížný start. Doporučuji vyzkoušet start teplého motoru se sešlápnutým pedálem plynu. Pokud v tomto případě bude start bez problému, je problém v systému regulace volnoběhu.
Dobry den, mam Fiat Punto mk2 1,2mpi 8v. Moj "problem" spociva v tom, ze ked je motor vo volnobeznych otackach po sliapnuti na plynovy pedal, ako keby na pol sekundy "pridochol" a potom zacal stupat na otackach. Inak reaguje na pohyb pedala uplne perfektne a plynulo. Moze to byt zanesena skrtiaca klapka? Motor je na to, ze ma uz 186000 km az prilis zivy a nema problem so 4 cca 80 kg osobami tahat na 4-ke aj pomerne velke kopce (samozrejme ked je na otackach okolo 2500, kedy ma najvacsi tocak). Moja druha otazka by bola takato: Aky mate nazor na beznin Carrera, ktory predava OMV? Ja mam dojem, ze mojmu motoru vyhovuje, ide tichsie a ma o nieco lepsi vykon. Myslite, ze je to len moj subjektivny pocit? Dakujem pekne za odpovede a zelam vela uspechov.
Zanesená škrtící klapka může mít vliv na volnoběžné otáčky, ale neovlivňuje akceleraci. Prodlevu při akceleraci může způsobit vadný zapalovací kabel, popř. zapalovací cívka. Nejprve je potřeba provést zkušební jízdu a diagnostiku řídící jednotky motoru. Benzín označený OMV Carrera, můžeme jen doporučit, protože obsahuje přísady pro lepší spalování, což má příznivý vliv na životnost a výkon motoru.
Zajímalo by mě, zda je nějaká filtrace vnějšího nasávání vzduchu směrem do interiéru vozu (Fiat Punto Actual). Můžete mi prosím potvrdit zda je možné, aby tam nebyl žáden filtr zachycující smetí, jak to bylo ve starých fiatech? Bohužel se mi stalo, že venku opravovali fasádu polystyrénem a po nastartování auta, se polystyrén vyfoukal do interiéru vozu? Nebyl to případ jen polystyrénu ale i drobného listí. Pokud to tam skutečně není, dá se dokoupit nebo nějak vyřešit? Připadá mi to velice neštastné. Děkuji
Pylové filtry jsou standardně montovány pouze do vozidel vybavených klimatizací. Dodatečná montáž pylového filtru je možná.
Dobrý den, na Fiat Grande Punto 1,2 r.v.2007 je slyšet za jízdy drobný vibrační rytmus ( jako by nebylo vyvážené jedno kolo), pokud auto stojí přes noc rozjezd po ránu je podobný jako by bylo píchlé přední pravé kolo (prostě si to šmajdne na pravou přední stranu), při jízdě už nic podobného není cítit. Kola jsou rovnoměrně sjetá a šrouby utažené. V řízení to lehce skřípe. Děkuji Tonda
Bez fyzické kontroly vozu nelze blíže určit. Problém může být způsoben vlastní házivosti pneumatiky, deformací disku kola popř. vůli v zavěšení kola.
dobrý den, vlastním automobil fiat punto rok 1995 motor 1.6 90 hp sporting. Na toto auto se velice těžko shánějí díly, nedovážitw třeby vy nějaké díly na tento vůz přímo z itálie nebo nevíte kam se obrátit? Předem děkuji
Originální náhradní díly na vozidlo Fiat Punto 1,6 90hp lze zakoupit u každého autorizovaného dealera FIAT.
Dobrý den,mám stilo 1,9jtd a všiml jsem si že kolem otáček 1750 auto při zrychlování pocukne a hned tahne dál,je to znatelné při mírném přidání plynu,při plném přidání to znatelné není. tento jev je tak max 1vteřina možná méně. Vuz po víměně spojky vstřikovacích trisek,palivového filtru i vzduchového,vsš v autorizovaném servisu. Pal. filtr značka Fram. Jinak diagnostika se nerozsvicuje,vše pracuje normálně...
Třeba vázne EGR ventil.Nutná diagnostika.
Fiat UNO při jízdě se odpojuje elektrikazhasnou všechny světla , přístroj, nejdou stěrače , ale motor bez problému běží , zavada se projevuje nepravidelně, příčina?
Problém je pravděpodobně způsoben závadou spínací skříňky nebo její el. instalací.
Dobry den,mněl bych dva dotazy.Mam fiat stilo mw 1.4 70kw r.v.2005 u meho vozu je nutne při vyměně (kulaku) měnit cele rameno a všiml jsem si že novějši stila maji ramena kde se da ten kulak da měnit samostatně .Daji se tyto ramena namontovat na me auto? a druhy dotaz jestli je možne v original servise nechat namontovat tempomat do meho auta -nemam esp.popř.jina varianta jak mit v autě tempomat. děkuji petr.
U vozidel Fiat Stilo jsou použity dva typy spodních ramen př. nápravy (dle VIN)ani jeden z těchto typů nemá samostatně vyměnitelný kulový čep. Dodatečná montáž originálního tempomatu do Vašeho vozidla bohužel není možná, protože to neumožňuje konfigurace řídících jednotek a el. instalace.
Dobrý den.Fiat GP1,9MJET Sport .Někdy po nastartování se na palubním PC objeví hlášení zkontrolovat žhavící svíčky.Start je normální .V paměti závad není nic. V manuálu píšou startovat hned po zhasnutí kontrolky žhavení ?Je to správně,nebo je lepší startovat po doběhu rafik?Baterie je původní(2006). Děkuji
Startování po zhasnutí kontrolky žhavení je správné. Doporučujeme provést fyzickou kontrolu stavu žhavících svíček, vč. jejich el. instalace.
Vlstnim fiat brava 1.6 76kw pri zahrati motoru auto na volnobech zhasne prosim o radu
Možnosti:Vadný snímač otáček motoru, vadný snímač teploty motoru, vadný snímač teploty a tlaku nasávaného vzduchu motoru, popř. vadný regulační prvek volnoběhu.Nutná diagnostika.
Dobrý den, zajímá mě jestli se u Fiata Punta 1,2 8V r.v. 2003 nechávají seřizovat ventily nebo motor má hydroštely? Děkuji. Koubek
Ventily se seřizují prostřednictvím vymezovacích podložek, motor 1,2 8V nemá hydraulické seřizování ventilových vůlí
Dobrý den,zakoupil jsem Fiat Punto II, 1,2 60 8V r.v.2003 a z recenzí bych chtěl dopředu zakoupit senzor otáček. Jaký internetový obchůdek mi můžete doporučit? Děkuji. Koubek
Vlastníma rukama montované elektronické díly se špatně reklamují kdekoliv.
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli může mit špatna lambda sonda tyto příznaky:zvětšena spotřeba,kolisani otaček ne vždy většinou na volnoběhu kolisaji mezi 200-1000 a z vyfuku jde lechce černý kouř...Jedna se o alfu romeo 156 2,0 114kw děkuji za odpověd
Zvětšenou spotřebu paliva a lehce černý kouř z výfuku může způsobovat vadná lambda sonda. Kolísání volnoběžných otáček motoru většinou způsobuje vadný krokový motorek volnoběhu (popř. těleso škrtící klapky), netěsnost sacího traktu motoru, popř. vadná řídící jednotka motoru. Bez diagnostiky řídící jednotky motoru, nelze závadu blíže specifikovat.
Dobrý den,vlastním vůz Fiat Marea 19TD 100.Mám najeto cca 225000,po výměně rozvodů.,kapalin atd.cca před měsícem a půl se mi rozsvítila diagnostika motoru,zajel jsem tedy na diagnostiku kde zjistili závadu EGR ventilu a snímače plynu.Ten jsem již vyměnil ale EGR vnetil ne.Při jízdě mi občas poklesne tak na 2sekundy výkon ale jinak motor táhne dobře neli lépe.Poradíte mi prosím co to může být za závadu ten pokles výkonu a eště mě stále padá afta a už jsem vyměnil hadičky nahoře na motoru.Je potřeba udělat i jinde kontrolu?Děkuji za radu Kříž a pěkný den přeji!
Doporučujeme nejprve provést kontrolu těsnosti vlastního vstřikovacího čerpadla. Případný únik paliva by mohl způsobit zavzdušňování palivového systému, které může způsobovat tzv. padání nafty a výpadky výkonu při akceleraci. Únik paliva z čerpadla může být buď kolem hřídele páky ovládání, popř. kolem hřídele vstupní (od rozvodu). Vliv funkce EGR ventilu na výpadky výkonu lze vyloučit jeho dočasným vyřazením z činnosti - zaslepením.
dobrý dem,mam takovy dotaz mám fiat stillo 1.8 16 v rok 2003 combik,mám takový problem uniká mi voda a nevim kudy,pod autem mám vždy sucho a v motoru žádne skvrny taky nevidim ..behem mesíce mi ubyde voda tak 2 cm pod rysku,mám obavy aby nebyla nekde napraskla hlava nebo tak neco podbného..prosím nekoho jestli stim nema nejakou zkusenost..díky moc
Nejdříve je třeba chladící soustavu natlakovat. V případě, že se v průběhu této kontroly nezjistí vizuální netěsnost (únik kapaliny), doporučujeme provést další diagnostiku, která spočívá v kontrole obsahu CO v chladící kapalině, čímž se dá ověřit těsnost spalovacích prostorů motoru.
Dobrý den,vlastním Fiat punto 1,2 8v 3rady a zajímalo by me,jak rapidně zvýšit výkon?Děkuji
Výrobce naladil motor na optimální hodnotu. Pokud do motoru přidáte palivo, změníte nastavení software, můžete dosáhnout lepších hodnot zrychlení,ale více paliva spláchne více oleje ze stěn válců v motoru a takto snížíte jeho životnost.
Dobrý den,vlastnim alfu romeo 156 2,4 100KW r.v 1999.Dnes při zařazení zpátečky,auto zdechlo a nejde nastartovat ani zapalovani nesviti zadne kontrolky.Radio a central jde.Nevite v cem to muze byt ?
Pokud zdechla při zařazení zpátečky tak existuje první předpoklad, že je něco v nepořádku v okruhu couvacích světel.Zkontrolujte pojistky nejenom opticky a také čidlo zpátečky - může i zkratovat.
Prosím o radu,kde zapojit bílý + vodič od světel na denní svícení na vůz Fiat Brava 1.2 16 V,rok výroby 1999.Děkuji.
Bez znalosti schéma zapojení konkrétních světel a jejich odběru a tím i zátěži na el.instalaci nelze spolehlivě určit, kam daný vodič zapojit.
Dobrý den, před více než dvěmi měsíci jsem zakoupil alfu 156 r.v. 2005. Má najeto 64tis kilometrů.Teď mě před pár dny auto začalo upozorňovat na servis.Měnil jsem olej a filtr.Vše vyměněno ale toho hlšení se nemůžu zbavit.Nevíte prosím někdo,jak se dá toto hlášení vymazat? Díky za odpověď s pozdravem Kaštovský
Nová perioda servisní prohlídky se nastavuje pomocí ovládacích tlačítek palubního počítače.
Dobrý den, děkuji za odpověď, ikdyž je pod jiným dotazem, ale s obsahu odpovědi je jasné že je na můj dotaz. I přes Vaší odpověď stále zůstavá nejasné co způsobuje tak abnormální pokles výkonu po celou dobu zapnutí klimatizace? Úbytek je pravdu znatelný. Pedál plynu je mnohdy až na podlaze a vůbec to na chování automobilu není poznat. Děkuji
Úbytek výkonu způsobuje zatížení motoru kompresorem klimatizace. Při jeho aktivaci dojde k výraznému odběru výkonu motoru. Pokud je zatížení motoru při zapnutí klimatizace abnormální, může být mech. problém přímo v kompresoru nebo třeba méně průchozí trubky nebo chladiče klima. Ale nějakou diagnostiku motoru by to asi chtělo.
Dobry den,Fiat multipla 1.6 76kw. 1999r.v,Dovoz nemecko najeto 133000km,Nevim kdy se maji menit rozvody,a nebo uz mohly byt vymenene v nemecku...jinak motor bezi bez problemu,dekuji predem za odpoved.
Rozvodový řemen je potřeba vyměnit, buď po ujetí 120 000km, popř. bez ohledu na kilometrový průběh každé 3 roky v případě, že je vozidlo provozováno za ztížených podmínek (chladné podnebí, městský provoz, dlouhodobý chod na volnoběh,prašné cesty) apokud málo najezdíte tak co 5 let
Mám fiat márea 1,9jtd .Auto občas nenastartuji,rozsvítí se mi kontrolka na závadu v palivovém systému.Ale když počkám tak deset minut tak nastartuji.Měl jsem to v servisu a tam jim topsalo že je vadné čidlo otáček,vyměnilo se (na vačce u rozvodového kola)a dělá to stále.Vyměnil jsem palivový filtr a už nevim co s tím.
Pravděpodobně jste vyměnili jiné čidlo -čidlo fáze (u vačky) místo čidla otáček (na klikovém hřídeli).
Dobrý den, vlastním AR GTV , r.v.96 a mám problém , že z pod palubní desky (střední panel kde je umístěno rádio , ovládání ventilace atd) sálá nepříjemné teplo a je závislé na teplotě chladící kapaliny. Jedná se o normální jev ? Děkuji,Petr
Tento jev není normální, pravděpodobně se jedná o porušenou těsnost skříně topení, která způsobuje průchod vzduchu ohřátého radiátorem přímo do interiéru vozidla mimo výdechy soustavy topení.Toto většinou topení dělá po větších haváriích kdy dojte k destrukci obalu topení.
Tak ještě dnes naposledy k motoru stilo 1.8.Motor je rozebraný a pohled na skutečný stav je žalostný. Na 3 válci je díra v pístu, sací ventil opět upadl těsně nad talířkem, hlava vč. sedla rozbitá. Mechanik se snaží závadu odúvodnit používáním LPG (vyšší teplota směsi). Na ventilech je znatelá vrstva karbonu, pouze po okraji ventilů je cca 5 mm čístý proužek až na kov, jakoby byl osoustružen. Mechanik tvrdí, že je to z důvodu vyplachování.Rovněž tvrdí, že hlavou se olej do válců dostat nemohl, snad jedině přes písty, nebo může docházet k nedomazání ventilů, jejich přidření a opakovanému ťuknutído pístu, až se nakonec ulomí.Tomuto faktu podle mého odporuje, že do doby první montáže motor běhal bez problémů s ventily i když z důvodu opotřebovaných kroužků bral olej.Hlavní problémy nastaly až po překroužkování.Zdá se, že se již nevyplatí provádět opravu tohoto motoru a tak scháním jiný. O příčině padajících sacích ventilů však budou ještě další diskuze a tak prosím o nezávazný názor ,zda vliv provozu LPG v kombinaci na značnou spotřebu může mít zásadní vliv na teploty ve spalovacím prostoru, či zda existuje ještě další možné vysvětlení. Děkuji
Spalováním nadměrného množství motorového oleje může dojít ke zvýšení teploty sacích ventilů, které nejsou v režimu na LPG dostatečně ochlazovány palivem (benzínem), což může způsobit jejich přehřátí. Nadměrná spotřeba motorového oleje mohla dále způsobit zakarbonováni dříků ventilů a jejich váznutí ve vodítkách, což mohlo způsobit poškození ventilu a následně pístu.
D. den,fiat bravo 1.9td gt 200000km,v tahu jede motor dobře, při volnoběhu po cca 20 vteřinách vždy jakoby vynechal válec , nebo dva otáčky spadnou na 600 -700 a z výfuku se vyvalí bílý dým jako u zahřáté ale nespálené nafty.díky znečištění jsem u prvního řídícího vstřiku spatřil malou netěsnost, (bublinky).vzduch hadice nepřisávaj nikde falešný vzduch, olej nežere spotřeba paliva taky ok kolem 8l.v servise mi řekli že ta netěsnost to nedělá a doporučily mi skusit pohýbat s předvsřikem na rozvodech.celá vůle,(drážky) šroubů na onom kole běh při seřizování motoru neovlivnila jeho běh, snad jen při max dorazu směrem k předku auta šel hůř spustit motor.může být vynechávání zapříčiněno tou maličkou netěsností???, dle servisu je to prý normální, mi se to ale normální nezdá.
Bílý dým u dieselového motoru signalizuje nedostatek paliva, což může být způsobeno použitím nevhodného palivového filtru, jeho ucpáním, popřípadě netěsnost potrubí mezi vstřikovacím čerpadlem a nádrží. U těchto motoru není palivový systém vybaven podávacím čerpadlem, palivo je nasáváno vstřikovacím čerpadlem přímo z nádrže. V potrubí vzniká podtlak, z tohoto důvodu může i nepatrná netěsnost způsobovat zavzdušňování palivového systému. Dále bychom doporučili provést kontrolu stavu vstřikovačů, popř. seřízení-motoru to jen prospěje. Popisovaná netěsnost vstřikovače nemůže mít zásadní vliv na chod motoru.
dobrý den mám fiat punto 1.2 75 a po zahřátí se mi rozsvítí kontrolka vstřiku, auto jede normálně.Nemůže to být tím, že jsem při dolívání oleje polil nějaké kabely?
Olej v konektoru může způsobit přechodový odpor, což změní parametry jednotlivých čidel. Pročistěte konektory tech.benzínem, prolejte je horkou vodou , vysušte je a vyzkoušejte.Pokud to nepomůže, budete muset na test.
Dobrý den ,mám F.Stilo 1,6 16v Stationwagon,r.v.2003,najeto 130000km(2.majitel).Při rychlosti nad 120km/h se mi rozsvítila kontrolka vstřikování a hlášení default,která po snížení rychlosti o 5-10km/h opět zhasla,stalo se asi 3x a to jen při rychlosti nad 120km/h.Jinak vše Ok v běžném městském provozu a při rychlosti do cca 120km/h.občas se mi stane,že auto nenastartuje na poprvé.Může jít o vadnou lambda sondu?,měl bych navštívit diagnostiku,jedná se o vážnou závadu?Děkuji za odpověď
Nic neměňte bez diagnostiky.A tam kde diagnostiku uděláte, tam si to nechte i opravit.
Dobrý den mám fiat stilo 1.8 16v najeto 114000km a začalo my cukat,abych to upřesnil pod plynem to neděla ,ale jakmile se rozjedu a chci udržet stálou rychlost začne pocukávat a výkon začne upadát. Počítač nic nezaznamenal a nedělá to pořád ujedu cca 20 30 km nic a pak to začne.Děkuju za odpověd
Problém může být způsoben vadnou lambda sondou, netěsnosti sacího potrubí, popř. vadnou váhou nasávaného vzduchu.Nutná diagnostika.
Děkuji za předchozí radu ohledně chodu motoru stilo 1.8. Možnost vadného variátoru se částečně projevila při startu - mírné klepání a jsou zřejmé i další projevy - škubání motoru pří cca. 3000 ot/min . Bohužel,nežli jsem na Vaši radu stačil reagovat, stalo se to nejhorší. Po ujetí cca. 1000 km po překroužkování upadl sací ventil na 1 válci, nechal jsem proto vyměnit všechny ventily k vyloučení únavy materiálu (motor má cca. 130000 km),provoz je v kombinaci na LPG. Dále jsem provedl cplt. diagnostiku vč. LPG, nebyly zjištěny žádné abnormality - funkce lambda s. bez závad. Spotřeby oleje všek stále stoupala, tak jsem přestal jezdit na LPG, ale bohužel v půběhu ujetí dalších cca.800 km motor opět selhal a zdá se, že je opět pryč ventil. Tento jev je již opravdu velice neobvyklý, těsně před poruchou motoru se z výfuku vyvalil černý kouž a zmizel veškerý olej, když před jízdou cca. 200 km byl doplněn . Variátor mám koupený, mechanik je bezradný a čeká mě další demontáž. Faktem je, že při vymontování svíček byl na pístech viditelný olej. Uvažuji o jiném druhu oleje, aby došlo k rychlejšímu usazení nových kroužků, ale mnoho nadějí si již nedávám.Je možné, aby případná závada variátorui mohla tento stav ovlivnit ? Existuje na toto ještě nějaká rada ? Mnohokrát děkuji- spěchá !
Nejprve je potřeba ověřit těsnost spalovacích prostorů motoru natlakováním, popř. demontovat hlavu válců. V případě opakování závady (prasknutí stejného ventilu) bude s největší pravděpodobnosti vadná hlava válců (nevhodná poloha sedla ventilu, popř. vodítka), v tom případě bychom doporučili výměnu hlavy válců. V každém případě nemůže být hlučný variátor fáze příčinou této závady.
Fiat Barcheta nesviti tlumena dalkova a ani svět. houkacka.Pojistky jsem kontroloval a žarovky taky.Možná je někde pojistka nebo je špatny sdruženy prepinač?
Nejpravděpodobnější příčina problému je vadný sdružený přepínač světel.
ZDravím,mám AR 156 2,4 jtd 100kw Rv.1999,nejde mi central nejdou mi stahnout predni okna zadni brzdove svetla nesviti ?nevite v cem by mohl byt problem ?diky
Doporučujeme nejprve provést nejen optickou kontrolu pojistek. Problém je pravděpodobně způsoben závadou v napájení
Dobrý den, čím může být způsobeno škubání motoru při vypalování filtru sazí? Při vypalování (cvakne relé vyhřívání zadního skla) a nízké zátěži se motor rozkmitá (jakoby se do něj v půl sekundových intervalech nedostávalo palivo). Při přidání anebo ubrání to zmizí, ale jakmile držím konst.rychlost znovu to nastane. Při vyšších rychlostech (otáčkách-dálniční režim) toto nepozoruji. Diag.zarytě mlčí. Servisní hláška žádná. Jinak se auto chová normálně. Podotýkám, že se jedná o motor HDi-i tak děkuji.
Zapnutí všech spotřebičů a mírné poškubáváni motoru při ustálené rychlosti při regeneraci filtru pevných částic je normální jev, nejedná se o závadu. Ale motory HDI-i Fiat nepoužívá.
Dobrý den, mám Fiat Multipla 1.6 16V rv 2000. Rád bych vás poprosil o radu. Když na volnoběh přidám víc plynu a nohu z plynu sundám, prskne motor du výfuku. Prskání je slyšet i při jízdě se zařazenou rychlostí bez plynu. Při podřazení - brždění motorem, to už neprská, ale střílí do výfuku. A ještě jedna věc. Při jízdě např po městě, když se jede delší dobu konstantní rychlostí, se začne auto z ničeho nic dusit a pokud nesešlápnu spojku, tak začne auto docela dost škubat. Svíčky, kabely, lambda - vše nové. Na diagnostice nic. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji moc Pavel
Problém může být způsoben jak elektronickou závadou řízení motoru, tak například nesprávným nastavením časování motoru. Bez provedení diagnostiky řídící jednotky motoru, vč. kontroly parametrů snímačů a čidel nelze příčinu závady přesněji specifikovat
Dobrý den, mojim problém je, že za horkého počasí, víc než 30° mi prostě auto za jízdy zdechne a už neodjedu. Sice znovu nastartuji, ale auto drží max 500 ot. a při sebemenším dotknutí se plynu se začne okamžitě dusit a udusí se. Absolutně nechce vylízt do otáček. Ani na normální volnoběh. Jen tak tak přebublává až zdechne. Byl jsem s tím na diag a nenašli vůbec nic, jen špatnou lambdu. Spotřebu mám 7,3 l. Nemám zrovna náladu a ani finance měnit něco formou pokus omyl. Za chladnějšího počasí jezdí auto naprosto bez problému, což je na tom nejdivnější. Tato věc se mi stala už několikrát a vždy za horka.. za chladna normálně. Napadá mě třeba čidlo nasávaného vzduchu, čidlo tlaku vzduchu, čidlo teploty vody? Co myslíte? Děkuji
a typ auta?
Dobrý den, jsem čerstvou majitelkou vozu Fiat Sedici 1,9 JTD, r.v. 2007, dovoz Německo. Potřebovala bych poradit s ovládáním palubního počítače - nevím jestli se dá přepínat jen přímo u displeje nebo i někde jinde, a jaké údaje má zobrazovat.
Zajeďte do Suzuki nebo Fiatu, oni vám vše vysvětlí.Stejně tam jednou pojedete.
dobrý den, chtěl bych zapojit denní svícení, ale nevím , kde připojit kabel + (co bude napájen po otočení klíčku) a oranžový kabel od potkávaček ( aby se mi nehlásila závada na osvětlení) Prosím poradíte mi?..
Jelikož jsou veškerá vnější světla vozidla Fiat Stilo ovládána řídící jednotkou Body computer, doporučuji zapojení světel pro denní svícení svěřit autorizovanému servisu.
Dobrý den potřeboval bych poradit, vlastním Fiat coupé 1.8 16V r.v. 1997 mám dlouhodobě problém ze startováním, nenaskočí vždy napoprvé, někdy až na pošesté jak kdy, nezáléží ani na teplotě motoru, ani na množství paliva v nádrži. Palivový filtr a svíčky byly měněné, blbne pořád. Mám pocit i že je snížený výkon, z nádrže se mi ozývá bublání a když otevřu víko nádrže tak z ní jde dost vzduchu. Na diagnostice motoru jsem byl u vás,ale nic neukazala.Mám pocit že se mi špatně odvzdušuje nádrž. Prosím o radu co s tím. Předem vám děkuji. S pozdravem Orel.
Pokud všeobecná dignostika nic neukáže a problém se projevuje nadále, je třeba provést podrobnější diagnostiku motoru vč. kontroly tlaku paliva v okamžiku startu, popř. kontroly tlaku nasávaného vzduchu atd. Kdyby to bylo odvzdušněním, nejezdil byste dlouho.
Dobrý den.Mám fiat stilo 1,9jtd 85kw při startu někdy motor naskočí až na podruhe.Zavada se objevuje jak u teplého startu tak i u studeného startu.Bylo mi řečeno žeto může být baterkou.JInak motor běží normálně.Děkuji
Nejdříve proveďte diagnostiku řídící jednotky motoru se zaměřením na kontrolu rychlosti nárůstu tlaku paliva ve vysokotlakém palivovém okruhu při startu.Kdyby to bylo baterkou,nedělalo by to za tepla i studena, protože baterka se po nastartování ihned dobíjí.
Dobrý den, mám menší problém. Když mám nastartovaný motor a stojím na místě tak když otáčím volantem tak slyším jakýsi zvuk něco mezi vyráním a jak kdyby klepaním. Dělá to i když pomale jedu, ale když jedu rychleji cca 70km/h tak nic. Jedná se o Fiat Linea...předem děkuji za odpověd.
Bez poslechové kontroly nelze přesně určit, problém by mohl být způsoben zadřenými ložisky horního uložení př. tlumičů pružení.
Dobrý den, mám Fiat Punto 1.2 2005,možná naivní dotaz zní - přestal mi fungovat ventilátor na poloze 3, všechny ostatní OK, nevíte čím by to mohlo být? Vozidlo je bez klimatizace, byl by problém klimu dodělat - co vše to obnáší? Děkuji
Problém může být způsoben vadným předřadným odporem, přepínačem, popř. el. instalací ventilátoru topení. Klimatizaci dodatečně namontovat nelze.Teda i lze,ale se spoustou následných problémů.
Dobrý den, mám 156 1.8TS, chtěl jsem se zeptat na synchronizaci. Poslední dobou mi jde hůře zařadit trojka při řazení ze čtyřky, ať už z větší rychlosti nebo z menší. Čeká mě výměna spojky, která už to má pomalu za sebou. Může být zhoršené řazení (nejde ale o počítání zubů jako třeba někdy u zpátečky) vlivem špatné spojky? Lanovody? Kulisa? Rychlost je třeba silněji zatlačit a dojde k zvukovemu efektu klapnutí zepředu z pod kapoty, je i cítít na páce lupnutí...ale nejde o hrkavé "zuby". Někdy to dělá, nekdy ne. Projevuje se tak opotřebné synchro trojky? Udělá to i při velmi pomalém řazení..Je zásah do převodovky časově a technicky náročný? Preventivně bych to nechal udělat, bude-li to zapotřebí.
V případě, že spojka řádně nevypíná, dochází k nadměrnému opotřebení synchronizačních spojek jednotlivých rychlostních stupňů. Proveďte výměnu spojkového setu co nejdříve, než dojde (pokud již nedošlo) k jejich poškození.
dobry den mam jeden problem s bravom 2 motor 1.9multijet 120ps pri rannom starte strasne trhne da sa povedat ze kopne ale neskor pocas dna startuje pekne.dakujem
Bez fyzické kontroly motoru nelze určit, zdali-se jedná o závadu. Start studeného motoru má samozřejmě jiný průběh, než za tepla.
dobrý den mám problém ukazatel stavu nádrže nefunguje jak má co sem jezdil na klasickou naftu tak byl ko teď beru vždy jen tu lepší a ručička se nepatrně zvedla z toho sem usoudil že je pouze zanesený palivoví potenciometr rád bych si ho sámm vyčistil jen nevím kde ho hledat a jak se k němu dostanu. mám fiat palio 1,7td rv 98
Potenciometr snímače množství paliva se nachází přímo v palivové nádrži. Přístupný je po demontáži krytu podlahy pod zadním sedadlem, popř. pod kobercem zavazadlového prostoru.Ale velmi opatrně!
Dobrý den Jaký je rozdíl v motorech fita bravo 1,9 jtd 77kw a fiat punto 1,9 jtd 59kw? Turbo? Soft? ... rozdíl 25koní je celkem veliký, při stejném obsahu. Děkuji.
Rozdíl je v přeplňování motoru a v softwaru řídící jednotky. Některé firmy umí softwarově výkon podobně zvýšit, ale dosáhnout mnohdy také zároveň méně dokonalého spalování - palivo smývá olej i vyšší spotřebu.
Dobrý den, promiňte, že znovu obtěžuji, níže jsem četl zodpovězený dotaz "Dobrý den. Mám na vás prosbu. Mam fiat brava 1,6 v palivové nadrži se mi objevuje PODTLAK je to normalní nebo to je možné odstranit. Děkuji Kovalčík. Podtlak v palivové nádrži nepředstavuje žádný problém, ba naopak. " u mého vozu (Brava 1,2 59kW 2001) mi naopak vzniká PŘETLAK, a to už od doby co jsem vůz zakoupil Při garanční prohlídce mi servisní technik sdělil, že je to normální... Je snad něco v nepořádku u mého vozu? Za odpověď děkuji
Jakýkoliv jiný tlak než atmosférický je důkazem o dobré těsnosti pal.systému.
Dobrý den Mám Fiat Bravo 1.9TD 55kw a po výměně palivového a vzuchového filru,motor táhne méně než před výměnou. Do držáku palivového filtru jsou připojeny dva konektory a od jednoho z nich se ozývá při nastartovaném motoru bzučivý zvuk. Filtr je o něco málo delší, než byl původní asi o 3-4cm a na obalu bylo napsáno že je to pro JTD ale jinak tam pasuje. Vzuchový filtr má značku Filtron a ze spodní srany má nalepený molitan. nevív včem jsem mohl udělat chybu. vůz normálně startuje, jede také dobře, pouze je horší při tahu a třeba při stálé rychlosti 50km vůz jakoby na chvíli vynechá a hned zase jede normálně. Děkuji za radu
Problém může být způsoben použitím nevhodného palivového filtru, který jak uvádíte je určen pro motory JTD. Motory JTD mají v nádrži el. čerpadlo, které tlačí palivo přes palivový filtr do vysokotlakého čerpadla. U motorů TD je palivo z nádrže nasáváno přes palivový filtr přímo vstřikovacím čerpadlem.Namontujte tedy nejdřív správný filtr.
Dobrý deň. Mam fiat lineu 1.3 multijet. Stáva sa mi, že niekedy po zmáčknutí spojky sa pedál nevratí do povodnej polohy, tak ho musím nohou nadvihnúť. Zaujímalo by ma príčina tohto problému. Ďakujem za Vašu odpoveď.
Pedál je mechanicky uložen na hřídeli.Za tímto pedálem už je tzv.hydraulický okruh.Bez fyzické kontroly vozidla nelze přesněji určit.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na cenu prací za výměnu spojky, zajímá mě cena pouze práce, kompletní spojkovou sadu bych dodal. Předem děkuji za odpověď.
A v kterém vozidle ta spojka nespojkuje?
Fiat Marea 1,9jtd 105 r.v.99.Mám problém při prudkém brždění,když jsou brzdy zahřáté, vibrace do volantu.Přední kotouče byly měněny před 30000km, jsou chlazené.Zadní před 15000km.
Pravděpodobně dochází po extrémním zahřátí kotoučů př. brzd k jejich deformaci. Doporučuji provést kontrolu brzd a výměnu kotoučů.
Dobrý den, mám Fiat punto 2, 1.2, 2000. Chtěl bych se zeptat kde je umístěn palivový filtr. děkuji.
Palivový filtr je umístěn přímo v nádrži, jeho životnost je neomezená - nevyměňuje se.
Dobrý den, mám BRAVA 1,2 16V/59kW,r.v.2001. V poslední době se mi několikrát stalo, že se mi při ranním startu, po ujetí několika stovek metrů (obvykle při volnoběhu v době řazení na vyšší rychlostní stupeň) rozsvítila kontrolka vstřikování a motor zvadnul na snížený výkon. Po dalším nastartování byl výkon motoru normální a po dalších asi dvou startech kontrolka zhasla. Filtry a svíčky mám vyměněné. Je možné na diagnostice zjistit příčinu a jednoduše odstranit, nebo se takováto nahodilá závada těžko hledá? Obávám se aby se mi nestalo, že někde nenastartuji vůbec, nebo zničím "cosi" za spoustu peněz, nebo mám vyčkávat až se závada projeví natrvalo? Za odpověď děkuji
Diagnostika je nutná v každém případě, protože většina závad, které rozsvítí kontrolku poruchy vstřikování se automaticky uloží do její paměti a lze je dodatečně načíst.
Dobrý den. Mám na vás prosbu. Mam fiat brava 1,6 v palivové nadrži se mi objevuje PODTLAK je to normalní nebo to je možné odstranit. Děkuji Kovalčík.
Podtlak v palivové nádrži nepředstavuje žádný problém, ba naopak.
Zdravím,vlastním AR 156 2,4 JTD 100kw R.V.1999,mam problem nejdou mi stahnout boční okna,a centrál pojistky jsou dobré motorky taky v čem by mohl být ještě problém ?díky
Pojistky jste kontroloval vizuálně nebo testerem?Problém může být také v el.kabeláži, konektorech, popř. ovládacích jednotkách. Nutná diagnostika.
dobrý den, mám fiat doblo 1.9 jtd Malibu a rád bych se dověděl, kudy se dá nalít převodový olej.Už delší dobu jsem pozoroval mokro od oleje na spodním krytu,ale motorový olej neubíval, nevěnoval jsem tomu pozornost, až teď , když jsem po nastartování slyšel divný zvuk od převodovky.Zároveň přestalo jít řazení a nebo šlo na hodně pokusů. Dolil jsem tam po hodně velkém naklopení auta kontrolním otvorem převodovky 1 litr a vše po několika km ustalo.Tak bych chtěl i vědět, kolik litrů je plná náplň převodovky a jestli se olej nedá doplnit nějak jednodušeji. Díky Facoun
Olej do převodovky se doplňuje přes kontrolní šroub pomocí plničky. Náplň převodovky vozidla Fiat Doblo 1,9 JTD je 2 litry.
dobry den,mám nasledujicí problem při vyřazení rychlosti nebo jízdy z kopce,občas i při prudším zabrzdění se mi rozsvěcuje kontrolka vstřiku,nedavno mi svítila samovolně asi 100km pak zhasla.Auto se chová normálně jen v niších otačkách je línejší..... Fiat stilo jtd
Kontrolku může rozsvítit jakákoliv závada na vstřikovací soustavě motoru. Diagnostika nutná.
Mám fiat punto 1,2 75(1996)a přestal fungovat tachometr.Co může být příčinou.
Problém může být v náhonu, v tachometru samotném, popř. v převodovce. Bez fyzické kontroly vozidla nelze přesněji určit.
Jaka ma byt teplota vody u osbniho benzinoveho auta?
Optimální provozní teplota benzínového motoru se pohybuje v rozmezí od 80 do 90 stupňů, může se však u jednotlivých modelů lišit (přesný rozsah je udáván v technické dokumentaci každého vozidla).
Dobrý den, vlastním Fiat Brava 1,4 12V. Vozidlo nelze nastartovat pro poruchu na vstřikovacím zařízení. Bylo mi sděleno, že je nutno vyčíst registr závad v řídící jednotce. Chtěl bych se zeptat zda lze toto provést i na zdemontované řídící jednotce nebo bude nutné zajistit odtah vozidla do servisu. Děkuji.
Diagnostiku řídící jednotky motoru umíme provádět pouze, pokud je namontována ve vozidle.
Dobrý den, vlastním Fiat Brava 1,4 12V. Vozidlo nelze nastartovat pro poruchu na vstřikovacím zařízení. Bylo mi sděleno, že je nutno vyčíst registr závad v řídící jednotce. Chtěl bych se zeptat zda lze toto provést i na zdemontované řídící jednotce nebo bude nutné zajistit odtah vozidla do servisu. Děkuji.
Diagnostiku řídící jednotky motoru lze provádět pouze, pokud je namontována ve vozidle.
Koupil jsem 3 dveřový Fiat Palio dovezený z Itálie, ale obdržel jsem jen jeden klíč a to jěště ne ten podle kterého lze udělat kopii ani kartičku k němu. Napište mi prosím zda lze nechat zhotovit nový podle VIN čísla vozu nebo jaké jsou moje možnosti. Vůz byl vyroben v roce 2000. Děkuji
Dle VIN čísla je nutné zjistit, jaký je ve vozidle bezpečnostní systém, jestli CODE 1, anebo CODE 2.
Dobrý den, prosím o radu ke Stilu 1.8, 16 V. Vím, že jsou tyto motory problémové ,ale prtože i mě trápila značná spotřeba oleje, nechal jsme motor překroužkovat, vč. výměvy vent. gufera. Po této opravě se začala projevovat v režimu 3000 otáček porucha v chodu motoru (škubání, snížení výkonu) a až při překročení 4000 ot. se chod uklidní, resp. není již škubání znatelné. Po překroužkování však motor kouří a stále neúměrně bere olej i když jsem tam dal HPX 20V 50( cca 1 lt. na 1000 km)Předpokládám, že si kroužky sednou, ale to škubání neustává. Kontrolou nových svíček je zřejmé, že dochází k nedokonalému spalování, jsou do černa a i na pístech je vidět olej. Mohl by to být vadný variátor , či problém v přisávání vzduchu, nebo je to tím olejem ? Rozvody a ind. cívky OK, po opravě najeto cca. 2000 km. Děkuji.
Problém s chodem motoru může být způsoben abnormální spotřebou oleje. V případě, že byly pístní kroužky pouze zanesené karbonem, měla by se spotřeba motorového oleje snížit po ujetí dalších 2.000 až 3.000 km. Pokud se nesníží, může být problém v abnormální ovalitě válců. Co se týká škubání motoru při akceleraci, doporučujeme nejprve provést kontrolu funkce lambda sondy při volnoběhu a v zatížení (při akceleraci), nutné prověřit funkci váhy vzduchu (debimetru). Funkce těchto komponentů může být ovlivněna abnormálním množstvím motorového oleje v sacím a výfukovém potrubí. Vadný variátor fáze se především projevuje abnormální hlučností (klepáním).
Dobrý den. Mám na Vás 2 dotazy. Vlastním vůz Lancia Kappa, limuzína, 2,4 TDS, 91 kW, rok výroby 6/1997. První dotaz se týká spínací skříňky, ve které praskla pružina nebo pero. Při režimu nastartování motor naskočí, startér se odepne, ale klíček musím mechanicky vrátit zpět(zajišťovalo pérko). Zajímalo by mě, co je třeba vyměnit nebo opravit. Jenom spínací skříňka nebo něco jiného? A druhý problém se týká nevracení se páček směrovek při otočení volantu do přímého směru. Je to opravitelné? Za Vaše rady děkuji.
V případě poruchy vratné pružiny spínací skříňky je potřeba spínací skříňku vyměnit za novou. Závadu automatického vypínání směrových světel nelze přesně určit bez demontáže volantu a kontroly sdruženého přepínače.
Dobrý den. Vlastním Lanciy y (840a)44kw a chtěl bych se zeptat kde všude můžu na tomto voze najít vin kod. Děkuji
VIN kód je umístěn pouze na podlaze, před pravým předním sedadlem.
Dobrý den.Vlastním AF 156 2.0i 16v Sport Wagon Selespeed.Mám menší problém s čerpadlem převodovky.Do čerpadla vede kabel,a nekde bude špatný kontakt.Tak občas neřadí,a když s kabelem pohnu tak zas řadí.Dá se tento kabel koupit?Děkuji Za odpověd.
Nejprve pořádně diagnosticky prověřte, zda se jedná opravdu o vadu kabelu.Kabel čerpadla je součásti př. kabelového svazku, který lze objednat jako náhradní díl ale stojí cca 10 tisíc Kč.Existují určitě levnější varianty opravy.
Zdravim.Mohu nechat pres leto v chladici vodu?Alfa Romeo 156.Sice mam koupenou nemrznouci smes.Popripade jak ji naredit?1 : 1 ?Diky
Výrobce nedoporučuje používání vody jako chladící kapaliny, protože chladící kapalina nebrání pouze zamrznutí chladícího systému při teplotách pod bodem mrazu, ale zároveň plní funkci antikorozní, brání korozi vnitřní části motoru. Poměr ředění chladící kapaliny je vždy uvedeno na obalu, originální chladící směs "PARAFLU" popř. PARAFLU UP" se mísí v poměru 1:1 s destilovanou vodou
Dobrý den.Mám Grande Punto multijet 90Ps. Při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou jsem najel pravým kolem do díry ve vozovce. Od té doby mám volant na rovině ne rovně ale mírně natočený vpravo.Když na rovině pustím volant, tak auto jede krásně rovně, nikam to netáhne, ale volant není rovně jako dřív. Můžete mi prosím poradit co mám udělat, aby volant byl rovně zas jako dříve.Mám gumy 205/45/17.Bohužel naše silnice jsou v tak hrozném stavu, že není možné se všem dírám vyhnout. Za Vaší odpověď Vám děkuji.
Vzhledem k rozměru pneumatik takto nepoznáte i dost rozhozenou geometrii.Musíte nechat seřídit řídící tyče a zkontrolovat záklon a odklon kola. Čím větší úhel kola při nárazu, tím víc budoucích problémů např.s ložiskem, čepem, apod.
Mám problém se zápachem z výfuku u F.Marea 1.9 JTD105. Splodiny páchnou jako u starého dieslu nikoli jako u moderního. Spotřeba - 5l/100, olej nemizí, výkon dobrý, volnoběžný chod ideální, kouřivost žádná. Snad jen mám dojem, že při nižžsích otáčkách a prudším přidání plynu jakoby klape ventil. Mohl by být zápach způsoben seřízením ventilů? Děkuji.
Na zápach výfukových plynů má hlavně vliv kvalita paliva, proto doporučujeme změnit čerpací stanici, popř. přidat do paliva vhodné aditivum. Jakákoli mechanická závada motoru se projeví hlavně nepravidelným chodem motoru, snížením výkonu, popř. zvýšenou kouřivostí.
dobrý den. mam prosbu mam fiat brava 1,6 r.v.96 začal se vyskytovat problem při strtovaní někdy to chytne hned a někdy i 10x nic. otočím kličem a nenasaje ani čerpadlo ani se nerožne ta podlouhla kontrolka jakoby taková svička na palubovce ale benzinu je v nadrži dost začalo to dělat po vyměně spojky muže to být řidicí jednotkou nebo nějakým čidlem ? děkuji kovalčík.
Zkontrolovat relé napájení řídící jednotky motoru a palivového čerpadla, možná závada v okruhu protipožárního nárazového spínače, popř.řídící jednotky motoru nebo závadou spínací skříňky. Bez diagnostiky řídící jednotky motoru nelze přesněji určit.
Dobry den mam fiat stilo 1.6 76kw rv 2001 5dv kdyz projedu nejakou prudsi zatackou zacne mi blikat kotrolka na asr a zacne mi to pribrzdovat rekl bych ze by to asi delat nemelo.(dela to na suchu a mokru trochu vic) dale bych se chtel zeptat kdyz nastartuju motor jestli ma byt asr zapnuty nebo vypnuty dekuji za odpoved
Blikání kontrolky ASR při průjezdu prudkou zatáčkou pod plynem (v případě že dojde k protočení jednoho kola) nemusí signalizovat závadu, ale pouze momentální zásah systému ASR, v každém případě doporučujeme nejprve provést diagnostiku řídící jednoty ABS/ASR. Po nastartování motoru se systém ASR automaticky zapne, což je signalizováno zhasnutím kontrolky spínače. Rozsvícení kontrolky spínače signalizuje vypnutí systému.
Mám Punto Selekta,přestalo jet,olej v převodovce je tmavý a není průhledný,bude poškozen řemen?Dá se vyměnit? Předem děkuji za odpověd.
Stav ocelového řemene ani nefunkčnost převodovky nelze určit ani odhadnout bez provedení osobní a originální diagnostiky.
Dobrý den. Vlastním grande punto 1,3 jtd 66 Kw r.v. 2007. Při výměně oleje v 60 tis. kilometrech jsme z motoru vypustili cca 5 litrů oleje. Podle uživatelské příručky však v motoru mají být pouze 3 litry motorového oleje. Na diagnostice mi na tuto otázku pracovník servisu Fiat odpověděl, že čidlo které vyhodnocuje kvalitu oleje pozná že je olej znečištěný. Rozsvítí se kontrolka výměny oleje na palubní desce a nějakým způsobem se do oleje přimícháva nafta...proto jsme vypustili takové množství. Konstrukci motorů jsem před nějakou dobou studoval, ale tuto odpověd´ stále nechápu. Chtěl bych se vás tedy zeptat, jestli je tento výše uvedený popis pravdivý. Nyní má automobil ujeto 7 tisíc km od výměny a hladina oleje na měrce je opět kolem čtyř litrů. Předem děkuji za odpověd´.
Přibývání oleje v motoru signalizuje průnik paliva do mazacího okruhu motoru. Proveďte kontrolu vstřikovačů paliva, popřípadě zkontrolujte těsnost vysokotlakého palivového čerpadla, které je namontováno přímo na hlavě válců - palivo může pronikat kolem hřídele do klikové skříně. Palivo v motorovém oleji značně znehodnocuje jeho kvalitu, což může způsobit zadření motoru.
mam na oleji najeto 25tkm AR 159 1,9 110kw bylo mi řečeno že palub.PC mi oznamí výměnu je to pravda - ať něco nezanedbam Diky T
Pokud dojde k opotřebení motorového oleje (100%), začne blikat kontrolka mazání a na displeji palubního počítače se zobrazí upozornění na nutnost provedení výměny motorového oleje a filtru.
Dobry den.Mam Fiat Brava 99 jtd 105.Pri jezde mi prestal ukazovat otackomer,ked sa to stalo tak som mal pocit ako keby motor na jednu sekundu prestal ist.Pokracoval som dalej v jazde ale ten motor uz nemal ten vykon ako predtym.Po chvilke som odstavil auto a po nastartovani mi zacala asi na 30sekund blikat kontrolka zhavenia co mi pred tou jazdou nerobila a odvtedy mi blika po kazdom nastartovani na tych 30 sekund.Cidlo otackomera je skontrolovane OK,kable skontrolovane OK a aj druhy otackomer tam bol dany,stale rovnake.Dnes sa mi stalo pri jazde ze rucicka otackomera zacala poskakovat ale nezodpovedalo to otackam motora.Poskakovala od 0-4000 otc.asi tak pät miniut a dost.Chcem sa opytat v com by mohol byt problem a od coho je zavisle meranie otackomera,ci len od snimaca otacok alebo este od niecoho ineho.Dakujem
Vzhledem k výměnám, které již byly na vozidle provedeny a projevem problémů, doporučuji nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru, popř. kontrolu napájení přístrojového štítu vč.ukostření,říd.jednotky žhavení a řídící jednotky motoru. Nejspíš bude problém někde v kabeláži, popř. v konektorech. Otáčkoměr získává u motorů JTD informaci o otáčkách motoru z řídící jednotky. Vadné čidlo otáček by způsobilo zastavení motoru.
Dobrý den.Fiat GP1,9MJET.Můžete mi poradit kudy vede kabelový svazek od stropní lampičky a kde se k němu nejlépe dostanu? Dále by mně zajímalo,jestli palivový filtr stačí vyměnit podle údajů výrobce (60000km)nebo radši vyměnit dříve ? Děkuji
Kabelový svazek vede od stropní svítilny k l.p. sloupku a dále pod jeho vnitřním krytem k přístrojové desce. V případě používání kvalitního paliva, stačí palivový filtru vyměnit po ujetí 60 000km.
Dobrý den Vlastním Alfu Romeo 145 1,4 ie ročník 96,motor boxer,najeto 160000Km.Nechal jsem vyměnit rozvodové řemeny včetně kladek,olej v motoru a filtr,také dolít převodovku a včera i výměnu brzdových komponentů.Ještě mne čeká vyměnit pravý P tlumič a posilovač brzd.Provoz je benzín a LPG.Trápí mne škubání motoru,které po akceleraci ustane a nemá na to vliv ani palivo ani otáčky motoru.Pouze sešlápnutí plynu a přeřazení výše motor zklidní.Po ubrání plynu,např při podřazení prská do výfuku.Do toho se mi přidal divný nízkootáčkový zvuk v bloku motoru-něco jako když monotóně vrčí elektromotor na 50hz.Po vypnutí motoru v něm ještě dobíhá asi setrvačník,což jsem dříve také nepozoroval.Vím,že je toho hodně najednou,ale stačí mi odpověď jen na to co by mohlo skutečně ohrozit provoz motoru.Jsem bohužel z daleka,jinak bych i přijel na radu a posouzení.Děkuji Jirka
Škubání motoru může být způsobeno např. vadnými nebo nevhodnými zapalovacími svíčkami, VN kabely, zapal. cívkou, špatně nastaveným rozvodem motoru. Dále je potřeba zkontrolovat tlak paliva (musí být v rozmezí 2,5 - 3,0 Bar). Nutná diagnostika. Bez osobního poslechu nelze zvuk specifikovat
Dobrý den,jaký typ konektoru musí mít autorádio,abych jej mohl bezproblémově připojit do připravené instalace na Fiatu Panda 1,1 rok výroby 2009. Za odpověď předem děkuji.M.H.
Fiat Panda je vybaven naprosto klasickým ISO konektorem pro připojení běžného autorádia.
Zdravim.Mam takovi dotaz.Vlastnim 156 2.0ts a pri nastartovani to mam obcas zvuk,jako diesel.Znamena to,ze je pridrena klika???Mam tam totiz uz druhy motor.U toho prvniho mi na dalnici vyjela ojnice blokem vem.Take po startu nekdy zarechtal jako diesel.Jeste nez se to stalo,tak sem menil olej a jelikoz jsem mu chtel doprat plnou syntetiku,tak to prej proto skoncilo tak,jak jsem si to neprestavoval.Tak mi to oduvodnil pan,ktery tam daval ten druhy motor.Co stim mam tedy delat???nerad bych,aby to dopadlo,jako pred tim...dekuji za odpoved.
Abnormální hlučnost motoru (klepání) může být způsobena vadným variátorem fáze, který mění časování sací vačky. Nutná poslechová kontrola znalého servisáka. Co se týká motorového oleje, doporučujeme u motoru z vyšším kilometrovým proběhem použít plně syntetický motorový olej SELENIA HPX (SAE 20W-50), který je pro takové motory přímo určen.
při jizdě se mi rožnula kontrolka motoru check engine.Byl jsem na cestě do Brna bylo extr.vedro,klima v provozu-auto ztratilo tah max.130,po dojetí na misto a 30 min klidu vše OK a nic nesviti tah a vykon OK.čepuji pouze u SHEEL nikdy jsem jinde naftu nekoupil-o co šlo?mam AR 159 1,9 - 110kw naj.91000km.Další dotaz mam na olej-mam od vyměny najeto 25tkm/dle serv.knihy/a bylo mi řečeno že vůz si sam řekne o vyměnu.Vůz servisován jen u vas jsem druhy majitel-Moc děkuji TZ
Problém může být způsoben více závadami. Nejpravděpodobnější příčina problému je závada (váznutí,odpor) klapek SWIRL v sacím potrubí.
Mám Fiat Punto 1,9 JTD musim ujet asi 5km,než motor dostane plný tah.Může to být EGR ventilem?Váha vzduchu je vyměněna.Děkuji.
Nižší výkon motoru za studena je normální jev (řídící jednotka dočasně omezí dodávku paliva, aby nedošlo k abnormálnímu opotřebení studeného motoru), v případě, že se však jedná o výrazné snížení výkonu za studena, doporučuji provést diagnostiku řídící jednotky motoru, příp. další diagnostiku palivové soustavy, vč. kontroly funkce turbodmychadla a ventilu EGR.
Dobrý den,mám stilo a potřeboval jsem vyměnit prachovku vzadu na brzdiči kolem brzdového pístku,tady tu venkovní. Vyndal jsem starou,koupil novou,ale ona tam nechce držet,vždy s pístkem vyjede ven. Ta stara nešla vyndat tak mě napadlo jestli se tyto prachovku na stilo nemají nějak nalepit protože samovolně tam nedrží. Poradíte?
Prachovka je pouze nasazena, po správné montáži se nemůže uvolnit.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám alfu romeo156 2.4 jtd 129kW r.v. 2004. Při asi 2000 otáčkach začnou, ale jenom při tahu ne na volnoběh, se přenašet do vnitřku auta vibrace které ve vyšších otáčkách přestanou. Nebo při vyšší rychlosti a přidání plynu se to také děje. Děkuji V.
Problém pravděpodobně způsobuje vůle kloubů poloos. Nejprve doporučuji prověřit stav hlavně vnitřních kloubů poloos.
Mam novy vuz Bravo 1.4 16V (r.v. 2007)a po trech letech pozoruji pokles na vykonu. Jaka je predepsana hodnota tlaku ve valcich pro tento vuz?
Než budete pociťovat pokles výkonu v závislosti na těsnosti válců, budete do motoru lít několik litrů oleje na 1000 km, auto bude produkovat hustý modrý dým a na STK odeberou autu VTP. Motorem, resp.tlaky v něm, to teda nebude.
U alfy 166r.v.2004 dochazi k zmatecnym hlasenim elektro signalizace,az k nenastartovani vozu,pritom baterie je dobra,ma plny vykon,mereno,Dekuji
Baterie může být vadná i když je po testu ok a tváří jako 100%.Její vada může být zapřičiněna výrobní vadou přechodového můstku mezi články. Pro zjištení důvodu výpadků musíte mít 100% jistotu baterie, a proto si ji k otestování někde půjčte. V rámci kontroly zdroje se také zaměřte na ukostření a to nejenom karoserie ale i motoru, říd.jednotky apod.
Dobrý den, vlastním Alfa Romeo 156 2,4JTD 100kw r.v. 1999. Někdy mám problém nastartovat, kvůli svítíci kontrolce ,,Code". Někdy musím i 15x vytahnou klíč a znovu žhavit, než kontrolka zhasne a můžu nastartovat. Je jedno zda je motor zahřatý nebo studený, nepomůže ani zamknutí a odemknutí přes DO. Co by mohlo tento problém s imobilizérem způsobovat? Předem děkuji za odpověď.
Problém může způsobovat vadný klíč (doporučuji vyzkoušet druhý klíč), cívková anténa spínací skříňky, elektronická jednotka CODE, popř. řídící jednotka motoru. Konkrétní závadu lze určit jedině pomoci značkové diagnostiky. V případě přistavení vozidla do servisu na tuto spec.diagnostiku, je potřeba mít u sebe všechny klíče k vozidlu a CODE kartu.
Dobrý den, mám AR 156 2.0 Ts (99). Chci se zeptat na jeden jev. Po rychlejší jízdě vzniká v nádrži paliva silný podtlak, ačkoli je třeba ještě půl nádrže benzínu. Při otevření víčka dojde k silnému syčení. Je to chyba? Má se to po takové jízdě nechat odpočinout a auto si samo od toho "vakua" v nádrži pomůže, nebo udělat to manuálně? Zdá se mi, že při tom klesá výkon a v sání je slyšet pískání. Po manuálním zásahu to zmizí. Problém je výraznější ve vyšších nadmořských výškách, kde sání píská velmi slyšitelně. Tojen tak na okraj, ptám se na první problém. A je-li to vůbec problém. Díky za případné info.
Soustava odvzdušnění palivové nádrže udržuje podtlak - příp. přetlak v předepsaných hodnotách. Zasyčení při demontáži uzávěru palivové nádrže je normální, protože nádrž je plastová, a při provozu dochází k určitým objemovým změnám. Podtlak, příp. přetlak v palivové nádrži nemá žádný vliv na situaci v sacím potrubí motoru.
Dobrý den, mám Fiat Barchetta 1998. Motor nedávno začal vydávat kovové zvuky z protoru vačky/variátoru. Vše bylo přisuzováno špatnému variátoru a rozhodlo se opravit ho opravnou sadou (pružinka a kroužek) Když se rozdělala, tak bylo zjištěno že je 2 sací vačka obroušená o cca 3mm. Pátral jsem po původu a mechanikem mi bylo sděleno že za to mohou špatné hydroštely. Dala se tedy nová vačková hřídel, hydroštely a opravil se variátor. Pro klid duše se dal nový olej Selenia Racing. PO zpetném uvedení do provozu byl motor tichý. POstupně se hlučnost zvyšovala. Domníval jsem se že oprava variátoru sadou nepomohla. Dnes po 2.000Km jsem zjisti, že je stejným způsobem odřená 1 vačka. Prosím o radu čím může být takové zásadní a rychlé opotřebení vačkové hřídele způsobeno. Jedná se o nemalé investice a otěrový materíl v motoru může navíc způsobit katastrofu. Ještě dodám že olejové čerpadlo maže, kontrolka okamžitě zhasne a nesvítí, protor vaček je mastný, při otevření olejového víčka je patrný mírný rozstřik oleje. Děkuji moc za odpověď.
Patrně není v motoru dostatečný tlak pro důkladný rozstřik oleje a tím i splachování nečistot a pro mazání nejvýše položených součástí /vačkové hřídele a variátor fáze/. Tento snížený tlak mj.může způsobit už opotřebené čerpadlo nebo zanesení jeho sacího systému. Zhasnutí kontrolky mazání nikdy neznamená, že mazací tlak je dostačující. Doporučuji provést kontrolu mazacího tlaku.Tento musí dosahovat hodnoty 3,5 - 4,9 bar za následujících podmínek: - otáčky motoru 4.000 ot/min - teplota motorového oleje 100 st.C
Dobrý den,mám stilo jtd a rozsvítila se mi vždy při větším přidání plynu kontrolka motoru. Dělalo to celý den. Druhý den se již závada neprojevila a auto jelo normálně.Ve fiatu v pruhonicích mi řekli,že závadu vypisuje jako EGR ,ten vyčistily a udajně se jim nezdaly vstřikyale diagnostikou to prý u stila nelze zjistit.Odeslaly je na kontrolu do BOS. a udajně dva byly přidřené,je to možné ve 130 tis km? Mohlo to zpusobovat velké vybrace na volnoběh? Jak přidření zabránit? Aditiva nebo stačí nafta třeba od shelu atd.
Přidřené vstřikovače mohou způsobovat nepravidelný chod motoru.Špatná nafta nebo spousta různých složek v ní způsobuje právě tyto problémy. Při krátkých jízdách s nedostatečně prohřátým motorem dochází k vyšší karbonizaci jak spalovacího prostoru, tak i následně systému EGR. Doporučujeme celoročně používat aditivum pro čištění palivového systému, které má kladný vliv jak na stav palivového systému, tak na ventil EGR.
Dobrý den ..mám Fiat Punto 1.1 97",poslední dobou se nepravidelně stává,žo po nastartování jak studeného- teplého motoru či během jízdy - chod na tři válce,jsou asi týden vyměněny obě indukční cívky + kabely k svíčkám + svíčky,vše od BOSH,voda v chladiči se netratí i na olejové měrce se sloupec oleje nemění,někdy po dojetí na třech válcích jak se vyšroubuje svíčka je mokrá po benzínu a normálně háže jiskru a po výměně svíček mezi válci opět jede motor normálně a po nějakém čase se opět opakuje problém,jinak problém byl i před výměnou svíček,kabelů i induček,díky za odpověď,Karel.
Doporučuji provést kontrolu obsahu CO v chladící soustavě motoru, problém je pravděpodobně způsoben vadným těsněním hlavy válců.
dobrý den, v servisu mi zjistili že mám špatnou řídící jednotku na punto 1.6 1995. Nikde nemohu nalézt řídící jednotku na tento rok. Bude vadit když se vymění za řídící jednotku z roku 1997?
Shodnost řídících jednotek je potřeba ověřit dle výrobních čísel, popř. dle VIN čísel obou vozidel (vozidla zákazníka a vozidla, ze kterého byla jednotka vymontována) ŘJ mohou být jiné i podle zatížení motoru, např.klima, silnější alternátor apod.
Mám punto 1.2r.v.98.Na volnoběh jde motor neprvidelně a zhasíná.Při jízdě se špatně vytáčí a značně stoupla spotřeba.Díky za radu.
Buď je závada v řízení motoru, může být však také způsoben mech. závadou.Je nutné toto odborně diagnostikovat.
Dobrý den. Mám Fiat Bravo 1,6 r.v. 2000 po výměně komlet brzd, válečků, i všech hadic. Zádní pravé kolo se podstatně pořád hřeje víc jak lévé. V servise si už neví prý rady. Možná je to podle nich zátěžový regulátor nebo ještě zbývá ložisko? Děkuji za odpověď.
Nejprve je potřeba prověřit nastavení samostavů a čelistí brzdy p.z. kola vč. seřízení ruční brzdy. Dále je potřeba prověřit funkci válečku brzdy p.z. kola a omezovače účinku zad. brzd. Vadné ložisko náboje kola by se projevilo abnormální hlučností.
dobry den mam AR166 3,0 V6r.v.2003 je možne sehnat navod na použivani palubniho pocitace v češtine? mam na mysli tel.,navigaci,atd.proste na ovladani toho displaye nebo jestli jde a zhruba za kolik nahrat ceština moc dekuji za odpoved
Návod k obsluze lze objednat jako náhradní díl pouze ve světových jazycích, návodem v češtině výrobce vozidlo vybavuje v centr.skladu. Česká verze pro palubní počítač bohužel neexistuje.
Dobrý den. Mam Fiat Doblo Cargo 1.3 JTD 8Q r.v.2005, Typ motoru 188A9000.Při jízdě kolem 3000 ot. a následném sešlápnutí plynu problikne kontrolka pouchy řízení motoru a následně už nelze akcelerovat a dojde k omezeni vykonu motoru ponasledném vypnutí a nastartování vše v normálu .
Patrně se jedná o závadu regulace přetlaku turbodmychadla. Nutná diagnostika řídící jednotky motoru.
Dobrý den, vlastním Fiat Palio 1,7 TD, z ničeho nic přestal ukazovat otáčkoměr. Od koupi pozoruji, že při jízdě po rovině se ručička teploty vody vyšplhá jen do 1/3 stupnice, ale při jízdě do kopce vystoupá až nad polovinu. Je to utohoto vozidla normální, takový teplotní výkyvy. Termostat je nový. A ještě jedna otázka je vozidlo vybaveno kontrolkou žhavení? Díky za odpověď.
Závada otáčkoměru může být způsobena snímačem otáček motoru, v kabeláži, popř. přístrojovým štítem. Teplotní výkyvy jsou normální, ale zkontrolujte, zda je chladič teplý nahoře i dole.Pokud ano, je to patrně v pořádku. Fiat Palio je jako všechny vozidla s turbodieselovými motory vybaveno kontrolkou žhavení.
Dobrý den potřebuji poradit mám fiat doblo 1,9 jtd r.v. 12/2004 a chtěl bych namontovat centrální zamykání s DO a nevím kde je řídící jednotka stávajícího centrálu abych ji vyměnil za novou děkuji za odpověď
Pokud je vůz vybaven originálním centrálním zamykáním z výroby, ovládá servomotory zámků přímo Body computer. Univerzální dálkové ovládání se dá připojit k ovládacím vodičům originálního centrálního zamykání.
dobrý den,mám alfu 147 1,9jtd a mám problem s jizdnímy vlasnostmy. Vždy tahla kolem 1900rpm nahoru,ale ted poslední dobou,začíná zabírat až kolem 2600rpm a kolem 3100 opět přestane a zase nejede. viz. z 80km/h na 90km/h na pětku cca 50s,do kopce v otačkach kolem 2000rpm nejede vubec,rychlost klesa. Egr vyčištěn a vzduchový filtr také,jen málé zlepšení. Při nastartování mi tíše počítač GROW PLUG,a po každém natankování mi cca minutu problikavá ASR pak přestane. Poradíte?
Závada může být způsobena např. vadnou váhou vzduchu, netěsným sacím potrubím, prasklou hadici mezi turbodmychadlem a sacím potrubím, příp. prasklým chladičem stlačeného vzduchu. V každém případě je potřeba nejprve provést diagnostiku řídící jednotky motoru.Vzhledem k blikající kontrolce ASR, doporučuji provést také diagnostiku řídící jednotky ABS.
Dobrý den jsem vlastník Fiat Stilo MW 1,9 85 KW rv04 dnes při tartu šel nepravidelně motor a nešel do otáček a náhle po chvíly naběh normální chod co by mohlo být příčinou . jako kdyby něšlo turbo nebo něco .děkuji
Nejprve je potřeba provést diagnostiku motoru při prvním startu, hlavně je potřeba se zaměřit na údaj o teplotě motoru, tlaku paliva v nízkotlakém a vysokotlakém okruhu v okamžiku výskytu problému.
Dobry den, vlastnim fiat stilo 1.8 16v rv 2002 se stresnim oknem skywindow. Otevirani okna funguje bez problemu jak dalkovym ovladacem tak pres prepinac uvnitr, kdyz je ale okno uplne otevrene, pri pokusu o zavreni se vzdy zadni dil posune o jednu polohu a vrati se zase zpet. Jediny zpusob jak okno zavrit je drzenim zmacknuteho otocneho knofliku (vyrazeni senzoru). Pokud okno otevru jen do pulky jde bez problemu zavrit. Zkousel jsem reset(podrzeni knofliku 10s v poloze zavreno), ale problem pretrvava. Muze se jednat o zavadu v elektronice nebo spise o mechanickou zavadu a stacilo by to necim promazat? dekuji za odpoved
Může to být mechanická chyba. V případě, že dojde k navýšení mech. odporu při zavírání, dojde k navýšení odběru elektromotoru a ovládací jednotka okno zcela otevře. Doporučuji provést pročištění a promazání mech. otevírání okna.
při dáním klíčku do spinačky a pootořením alfa 146 1.9td nežhaví a svítí stále code imobilizér funguje
Pokud nejde ani nastartovat, může být aktivován nárazový spínač.Je umístěn pod sedadlem řidiče.
Dobrý den. Koupil jsem vůz fiat Grande punto s vystřelenými airbagy v sedačce řidiče a ve stropě oba jsem vyměnil ale stále svítí kontrola airbagů, co mám ještě udělat aby zhasla, stačí auto odvést na diagnostiku a tam to jen odblokovat nebo budu muset ještě koupit nějakou součástku a teprve poté nechat udělat diagnostiku děkuji.
Po aktivaci AIR BAGu musí být vždy provedena výměna řídící jednotky.
Dobrý den, koupil jsem nedávno ojeté Bravo 1.9 Multijet 150P r.07, 135tkm. Při zkušební jízdě jsem si toho nevšiml, ale teď pozoruji jev, kdy pokaždé, když sešlápnu spojku je právě směrem od ní z motoru slyšet drnčivý zvuk, jako když se něco dotáčí (na špatném ložisku?) a jsou zároveň cítit drobné vibrace přes spojkový pedál. Když spojka znova sepne, je všechno v normálu. Jde to pozorovat i když stojím na místě při volnoběhu, že při sešlápnuté spojce je o něco vyšší hluk z motoru. Napadlo mě, že by mohlo být špatné právě spojkové ložisko, ale nevím. Co si o tom myslíte? Jak vážná by to mohla být závada? Děkuji za odpověd.
Ano, tato závada je s největší pravděpodobnosti způsobena vadným spojkovým ložiskem. U tohoto modelu je vypínací ložisko součásti koaxiálního pracovního válce spojky. Stupeň závažnosti této závady nelze bez odzkoušení posoudit, proto doporučuji nechat vozidlo zkontrolovat. V případě nutnosti výměny vypínacího ložiska, doporučuji v tomto kilometrovém proběhu provést výměnu kompletního spojkového setu.
Dobrý den, koupili jsme Fiat Stilo 1.6 r.v. 2001. Prý 50 000 km najeto. Při zahřátí motoru během jízdy se rožne kontrolka ASR a ABS,zhasne motor. Musí se za jízdy otočit klíčekem a znovu nastartovat. Naštěstí to nevypne ovládání vozidla ovšem někdy se tento problém objeví i při starování což nejdem vůbec.Objeví se kontrolka autíčko s klíčkem, která bliká a dokud nezhasne nestartujem. Auto máme 3 tejdny v autorizovaném servisu a přišli na to, že se jedná o poruchu elektriky kolem motoru. Bohužel nám nikdo nic konkrétního neřekl, máme pochybnosti. Můžete poradit co dělat? Nebo zda jste se nesetkali s něčím podobným? Předem děkuji mockrát za jakoukoli radu.
Možná závada v napájení řídících jednotek, které může způsobit např. vadný kontakt v pojistkové skříni v motorovém prostoru, vadné napájecí relé, popř. uvolněný kontakt v některém konektoru kabelového svazku.
Z ničeho nic auto nešlo nastartovat, vždycky startovalo na poprvé motor točí, elektrika je v pořádku.Z nádrže benzín jde, ale asi nejde do válců. Když jsem oddělal velký filtr z motoru a nalil jsem tam deci benzínu motor chytil a potom zhasl.Značka vozidla je Fiat UNO 1,5.I-E. Co může být za příčinu?
Pravděpodobně se jedná o závadu vstřikovače paliva (buď mech. anebo elektronickou). Doporučuji provést diagnostiku řídící jednotky motoru, kontrolu vstřikovače paliva, popř. kontrolu tlaku paliva.
Dobrý den,mám stilo 19,jtd a dnes mi začalo dělat to,že když přidam hodně plyn a držím ho,tak se rozsvítí diagnostika na píše to engine fault,pak zhasne,v tuto chvíly někdy omezí víkon nekdy ne. čím to je? děkuji
Jedná se o chybu řízení vstřikování motoru, nejprve je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru a poté selektovat možné závady.
dobrý den,fiat brava 1,6,97.r.v.,když chci startovat tak stale palivové čerpadlo taha benzín i po zhasnutí kontrolky vstřikovaní dokud nevypnu klíček. když ho znovu otočim tak už čerpadlo netahá.potom co se motor nastartuje ma nizké otačky na volnoběh a po chvíly zhasne.na třetí start se z nízkych otáček dostane na normal a bez problemu jede.dekuji za radu
je třeba udělat diagnostiku řídící jednotky motoru a kontrolu pal.systému.
Dobrý den, mám problém s fiatem punto 1.1 1996 když jedu s autem a pak ho chcípnu a za chvíli ho chci zase nastartovat tak to nejde a musim počkat a pak to jde třeba za hodinu nebo dvě jak kdy, nevíte jaká může byt závada? Jinak mám nové svíčky, kabely ke svíčkám, olej, všechny filtry a nevim, a automechanik taky neví co s tim. Děkuji za odpověd
Třeba to je vadným čidlem otáček motoru v teplém stavu. Doporučuji provést diagnostiku řídící jednotky motoru v momentě, kdy nelze motor nastartovat.
Dobrý den, vlastním fiat punto 1.1. r.v. 1995. v zatáčkách, když více vytočím kola, někde něco v přední nápravě skřípe. nač se zaměřit?
Zadřené ložisko horního uložení př. tlumičů, vadný kulový čep řízení, vadný kulový čep spodního ramene, popř. tlumič pružení. Postavte vozidlo na plošinový zvedák tak,aby auto stálo pořád na kolech a dignostikujte zvuk podrobněji.
Při brzdění za jízdy s kopce a nejčastěji v levotočivé zatáčce začne něco bouchat až křupat v pravém předním kole. Když spomalím na rychlost chůze cítím škubání ve volantu. Někdy to samo odezní, to když je to slabší, pokud je to hodně, musím zastavit, kousek couvnout a pak mohu pokračovat v jízde, vše je zase v pořádku. Nejhorší je, že se toto neděje pravidelně, takže servisní technik na nic nepřišel. jedná se o fiat Panda stáří 2,5r. najeto 22tis.km.
Na vině může být opotřebení vnějšího kloubu p. poloosy, popřípadě vůle v zavěšení p.p. kola i ložisko. Může to klidně i dělat nedotažené kolo.Podobné problémy se složitě diagnostikují.
Dobrý den. Vlastním Fiat Panda 1.1 rok výroby 2006. Mám tento problém. Při nastartování mi začne brnět volant a po rozjezdu je to již v pořádku ale pouze ve vyší rychlosti Při každém dalším snížení rychlosti a zátačení volant nepříjemně vibruje a drčí.Tento zvuk je i když je auto v klidu a otáčím volantem. děkuji Součková
Pokud cítíte, že se řízení chová nezvykle, navštivte ihned značkový servis a nebojte se jim položit jakoukoliv otázku.Takto na dálku nejde cokoliv diagnostikovat.
Zdravím,jak jsem již psal,že mi na stilu jtd na volnobeh občas něco bouchá tak jsem byl ve fiatu a ty podle poslechu tvrdí,že bouchá převodovka a tím že šlapnu na spojku tak se převodovka vystředí a pak už to nedělá. Je to možne? Nemohla by to být spíše špatně vystředěná spojka,kterou mi tam namontovali? Auto má najeto 130 000tis. spojka 2000km
Spojková lamela není tak velké monstrum, aby mohla nějak bouchat. U každého ojetého auta, pokud šlápnete na spojku,dojde k vyloučení nějakých zvuků. Spojka nejde "špatně vystředit", leda by byla vadná jako celek od výroby, což je ale dost nepravděpodobné.
Dobry den, koupil jsem FIAT Stilo s panoramatickou strechou. Jiz pri koupi jsem byl predchozim majitelem upozornen na jeji nefunkcnost. Slo o mechanickou zavadu. Predchozi majitel mi tvrdil, ze mu v jeho servisu IMOFA zablokovali v ridici jednotce moznost otevrit strechu. Po navsteve servisu VENCAR mi ovsem sdelili po napojeni na diagnostiku , ze to nejde. Tak se ptam lze strechu zablokovat v ridici jednotce ci nejde ? Podle toho jak se strecha chova by to jit melo, protoze vypinacem se da zavrit, ale oterit jiz nejde a pres dalkove ovladani nereaguje vybec. Stejne tak i jeji roleta.
Panoramatická střecha se ovládá a programuje pouze tlačítkem jejího ovládání....při nastartovaném motoru se přidrží na cca 10 sekund tlačítko na koncových polohách...
Dobrý den,po nastartování studeného motoru běží motor jen na 2 válce.Hlavně když je venku mlha nebo déšť.Po zahřátí motoru je vše v pořádku.Punto II 1,2 8v.Prosím o radu.Děkuji Válek
Závada může být způsobena vadnými zapalovacími kabely, vadnými zapalovacími svíčkami, vadnou zapalovací cívkou, vadnou řídící jednotkou motoru popř. vadným těsnění hlavy válců (vnikání chladící kapaliny do spalovacího prostoru v době, kdy je motor vypnutý). Bez diagnostiky nelze více upřesnit
Dobrý den, mám Alfu Romeo 146 TS, a z ničeho nic mi začala svítit na palubní desce kontrolka pátých dveří, přitom jsou zavřené. Co může být příčinnou? A ještě bych měla jeden dotaz, jestli lze u Vás koupit senzory na ABS ( přesněji na zadní pravé kolo), a v jakém cenovém rozmezí se tyto senzory pohybují. Děkuji
Patrně nefunkční nebo neseřízený spínač kontrolky...
Dobrý den, před půl rokem jsem koupil manželce Fiat Punto Selecta r.v.95. Před měsícem jsem jeli po dálnici a automat přestal řadit, ani zpátečka nefunguje. Prosím netušíte co by s ní mohlo být?Druhý dotaz je možné převodovku vyměnit za jinou z italských aut??? Předem děkuji za odpověď.
Závada může být způsobena jak mechanickou části vč.elektroniky, tak hydraulickou částí převodovky. Pro zjištění konkrétní závady je nejprve potřeba provést diagnostiku převodovky. V případě použití starší převodovky je nutné, aby se jednalo o převodovku se stejným katalogovým číslem, ověřeným dle VIN čísla obou vozidel.
Nechal jsem vyměnit spojku v autorizovaném servisu fiat a od té doby pozoruju,že když nastartuju ozívají se s oblasti převodovky či spojky takové težké rany buch buch buch v pravidelných intervalech. Po sešlapnutí spojky zvuk zmyzí a opětovném puštění pedálu spojky zvuk se stiší nebo uplně zmyzí.Se starou spojkou sem toto nikdy nepozoroval. Je to normální? Fiat stilo 1,9jtd 2003 3dv.
Hluky z prostoru spojky - převodovky může způsobovat utržená pružná část odpruženého setrvačníku motoru. Bez přistavení vozidla do servisu nelze určit příčinu hluků.
Při pomalém pouštěni spojky se auto otřásá(škube)čím to? Alfa Romeo147
Otřesy, škubání při pomalém pouštění spojky většinou způsobuje nepravidelný záběr spojky, který může být způsoben deformaci lamely spojky, popř. jejím znečištěním olejem (únikem motorového popř. převodového oleje do prostoru spojky).
Fiat Uno 1.0 ,33kW r.v.92 zastudena po nastartování /cc.5s/ zhasne ,pak naskočí ,s přidáním plynu to nedělá .
Nejprve je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru, kontrolu tlaku paliva, popř. kontrolu el. instalace a podtlakového vedení motoru.
Dobrý den, můj dotaz bude asi moc speciální, ale myslím si, že přesto zajímavý. Motory TwinSpark se vyznačují solidní gradací výkonu ve vysokých otáčkách, kdy dojde k zvýšení tahu. Sám jsem fanda AR a měl jsem možnost projet všechny typy TS ve velmi dobrém stavu. Sám jednu vlastním. Zaujalo mě, že ale někdy k té gradaci výkonu nemusí dojít a motor se do nejvyšších otáček doplazí jakoby starý silný osmiventil a třeba druhý den už zase onu "cukavou" gradaci má. Vše bez vlivu na objektivní dynamiku. Pouze pocitově ten motor jakoby vyjede nahoru podstatně lehčeji a je cítit nad 5000 o/m jakoby zabralo turbo a bez toho nepříjemného průvodního jevu "těžkého vytáčení". Šlo vždy o starší Alfy nad 100 000Km, ale vždy v perfektním stavu, v péči fanoušků. Souvisí ta zesílená gradace s teplotou vzduchu, vlhkem, kvalitou benzínu, stárnoucí elektronikou motoru..atd.? Nové motory měly ten výkonový skok nad 5000o/m úplně vždycky? A co třeba biosložky v benzínu? V německu mi to "škubalo" jedna báseň..
U starších motorů určitě dochází k nějakémů sčítání vůlí a tím i k jisté nestabilitě výkonnosti, která umí ale i překvapit, ale s elektronikou to nesouvisí. S přibývajícím množstvím biosložek padá určitě výkon, ale zvyšuje se výroba asfaltu a připečeného mazutu uvnitř motoru.
Vlastním vůz Fiat Brava 1,4 12V , koupil jsem ho od předchozího majitele a ten nevěděl jaký tam je olej.Podle příručky by měl být 10 - 40W, je možno dát olej jakékoliv značky s touto specifikací? Děkuji.
Do motoru se má dávat stále stejný olej.
Dobry den, mam Alfu 145 1.9JTD zjistily sme ze je spatna remenice na klice, jakou by ste doporucil nejakou italskou levnejsi neco jako AKRON za 2000,-, nebo neco jako FEBI, INA. cena od 4000,- jake jsou vase zkusenosti, a doporuceni.
Řemenice používáme pouze originální AR.
Dobrý den ,vlastním Peugeot 407 rv.11/2008 benzínovou verzi 2,0I a při zahřátém motoru je slyšitelný zvuk z převodovky, který vyšlápnutím spojky zcela zmizí.Toto se neděje u studeného auta kdy je olej v převodovce ještě hustý.V autori.servisu mi řekli , že se jedná o běžný hluk z převodové skříně , prý jsou tyto 5ti stup.převodovky hlučnější. Tato odpověď se mi nezdá,toto by se mohlo dít u staré 105 ale ne u auta za statisíce.Mám to dále řešit? Děkuji za odpověď.
Pravděpodobně se však jedná o konstrukční řešení převodovky, které tento zvukový projev vyvolává. Je hodně složité dokázat, že je to vada nebo špatně.
Dobrý den, po otočení klíčku se ozve v přístrojové desce praskavý zvuk a vsechno zhasne vcetne hodin, zustane svitit je kontrolka baterky. Nejde nastartovat,starter se ani nezacne tocit. Baterka je nova a plne nabita. Predem dekuji za odpoved
Závada může být způsobena např. vadným ukostřením akumulátoru,motoru, přechodovým odporem v konektorech el. instalace, vadnou spínací skříňkou, popř. vadným spínacím relé zapalování. Zdatný mechanik to hravě zvládne.
Pekny dobry den.Mam na vas dotazy ohledne dvou znacek aut.Ta prvni otazka je: mamzelce nejde otevrit kapota motoru na Alfe 145 r.v.96 motor 1,6 boxer.Je mozne ji otevrit nejakym zpusobem???Myslim ze je pretrzene lanko.A druhy dotaz je: mam Fiat Tempra 1,6sxie r.v.92 s DGT palubovkou.Vzdy asi po 5km kdy se auto zahreje me pestane ukazovat tachometr (sviti jen 0 ) nebo tam skacou uplne nesmyslne cisla a nenacita se ani celkove a ani denni pocitadlo.Predem moc diky za odpoved.Ivos z Brna.
Otevření př. kapoty v případě prasknutí lanka je obtížné, lze jej provést po demontáží některých dílů.Záleží i na tom, kde lanko prasklo nebo zda se porušila opěra bovdenu. V případě závady digitálního přístrojového štítu je to složitější diagnostikovat.Doporučuji si někde nejdřív zapůjčit jiný štít.
Dobrý den ,vlastním Fiat Bravo 1.2 16v 2000 ,problém spočívá v tom ,že se houpou otáčky motoru (na volnoběh),byli jsme dnes na diagnostice a nic nám nenašli, klapka při volnoběhu se nehýbe ,ale motor se stále houpe .Děkuji za pomoc.
Doporučuji nejprve provést vyčištění tělesa škrtící klapky a následný reset autoadaptačních parametrů řídící jednotky motoru.
Dobry den, mam Fiat Punto MKII, 1,2MPI 8V, vyr. 05/2000, 181700 km. Ked som ho kupil (cca 180 700 km), hned som dal vymenit olej. Ked som teraz nedavno pozeral stav oleja, klesol o cca 4 mm. Je to normalne? Dakujem a zelam pekny den!
Spotřeba motorového oleje je normální jev, výrobce uvádí max. přípustnou spotřebu motorového oleje 400g (cca 0,4l) na 1.000km. Běžná spotřeba se však pohybuje kolem 200g (cca 0,2l) na 1000 km. A pokud to nekouří z výfuku opravdu moc modře, neřešil bych to.
Dobrý den mám fiat Punto 1,2 8V. Občas se rozsvítí oranžová kontrolka (vypadá jako sluníčko s vykřičníkem uprostřed) je umístěna nad kontrolkou světel.Dle info od přítelkyně prý dvakrát prošlápla pedál brzdy. Je možné, že existuje souvislost s kontrolkou ? Díky za odpověď. V. Tesárek
Pravděpodobně se jedná o kontrolku poruchy osvětlení (oranžový symbol žárovky s vykřičníkem uprostřed), proto doporučuji nejprve prověřit funkci vnějšího osvětlení.žárovky musí mít předepsanou "watáž" tj.odběr.
Dobry den sylšel jsem že se u fiata punto 1,9 JTD da vymenit ridici jednotka za ridici jednotku z alfy JTD a dostat z motoru dobry vykon. Je to realne nebo je to pouze vymysl ? Diky za odpoved
Výměna by měla být teoreticky možná, praktické zkušenosti s ní však nemáme. V každém případě by se musela v případě výměny použít nová řídící jednotka, která nebyla nikdy namontována v jiném vozidle. Fiat Punto však není na rozdíl od Alfy vybaveno chladičem stlačeného vzduchu, a má také jinou specifikaci vstřikovačů atd....
Dobry den.Mam Fiat Brava 1.2,60kw,99.Mám náhradní řídící jednotku z jineho vozu a to s Fiat Bravo 1.2,60kw,99.K náhradní řídící jednotce mám pouze jeden modrý klíč.Otázka:v případě výměny řídící jednotky,je možné přehrát kod z klíče od nahradní říd.jednotky do klíče od puvodní říd.jednotky.Jde mi o to aby v případě výměny říd.jednotky nebyl problém s imobilizérem a nebylo nutné měnit zamky a spínací skřínku.Díky za odpověd.
Při nahrazení původní řídící jednotky motoru řídící jednotkou z jiného vozu, je nutno v případě, že nemá k jednotce z jiného vozu tzv. "Master klíč" (klíč s hnědou rukojeti), vyměnit mimo řídící jednotky motoru také jednotku imobilizéru a sadu zámků (všechny tyto díly musí být vymontovány ze stejného vozidla). Kódy nových klíčů lze u systému CODE1 aktivovat pouze pomocí tzv. "Master klíče".
při volnoběhu na stilu 1,9jtd se mi všecko v autě klepe drnčí vibruje kamarad má stejnej motor v alfa 147 a ta je uplně klidná. Je pravda že fiat se nadměrně klepe při volnoběhu?
Každé z těchto vozidel má jiný způsob zavěšení motoru (jiné silentbloky). Nadměrné vibrace motoru mohou být způsobeny např. utržením pryžového odpružení setrvačníku, závadou některého silentbloku motoru, vadnými elektrovstřikovači paliva atd. Bez přistavení vozidla do servisu nelze přesněji určit příčinu abnormálních vibrací.
dobrý den,vlastním Fiat Uno 1.0 r. v. 1993,po nastartování za studena chcípá, po zahřátí volnoběh drží
Nejprve je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru, kontrolu tlaku paliva, popř. kontrolu el. instalace a podtlakového vedení motoru.
Dobrý den alfa romeo 159 1,9jtd r.v.2006 vrže řízení při zatáčení jde to nějak promazat.Děkuji za odpověď.
Patrně bude nějaký kloub už suchej a vydřenej - bude se muset měnit.
Dobrý den,můžete mi prosím sdělit,jaký motorový olej a svíčky patří do Fiat Idea,1,4 16v 70KW,r.v.2004.Děkuji
zkuste www.eaa.cz
Punto 1,2 rok 2005,naj.45.tis.km. Při rychlosti nad 60 km/hod.se ozývá z míst levého předního kola táhlý hučivý zvuk spojený s vibracemi do volantu.Vyvážení a geometrie kol ,bez závad,byla provedena výměna ložiska.Problémy však přetrvávají.Poraďte prosím , co dál.Děkuji.
Závada může být způsobena vadnou pneumatikou (nepravidelné opotřebení, tzv. zuby), vadným kloubem poloosy, vadným silentblokem držáku převodovky (přenos vibrací do karosérie), příp. závadou převodovky (hlučné ložiska, hlučné ozubení kol převodovky, příp. rozvodovky). Bez kontroly v servise nelze přesně určit.
fiat stilo 1.4 70Kw při zapnuti klimatizace dojde k poklesu otaček motoru zhruba o100-150.spravně by měly otačky stoupnout-mužete poradit.(teplota motoru ok-vyčištěna klapa plynu v servisu fiat.děkuji
Bez diagnostiky řídící jednotky motoru nelze určit příčinu závady. Je třeba prověřit snímač otáček, snímač fáze, tlak paliva, snímač teploty motoru, zapalovací svíčky a to nejlépe v okamžiku, kdy nelze motor nastartovat.
Dobrý Den Chtěl bych se zepta jestli se mění na motoru 3,2 Jts Alfa Romeo 159 rozvodový řetěz? Díky za případnou odpověď
Životnost rozvodového řetězu není omezená kilometrovým proběhem vozidla, odpovídá životnosti motoru.
Dobrý den,vytekla mi kapalina posilovače řízení. Našel jsem pod autem louže a i v motorové části známky tečení kapaliny. Točení volantem vydává podivný zvuk - hučení. Nádržka na kapalinu posilovače řízení je prázdná. Příčinu úniku neznám, proto je potřeba navštívit servis. Je rozumné dojet do servisu "na sucho" a taky vzhledem k hořlavosti kapaliny? Nebo je rozumnější nechat se odtáhnout? Fiat Marea, sedan, rv.1997, 1.6, 16V, 76kW
V každém případě nedoporučuji další provoz vozidla před opravou, může dojít k zadření hydraulického čerpadla servořízení.
Dobrý den chci se zeptat jestli by jste mi poradili nebo poslaly plánek kde se nachází u Alfy 156 rv 2002 1.9 JTD snímač rychlosti k tachometru. Předem děkuji.
Alfa Romeo 156 nemá snímač rychlosti, informace o rychlosti vozidla je získávána z řídící jednotky ABS.
dobrý den, jedná se o Fiat Brava 1,6 automat, r. výr.1998, 160000km.Po zhasnutí motoru nejde ze skříňky vyndat klíček a nejde dát do základní polohy, nejde zamknout volant, jinak zle znovu startovat.Děkuji Z.
U vozidel s automatickou převodovkou je klíč ve spínací skříňce blokován proti vytažení v případě, že nemáte zařazen "P" (parking). V případě, že nelze klíč ze spínací skříňky vyjmout ani při poloze řadící páky "P", jedná se o závadu tohoto systému, a je potřeba provést opravu.
Zdravím,potřeboval bych vědět na kolik litru benzínu je nádrž u tipa 1,6 55kw 93´ 3dv model. Názory se velice rozcházejí tak bych byl rád kdyby jste to uvedl na spravnou míru. Děkuji. Druhá otazka, po víměně spojky na stilu 1,9jtd v autorizovaném servisu se mi občas když vyřadím ozívají takové těžké rány jako buch buch s oblasti převodovky spojky,nevím. V servisu mi řekli,že je to normální,ale nikdy před víměnou jsem to nepozoroval. spojka zabíra poměrně dole a má malí krok. Spojka cca 2000km po víměně. Poradíte prosím?
Obsah palivové nádrže u vozidla Fiat Tipo obsah 47 - 55 litrů. Tato informace by měla být součásti návodu k obsluze k danému modelu. Hluky z prostoru spojky může způsobovat utržená pružná část odpruženého setrvačníku motoru. Záběr spojky ve spodní části dráhy pedálu není v případě, že spojka správně vypíná (řazení je v pořádku) na závadu.
Dobrý den,při nastartování (studený motor),jdou otáčky až ke třem tisícům a motor je samozdřejmě hlučný.Teprve po asi minutě otáčky klesnou.Co může být příčinou.Jde o bravu 1,2 16v děkuji
Závadu může způsobovat znečištěná škrtící klapka sání motoru, vadný krokový motorek, příp. vadná řídící jednotka motoru. Nutno nejprve provést diagnostiku.
Dobrý den, uvažujeme u výměně ložisek zadních kol u Fiat Coupe 20VT. Chci se zeptat, zda na obou stranách je na čepu stejný závit ( pravý ), nebo jsou opačné ( pravý levý ). Děkuji
Závity na obou čepech jsou pravé.
Alfa Romeo 147 1.6 77kW jaký motorový olej doporučujete.Na trhu je možnosti hodně a nerad bych poškodil motor.Děkuji
Oleje nestřídat.
Dobrý den,chtěl bych vědět jaká je předepsaná vůle ventilů u fiat Multipla 1,9JTD 77kw, děkuji ...
Předepsaná vůle ventilů je 0,25 - 0,35 mm
Při otevření zadních dveří kufru neudrží písty tyto dveře v horní poloze. Budu muset písty vyměnit?
Když Vám to nevadí,neměnte je.
Dobrý den..Mám Alfu romeo 156 1.6 r.v 98. Dojedu domů,zaparkuji a co je na to divného,když asi po 5.hodinách sem chtěl znovu nastartovat,tak sem se nerozjel protože sem už nanastartoval,starter tocí kontrolky zhasnou jak mají,benzin tam jde tak nevím co s tím poradíte?? Děkuji
Bez diagnostiky řídící jednotky motoru nelze určit příčinu závady. Je třeba prověřit snímač otáček, snímač fáze, tlak paliva, snímač teploty motoru, zapalovací svíčky a to nejlépe v okamžiku, kdy nelze motor nastartovat.
dobrý den,chtěl bych vědět jaká je předepsaná vůle ventilů u fiat ritmo 1,7D děkuji...
Předepsaná vůle ventilů je 0,30 - 0,35 mm
DOBREJ ! VLASTNIM FIAT MAREA 2,4 JTD, NEMOHU NASTARTOVAT STARTER TOCI BATERKA JE ROK STARA V PORADKU CIM TO DIKY MOC.
Diagnostika řídící jednotky motoru je nutná. Závadu mohou způsobit např. netěsné elektrovstřikovače, vadné čidlo otáček motoru atd.
Zdravim chci se zeptat kde se nachazi palivovy filtr u fiat brava 1.6 16v a za jizdy mi sviti vstriky byl jsem na diagnostice a nic nezistili cim to muze byt dekuji
Je-li vůz výměnným palivovým filtrem vybaven, pak je tento filtr umístněn na podlaze vozidla v p.z. části. Přístupný je po demontáži spodního plastového krytu podlahy. Novější verze vozidla je vybavena doživotním palivovým filtrem, který je umístěn v nádrži, před palivovým čerpadlem. Tento filtr není potřeba vyměňovat. Jakékoli rozsvícení kontrolky poruchy vstřikování je zaznamenáno v řídící jednotce motoru jako závada. Při diagnostice řídící jednotky je potřeba tuto závadu načíst a vyhodnotit.
na puntu 75 při výměně svíček jsme nevědomky sundali zapalovací kabely i s cívek a teď nevim kde který kabel na cívce patří ? děkuji za odpověď
Zapalovací svíčka 1. a 4. válce je připojena k cívce č.1, zapalovací svíčka 2. a 3. válce je připojena k cívce č.2.
Dobrý den. Mám problém u Fietu Brava 1,8 16V,1998.Při běhu motoru se ozývá klapavý (kovový )zvuk (asi jako staršího dieselu).Intenzita zvuku se zlepší po zahřátí motoru. Výkon i spotřeba jsou normální (7-7,5l),olej se neztrácí, vačky jsou v pořádku. Motor má cca 120 000,nové rozvody, hydroštely, olejové čerpadlo. Po výměně čerpadla se situace částečně zlepšila. Díky za odpověď.
Závadu pravděpodobně způsobuje vadný variátor fáze, který mění časování sací vačky.
Dobrý den…Vlastním AR 156 1,8TS r.v.02 a mám dotaz ohledně provozní teploty .Teplota se vyšplhá během jízdy na 90°C ± 3°C ,což je v pořádku (termostat cca 10 000km - origo).Nicméně při větší zátěži (horko-kopec, město-kolona) jde teplota nahoru ,ale sahara sepne až při cca 100°C první rychlost (pokud jede klima jede s ní) a při cca 110°C druhá (hodnoty dle budíku)…je to takto správně?...jestli není, dá se hodnota sepnutí nastavit řídící jednotkou,nebo jinak? …případně lze dostat z diagnostiky přesnou hodnotu teploty? (aby bylo možno vyloučit proměřování budíku)….Děkuji za odpověď
Dvojstupňové spínání ventilátoru chlazení motoru stejně jako hodnoty spínání jednotlivých stupňů jsou v pořádku. Přesnou teplotu motoru lze zjistit pomocí diagnostiky z řídící jednotky motoru.Doporučuji Vám zkontrolovat vizuálně průchodnost chladiče,tj.zda není zvnějšku zanesen hmyzem a nečistotami-ani ventilátor nestačí potom chladit,zvlášť pokud je před vodním i chladič klimatizace.
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Mám fiat brava 1.4 12v a nekdy mi během jízdy svítí vstřikovací tryska.Podle manuálu je závada někde v střikovacím systému.Auto sice jezdí,ale narazově ztrácí výkon.Šlapu na plyn a auto nereaguje,pak zničeho nic vyrazí.Nevíte o co jde a zda se s tím dá něco dělat.Kabely,svíčky,filtry vše nové.Děkuji
Nutná diagnostika řídící jednotky motoru. Závadu může způsobovat např. lambda sonda, čidlo teploty, potenciometr škrtící klapky atd.,je toho více a stojí to nemálo peněz.
dobry den rad bych potřeboval od vas poradit chtěl bych si koupit alfu romeo 166 s dvolitrovym motorem ale hodně mechaniku mě od toho auta odrazuje jaky je vaš nazor na 166 dopuručil byste mi tenhle model moc děkuju za odpověd
2.0TS je choulostivý na olej. Ten rozhoduje o délce života vaček a průchodnosti olej.kanálů.Kdybyste měl dát na rady mechaniků nekoupíte nic, protože každý motor po nějakém čase chce peníze. Základním kritériem při koupi jakéhokoliv vozidla je, kdo byl první majitel a zda si podobné auto mohl dovolit. Nicméně do 166 je 2.0 TS dost slabý motor.
Dobrý den. Vlastním Fiat Punto 1.2 8V r.v.2002. Mám potíže s volnoběhem kolísá v rozmezí 1300-1800 ot. Měnil jsem těsnění kolem sání,potenciometr škrtící klapky a pořád to nejde.Diagnostika píše krokoměr nebo-li chyba P0505.Myslíte že by to mohl dělat? Nedávno jsem nechával opravovat řídící jednotku,tak si říkám zda to nemá nějakou souvislost.Předem děkuji za odpověď.
Funkci krokového motorku je třeba prověřit na prvním místě. Zvýšené otáčky motoru mohou být také způsobeny vadným snímačem teploty motoru.
Dobrý den, Alfa 166 3.0 166 kW, 130 000km, volnoběh u studeného i teplého motoru tak 500, ovšem pokud je -10 stupňů, tak při studeném motoru chvíli OK, při konstantním zrychlování díra v plynu 4500-5000 otáček, pokud přidám víc, díra zmizí, při pomalejší plynulé jízdě auto velmi mírně cuká, kompletní kontrola s diagnostikou u auto Dojáček Praha, mimochodem vstřícní a ochotní, věru nelevná, výměnili váhu vzduchu, žádná změna, jen díra se nám přestěhovala na 4700 otáček, a volnoběžné otáčky, to je prý otázka rozdílu kompresí ve válcích od 13,3 do 14,9. No, nevím, nemám první auto a do Ostravy daleko. Děkuji a doufám, že zmíněný dotaz pomůže i ostatním. Zajímavé je, že v Itálii v Dolomitech se auto chovalo vzorně.
Prověřte postupně dostatečnost tlaku paliva, netěsnost sacího potrubí mezi váhou vzduchu a motorem, lambdu sondu, popř. detonační čidlo.
Dobrý den, mám fiat Brava 1.6 r.1996. Mám velké problémy s elektro instalací. Svítí jen parkovací světla, nefunguje ventilátor, stěrače a el. ovládání oken. Poradíte mi prosím co, jak popř. kde toto úspěšně opravit? Popř. na kolik zhruba by tato oprava vyšla? Děkuji.
U těchto vozidel to většinou dělá sdružený přepínač světel pod volantem, který je třeba vyměnit i včetně konektoru.
zdravim.vlastnim alfu156 16ts 2000.rok mi jezdila bez problemu,setril jsem ji ale pak zacala skubat ajela max do 3500ot,tak jsem vimenil svicky,vycistil vahu vzduchu a klapku.jede jak ma ale? otacky litaji 1000-2000 a sviti mi kontrolka vstrikovani.kontolka mi uz dvakrat svitila kdyz jsem nevypnul druhy alarm a ten mi vyb,baterku ale po par natoceni zhasla.ted sviti furt.co delat stema otackama a svitici kontrolkou?dik za radu
Nejprve je potřeba provést reset autoadaptačních parametrů řídící jednotky, dále je potřeba zkontrolovat funkci krokového motorku volnoběhu a váhy vzduchu,tzn.připojit se na značkovou diagnostiku a nic bezhlavě nekupovat.
Dobrý den, mám Fiat Punto,první generace, rok výroby 96, 1.2 MPI 75 koní. Při jízdě se vypne otáčkoměr(spadne až na kolík), rozsvítí se kontrolka vstřikování(občas i kontrolka CODE,žlutý klíček vlevo),motor uplně přestane táhnout, po vyřazení se rozsvítí kontrolka dobíjení a mazání. Když následně opět zapnu zapalování kontrolka vstřikování zůstane většinou svítit(má zhasnout po cca 5- 10 vteřinách) a nelze nastartovat. Kontrolka zhasne až po několikátém znovuotočení klíčku v zapalování. pak lze nastartovat. Zpočátku když problém nastal tak to s autem jen cuklo rozsvítila se kontrolka vstřikování a po vteřině dvou se vše zase vrátilo do normálu a po dalších pár vteřinách zhasla i kontrolka vstřikování. Napojeno na diagnostiku, hlásila poruchu čidla otáček. Čidlo vyměněno, diagnostika čistá a problém přetrvává. Děkuji za každou radu.
Napojte to prosím na kvalitní značkovou diagnostiku Fiat obsluhovanou znalým člověkem. Spíš bych to viděl na nějaké ukostření, třeba ŘJ,napájení něčeho,kabely,relé,na změnu teploty někde a v něčem. Měnit čidlo otáček při popisovaných problémech jsou vyhozené peníze.
dobrý den mám alfu 147 19jtd r.v.2001 a ctěl bych se zeptat občas rožne kontrolka motoru a vůz přestane táhnout tak vypnu motor a znovu nastartuji a zase to jede naplno a ještě vůz cuká akdyž přidám plyn tak to přestane co by to mohlo být a kolik by asi stála v originálním servisu oprava díky za odpověd
Doporučuji Vám značkovou diagnostiku za pár stovek než zbytečné kupování a měnění čehokoliv za několik tisíc....a ještě se ptát na cenu předem. Může to být konektor, váha vzduchu, regulace turba, nějaké čidlo, voda někde apod....
Dobrý den, mám stilo 2003, na kterém mám multifunkčí volant a tlačítko SOURCE na tuner,ale toto tlačitko se neustale viklopuje smerem nahoru(pouze vršek tlačítka) dá se toto tlačitko vyměnit nebo tak něco?
Nevím, co to je "vyklopuje".Skákněte do nějakého servisu Fiat, oni na to zdarma kouknou.
Dobrý den,mám fiat tipo 1,6 55kw a pokud je zima auto jezdí skvele,ale jak se přiblíží teplota kolem 10 nad nulou tak chvilku po nastartovaní auto při rozjezdu začne cukat a trva to asi 10 vteřin,nebo nastartovaní lítají otačky nezi 1200-2500,vždy třikrat hned po sobe. Jinak auto jede skvěle,nizká spotřeba,diagnostika ukazuje vše ok. Prosim o radu
Závadu pravděpodobně způsobuje vadný potenciometr škrtící klapky sání motoru. Kolísání otáček, příp. škubání při rozjezdu může také způsobovat prasklá některá z podtlakových hadic řízení motoru....ale kdo neslyšel a neviděl...
Dobrý den, prosím Vás mám Bravu 1.6/16 v 76 kw 1996 rok. Vloni k podzimu se mi dvakrát stalo, že po zahřátí motoru ujetí cca 10 km jsem poté opětovně nemohl nastartovat. Celou zimu klid a teď jak se oteplilo to začalo opět. Poté musím nechat auto půl hodiny odpočinout a pak nastartuju. Čím to prosím může být? Děkuji za odpověď.
Závada může být způsobena vadným čidlem otáček motoru, popř. čidlem teploty. V každém případě,je nejprve potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru v okamžiku, kdy nelze motor nastartovat a nevyhazovat peníze za díly zbytečně oknem.
jak vymenit predni obrysove žarovky u fiatu stilo 1.9 jtdi r.v.2003
Rukama nebo někdo v servisu......a záleží která strana...Po demontáži horního krytu akumulátoru je potřeba zdemontovat kryt žárovek světlometu, vyjmout patici a žárovku vyměnit.V případě, že nelze patici uvolnit, je potřeba nejprve vymontovat světlomet z vozidla
Dobrý den,mám Stilo 1,9 jtd.Nemůžu vůbec nastartatovat.Motor protáčí,ale jako by tam nešla nafta.Diagnostika nehlásí žádné poruchy,byly provedeny testy common railu v Bosch servis, vše OK.Vstřikování OK, tlaky OK,žhavení OK, immobilizér OK,baterka OK,pojistky OK.Auto prostě začalo jednoho dne špatně startovat/ na druhy třetí pokus/ a jednoho rána už nenastarovalo.Nevím si už rady,možná EGR.Prosím o radu.Děkuji.
Bez provedení kompletní originál Fiat diagnostiky palivové soustavy motoru vč. prověření mech. stavu motoru (např. kontroly nastavení rozvodového řemene atd.) nelze takto závadu určit.
Dobrý den, omylem jsem zabrousil na Vaše stránky a nestačil jsem se divit, jakou pozornost věnujete dotazům lidí, kteří možná ani do Vašeho servisu nikdy nezavítají. Jsem z Krkonoš a v našich „místních“ servisech nejsou schopni takto odpovědět, ani když mají auto na heveru. Už nyní zoufám nad neskutečnou vzdáleností od nás k Vašemu servisu. Chystám se opět do servisu a chtěl bych mít alespoň trochu přehled. Za jakoukoliv radu předem díky a přeji mnoho zdaru ve Vašem dalším počínání. Martin Fiat Sedici 1,9JTD 2008 (v záruce) 45tkm, dvoukolka, aditivuji, filtr paliva bez vody a parafínu *Po vypnutí prokazatelně nezahřátého, tedy studeného motoru (např. po ujetí 10km s počáteční teplotou vozidla -10 stupňů) občas běží několik sekund sahara (klima je samozřejmě vypnutá). Budík rovněž ukazuje studený motor. *Při jízdě v koloně na neutrál má motor (za provozní teploty, po ujetí cca 200km) nepravidelný chod a to do doby, než dojde k úplnému zastavení vozidla. Nepravidelný chod se přímo neprojevuje kolísáním otáček na otáčkoměru, ale zvýšenými vibracemi a zvukem. S tím pak souvisí další jev. Při přidání plynu na neutrál motor reaguje se zpožděním (cca sekundovým) a o to déle plyn „visí“ v otáčkách v době, kdy je noha již sundána z plynového pedálu. Tyto oba jevy po několika ujetých km odezní. Jezdím celkem živě, často řadím, snažím se motor držet v optimálních otáčkách a na provoz jen s lehkou nohou bych to neviděl. *Při řazení z I. na II. rychlostní stupeň občas dochází k tomu, že mě I. přes šaltku jakoby kopne při vykvaltování, doprovázeno tupým zvukem. Následná II. tam jde dát dobře. To samé se velmi zřídka stává z II. na III. *Občas při velké akceleraci dochází ke značnému zvýšení úrovně detonací, stejně jako u motoru vybaveného starým mechanickým vstřikovacím čerpadlem, jako by motor tu várku nafty nestíhal. Je to můj první Common-rail a domíval jsem se, že tato situace nenastane a to díky elektronice, kdy šlápnutí na pedál akcelerátoru je vlastně pouhým přáním, vzkázaným řídící jednotce. Jinak motor táhne bezva a předjíždění s ním je samá radost. *V servisech nelze deaktivovat odemykání dveří jen u řidiče, chtěl bych jedním kliknutím otevřít všechny dveře na poprvé. Servis vždy tvrdí, že se mu nepodařilo navázat spojení s body computerem. *Při jízdě na převodový stupeň I až II, se při sundání nohy z plynu ozve krátké kovové klapnutí. Totéž se stane při opětovném přidání plynu. Má to snad na svědomí dvouhmotový setrvačník? Má Sedici vůbec tento typ a mám se začít bát? Na kulák bych to neviděl. *Poslední dotaz se týká nefunkční kontrolky přítomnosti vody v palivovém filtru, dle manuálu se má rozsvítit před nastartováním spolu s ostatními a nikdy se vlastně nefungovala. Jedná se o chybu v manuálu?
Ventilátor sahary spínají elektromechanická čidla a špatně se to při občasné závadě zjišťuje.Až ventilátor zase poběží, sáhněte na chladič zezadu, zda je hodně horký. Pokud máte v pořádku EGR ventil, vyměňte čerpací stanici, aditivujte stále a sledujte chování motoru dál a občas ho řádně protáhněte. Zkontrolujte uložení motoru,výfuku. Klapnutí může způsobovat setrvačník motoru, ale neumím zvuk identifikovat. Deaktivace dveří u některých modelů v čase není možná a ještě je to Suzuki. V manuálu je někdy víc informací, ale vedou od filtru kabely na kontrolku? ...a ve zn. servisu trvejte na zodpovězení svých dotazů - mají totiž možnost si vše poslechnout, projet se....
Mám fiat Stilo 1.8 2003 najeto 120 tis., po výměně rozvodů,oleje, svíček,a všech možných kapalin, začal vrzat pedál spojky, nevím čím se to stalo jetli těma výměnama nebo čím, můžete mi prosím poradit jestli se to dá odstranit?
Vrzání pedálu spojky by nemělo souviset s provedenými výměnami. Pravděpodobně bude stačit promazat vlastní mech.pedálové skupiny, popř. může být problém v hlavním spojkovém válci.
Dobrý den,vlastním Lancia Lybra r.v2001,1.9jtd 85kw a mám problém s nastartováním motoru,startér točí s motorem ale motor nechce chytnout,s výfuku se nekouří,naftové čerpadlo tlači naftu,co muže být příčinou?
Žhavení funguje?
Dobrý Den Mám jen takový menčí dotaz Potřeboval bych vedět na co si dát pozor při kopi Alfy Romeo 159 3,2JTS Q4 rok výroby 2006.A chtěl bych znát spotřebu toho to vozu. Popřípadě Váš názor. Děkuji za každou případnou odpoveď.
Počítejte s průměrnou spotřebou cca 15 litrů. Se zvyšující se rychlostí při používání stoupají i náklady na servis a provoz, to je ale běžné u všech značek.
Dobrý den,mam technicky problem s puntem GT r.v. 95.auto se jako by zblazní:volnoběžne otačky motoru kolísaji a stoupaji,při jízdě auto cuku a nechce jt do otaček.Vůz byl už ve dvou autorizovaných servisech kde byla zavada na cca 1000 km odstraněna a ma peněženka odlechčená ale znovu se zavada vyskytla,nikdo si stouto zavadou neví rady a proto se obraci o pomoc a radu na vaš servis,z duvodu vaší odbornosti.Děkuji předem za odpověd.
Příčin může být více, např. potenciometr škrtící klapky, krokový motorek, tlak paliva, snímač tlaku nasávaného vzduchu atd., i těsnění pod hlavou se nabízí.Podobné závady je dost složité odhalit a je třeba to mnohdy řešit vyřazovací metodou zapůjčení dílu a pokud to nepomůže, mění se jiný.Nechápu ale, proč to v těch autorizovaných servisech nereklamujete.
Dobrý den, mám AR 159 2.4JTD r.v.2006. V učité poloze při sešlapovaní spojky se ozývá rachtavý zvuk, stejný zvuk se ozývá i při rozjezdu na jedničku po puštění spojky hluk ustane (i na neutral není slyšet žádný hluk). O jakou poruchu by mohlo jít a na kolik by přibližně mohla přijít oprava. Děkuji.
Problém je pravděpodobně způsoben závadou spojky, nejspíš je problém ve spojkovém ložisku. Popisované hluky může také způsobovat vadný odpružený setrvačník motoru. Doporučuji vůz přistavit ke kontrole.
Dobrý den,vlastním Fiat punto2 1,2.rv2001.Stává se ,že po nastartování jede motor jen na 3 válce.A to i za jízdy.Po zahřátí motoru je vše OK.Jaká může být příčina?Děkuji za odpověď.
Závada může být způsobena vadnou zapalovací svíčkou, VN kabelem, zapalovací cívkou, řídící jednotkou motoru, popř. vadným těsněním hlavy válců.Chce to zdiagnostikovat a zbytečně nic neměnit.
Ahoj možná poradíte. Řachtavý zvuk(jako když se rozjíždí AVIE)vychází to někde na předku,víc na straně spolujezce.Nejvíc to je slyšet při rozjezdu_pomalá jízda.Při větší rýchlosti to zvuk motoru zakreje,ale slyšet to je.U neutrálu je všechno OK(i když sešlápnu plyn u neutrálu,to je OK) Projeví se to pouze za jízdy ,když sebe mín/sebe víc sešlápnu plyn. Nemá to vliv na nějaké vybrace kasle,nebo volantu,turbo sepíná v poho.Rozvody,napínací kladku klináku,ramená,spojku,to všechno jsem měnil... Děkuji za radu. 156SW JTD 103kw r.2002(facelit)
Pokud je vozidlo provozováno velmi svižně, může to dělat volné ložisko nebo jeho uložení na hřídeli v převodovce. Jinak dejte auto na zvedák, podložte přední nápravu a předstírejte jízdu, řaďte rychlosti a sledujte zvuky.
zdravím,po nastartování mi počítač ukazuje,že nesvítí jedna ze dvou přednich parkovaček na pravém světle,když vypnu kliček zhasnu světla toto světlo na zbylou parkovačku stale svítí asi 2min pak zhasne,stačí auto i odemknout a světlo hned svítí. Má to souvislost s prasklou jednou žárovkou v tomto světle.??? Vuz byl načipován,muže to mít souvislost? Druhá otazka... Po načipovaní mi začala prokluzovat spojka,najeto 130 000km,pomuže vímena spojky za novou?
1)Je třeba provést aktivní diagnostiku, aby se projevil Body computer, který žárovky obsluhuje. 2)Na velké kroutící momenty není tato spojka ani převodovka stavěná a pokud budete využívat výhod čipování pořád, budete spojku teď měnit často. Mnoho lidí nejenom z tohoto důvodu od čipování upustilo a netýká se to jen Fiatu nebo AR. Jsou to prostě velmi vysoké náklady na provoz.
Zdravím,na stilu 1,9jtd 2003, mi aktualní spotřeba ukazuje stale okolo 6,9 7,2 jezdím do 110km/h,všude každej píše že má třeba 5,5 jak je to možné?
Palubní počítač monitoruje orientační spotřebu, zkuste vyjet plnou nádrž, tlačit méně na plyn a uvidíte.
Dobrý den . Jaký máte názor(zkušenosti)s těmito přípravky :Liqui Moly Proplach motoru,Liqui Moly Vyplachovač olejových usazenin,Wynn´s Oil System Cleaner do motorů Alfa Romeo T.S. konkrétně 1,6 r.v.1998 . Děkuji
Pokud má motor hodně kilometrů, je v něm větší vrstva usazenin. Když je uvolníte najednou, mohou Vám tyto usazeniny ucpat mazací kanály - vy to poznáte až za nějaký čas, až se vám přidře třeba ložisko nebo se budou méně mazat vahadla.Jinak tyto přípravky neznám. Pokud ale máte motor rozebraný po částech, můžete použít cokoliv.
Fiat Stilo benzín 1,2 (2002). Po vytažení klíče ze zapalování, stále (i týden) jemně svítí displej.
Jako možný problém mě napadá plošný spoj přístrojového štítu. Neřešil bych to, cena za nový je příliš vysoká.
dobry den mam fiat mareu 1.9td sedan a pri zarazeni spatecky mi nesviti zpateckove svetla,zarovky i pojistky jsem skontroloval vse dobre
Patrně je vadný spínač zpátečky, který je na převodovce.Ale může být i jen zaoxidovaný kontakt na tomto spínači, popř. závada na el.vedení k němu.
Dobry den.Mam Fiat Punto 1.1 a rano pri naštartovani studeneho motora mi par minut ide z vyfuku taky prerušovany zvuk ako odpalovanie po zahriati je to dobré.Cim to je.Diagnostika OK.Dakujem za odpoved.
Nejčastější příčina je odcházející těsnění pod hlavou.Jiné závady by se většinou projevily při diagnostice.
mám multiplu 1,9 jtd 81 kw.předchozí majitel dával do motoru olej Q8 10W 40.zajímalo by mě zda je tento olej vhodný nebo tam radši dát selenii.najeto 130000km.
Já bych tam dával pořád stejný. Pokud dáte nějaký jiný a na autě je naběháno dost km, tak může dojít vlivem možných jiných vlastností oleje k uvolňování karbonů a jiných usazenin, které motoru určitě nesvědčí.
Dobrý den, prosím Vás kolikátka, případně na jaké pozici se nachazí pojistka k zapalovači u Fiata Stilo. At nemusím postupně vytahovat a kontrolovat jednu po druhé. Moc děkuju. R.
To se liší podle výbavy vozidla.Pokud máte pojistky se vstupem pro zkoušečku, vytahovat je nemusíte.
Dobrý den, mám IDEU 1,4 16V tak jednou z pěti zastrčení klíče do sp. skříňky se špatně načte kod a nemůžu nastartovat( dá se to nějak opravit ) a ještě někdy vyskočí teplota vody signalizace přehřátí na max a potom se vrátí zpět - stává se to i když auto je studené ( čidlo ??) Díky za odpověď Honza
Nejprve je potřeba provést diagnostiku systému imobilizéru - příp. provést znovunačtení klíčů do paměti řídící jednotky Body computeru. K tomu je potřeba mít k dispozici kromě vozidla také všechny klíče a kódovací kartu. Indikace přehřátí motoru po studeném startu může způsobovat velký pokles napětí při startu. Nejprve bych doporučil dobít akumulátor - příp. provést kontrolu jeho kapacity.
dobrej,prosím vás praskl mě řemen u alternátoru,poradí mě někdo s výměnou? a jak a kde jse dotahuje řemen,aby byl napnutý?
Sundá se starý a před nasazením nového se uvolní nejlépe oba šrouby na alternátoru, které se po napnutí nového řemene opět dotáhnou.
mám stilo 1,9jtd a koukal jsem na zadní brzdové kotouče a májí hranku asi 1mm,ale mají na sobě takové černé čary a škrábance jako kdyby to málo brzdilo,přední mají taky hranku,ale jsou jak noví,proč tyto zadní kotouče toto vikazují?
Zadní brzdy se do brždění zapojují méně jako přední, a proto jsou více náchylné na korozi a dochází proto k tomu, že se styčné plochy zužují. Předcházet tomu lze tím, že je třeba občas zabrzit intenzívně. Teď pomůže spíše jejich přebroušení.
Dobry den, mam Fiat Stilo Abarth 2,4. Pokud jsem do nej nalil vic oleje, nej je maximum, mohlo by to zpusobit trvale rozsviceni kontrolky motoru? Dekuji
Přelívat olej by se nemělo, motor a hlavně gufera trpí. Spímač je elmechanický a proto je závada více možná.
Dobrý den.Mám Alfa Romeo 156SW 2,4JTD R.2002 Dříve za stueného motoru u pomalého rozjezdu,ted taky u zahřáteho,je slyšet po sešlapnutí plynu řechtavý zvuk z motoru/převodovky.Podobný zvuk,jako když se rozjíždí nějaká AVIE.Můžete mi prosím poradit.děkuji
Připadá mi to jako více vyběhaná převodovka.Olej tam je?
Dobrý den.Mohu prosím do Grande Punto multijet 66Kw použít motorový olej Castrol Edge 5w30 long life ACEA B3,B4? A druhý dotaz:Nechal jsem si umýt motor a od druhého dne se ozývá silný pískot z míst plochého řemene. Nastříkal jsem ho sprejem na řemeny a píská to dál.Mylíte, že by mohlo od toho umytí zareznout ložisko třeba napínací kladky?A nebo nějaké jiné ložisko v souvislosti s tímto řemenem? Za Vaši odpověď Vám děkuji
Plochý řemen není přes kladku.Pískání může způsobovat např. volný řemen, starý řemen, nějaké ložisko alternátoru popř. čerpadla klima.Pokud umýváte motor, většinou spláchnete část nečistot na tento řemen, který do sebe po zahřátí provozem část nečistot absorbuje a tím ho dost znehodnotíte.
Dobrý den, mám Fiata Stilo 1,9JTD 115SW, povedlo se mi vyzkratovat zásuvku zapalovače, nejde ani zásuvka v kufru. Mohl byste mi, prosím vás, někdo poradit, kde je příslušná pojistka? Děkuji Radek
Pojistka je pod přístrojovou deskou.
K tipu-velká spotřeba,litrovou spotřebu jsem zkoušel,je to stejné. motor drží teplotu mezi 87-90st. Jak poznám,že je vstřikovací ventyl špatný?
Vadný vstřikovač lze nejednoduššeji poznat z odečtení parametrů kompletní diagnostiky motoru./délka vstřiku apod/ Spotřeba nemůže ale být stejná. Udělejte si litrovou zkoužku na rovné cestě a ne po městě, rozdíl spotřeby i v závislosti na vstřikování může být markantní.
Trochu poupravím tvrzení. Multipla Bipower do r. 2000 (tedy starší verze, bez EOBD)startuje rovnou na CNG! Jediná výjimka je první start po načerpání CNG. Ale obětuji peníze a vyzkouším tu pravou fiat diagnostiku. I když už jsem toho na její adresu slyšel dost a neznělo to optimisticky...
Každý Bipower dává možnost výběru,na co startovat.Základní je vůbec vědět, kolik máte ve vozidle řídících jednotek,což se zjistí pohledem a připojením diagnostiky.Diagnostika není všemocná a všeznalá,ale naprostá většina problémů s auty začíná v nějaké neodborné opravě a to zejména po nějaké bouračce.
Dobrý den,mám stilo 3dv,a začalo mě na podvozku něco bouchat,ale ani né v dírach,spíše když se naklaní karosérie,ve smyslu buch,buch buch,na uplně rovné silnici se nic neozíva. Děkuji za radu
Pokud je bouchání zepředu a dělá to více na jednu stranu, může to být vůle v ložisku, poloose. Také bouchají silentbloky, stabilizátory, někdy i panty u dveří ..... Ale chce to poslechnout v přímém přenosu. Je rozdíl buch buch nebo klap klap nebo třeba cink cink.
Mám tipo 1,6 55kw 93´,a stale se mi drží spotřeba jízdou do 100km/h na 10,5 litru,vyměnena lambda,čidlo nasávaného vzduchu,čidlo vody,svičky,vzduchovej filtr,žádná zmena poradte co muže být příčinou,děkuji...
Základem je mít vždy optimální teplotu motoru,dobrý termostat.Závad může být více, třeba váznoucí a netěsný vstřikovač....A neměňte zbytečně součástky, které nemají se spotřebou nic společného...zkoušel jste litrovou zkoušku?
Přestalo mi fungovat dálkové zamykání auta citroen xsara co se mohlo pokazit.Děkuji předem za odpověď.
Alarmů jsou desítky typů.Pokud máte originál, je to jednoduše zdiagnostikovatelné.Ale musíte do zančkového Citroenu.
Mám Fiat Stilo JTD. Při nastartování se občas objeví na palubním počítači symbol elektronického řízení (servo) a nejde otáčet volantem, pouze ztěží. Zkoušel jsem vyndat klíček, opět nastartovat a po několika pokusech kontrolka zhasla při nastartování. Startuji po zhasnutí všech kontrolek.
Pokud je veškeré napájení ok, je chyba v servořízení.Diagnostika napoví.
Dobrý večer. Před rokem jsem koupila Fiat Stillo 1.9 JTD r.v. 2002. Zhruba, dvakrát do měsíce jde do chyby ESP, a ASR. Motor vypnu a po 5 min. je vše ok. Stillo má dvouzonouvou digi klimu, vyměnili mi termostat, jelikož slabě topilo, někdy topí levá strana, pravá je studená, po resetu topení, zmáčknutí při puštěném zapalování ovladače topení, začne topit i druhá strana, po x dnech se vypne a fouká studený vzduch. Na diagnostice nic nezjistili, akorát mě to stálo hezkej ranec. Děkuji
Dvouzonová klima je velmi složitý systém ovládaný mnoha čidly, motorky,uzávěry, které regulují vzduch, teplou vodu atd. a tyto jsou vlevo a vpravo. ESP a ASR se zdiagnostikuje a ví se závada. Je rozdíl universální diagnostický stroj někde za pár tisíc a speciální diagnostika ve značkovém servisu za stovky tisíc a pod dohledem pravidelně školeného člověka - to ještě mnoho lidí nepochopilo. Někdy pomůže jen nahrát za pár korun nejnovější software nebo vyčistit nějaký kontakt a ušetří to desetitisíce "zdiagnostikovaných" jinde.
Dobrý den, mám chci si zakoupit vůz Fiat multipla 1,9 JTD r.v.1999 ale chci se zeptat, jelikož na autě svítí kontrolka ABS a kontrolka airbag zda může být nějaká velká investice nebo se jedná jen o nějakou chybovou hlášku, která lze přes diagnostiku vyrušit? A všeobecně ze zkušenosti jaká to jsou vozidla. Děkuji Holek
Multiply jsou jedny z nejlepších vozidel na trhu z hlediska užitných vlastností a komfortu řízení.Pokud Vám někdo prodává vozidlo se svítícími kontrolkami, tak ho nekupujte, jistě za tím něco bude a stojí to hodně peněz-třeba auto bylo bourané. Ale je to zase lepší, než kdyby vám někdo prodal vozidlo bez žárovek v těchto kontrolkách, což není řídký jev.
jáky by měl vliv,sundání originálního sání vzduchu a namontování sportovního filtru u Fiat Linea 1,4 8V?je možno nechat u vás namontovat světla pro denní svícení ?
Kdyby byly filtry tak účinné a bez následků, výrobce by je sám montoval.Denní světla montujeme pouze jako originální přísl., pozor na jakékoliv zásahy do elektroinstalace.
Dobrý den, mám stilo 1,4 rv. 2004, při odemknutí i zamknutí auta dálkovým ovladačem nebliknou blinkry. Jinak vše funguje správně. Co může být příčinou ?
Světelná signalizace zamknutí a odemknutí zámků dálkovým ovládačem je volitelná funkce, kterou lze aktivovat pomocí testeru. Cena této aktivace je 500,- Kč vč. DPH. K aktivaci je potřeba mít k dispozici kódovací kartu s elektronickým kódem, která je vždy dodávána k novému vozidlu. Karta se dá také objednat, jako náhradní díl.
zdravím,na stilu 2003 přestali v zimě vyjíždět ostřikovače světlometu. Myslel jsem že zamrzli,ale stále nefungují. Jsou ovládány el.motorky nebo tlakem vody? Poradteprosím na co se mám podívat. Přední i zadní okno ostřikuje. Děkuji
Složitější systém trysek ostřikovačů světlometů je vysouván tlakem kapaliny.Závada může být způsobena vadnou tryskou, prasklou hadicí anebo netěsným zpětným ventilem. V případě, že při aktivaci není slyšet motorek čerpadla, může být vadné čerpadlo, el. instalace, pojistka příp. el. jednotka ovládání čerpadla.
Dobrý den vlastním vůz Fiat Bravo 1.9 JTD rok výroby 2000. A zajímalo by mě po kolika kilometrech je třeba vyměnit rozvodový řemen i s kladkama. Děkuji Mikel Marek
Vždy záleží na tom, kde auto jezdí/prašnost/,kdo s ním jezdí/vytáčení motoru/ a stáří řemenu/auta/. To se potom odečítá od toho, co předepisuje výrobce.Výrobce předepisuje 120 tis.km nebo 3-5 let, tak si to zhodnoťte sám.
Mám Fiat Multipla Bipower r.2000. Teplý motor startuje výborně, po dvou a více dnech nečinnosti taky. Ovšem mezi dvěma hodinami a zhruba dvěma dny ne.Musí se delší dobu protáčet popř. startovat opakovaně. Diagnostika nic neodhalila, svíčky a kabely vyměněny. Problém je stejný jak při provozu na CNG tak i na BA. Mám pocit, že se stav pomalu zhoršuje. Napadá mě závada snímače tlaku vzduchu, ale ta časová závislost mě mate.
Problém může být způsoben např. nedostatečným tlakem paliva, protože motory Bipower startují vždy na benzín.Zkuste po několika dnech neježdění třeba třikrát po sobě na 10 sekund zapnout jen zapalování a až potom startovat.Jinak diagnostiku provádět během startování na značkovém Fiat testeru a nevyhazovat peníze zbytečně za svíčky a kabely.
Fiat Bravo 1.2 16V, r.v. 99, řídicí jednotka motoru Bosch M1.5.5. Popis problému: Při vyřazení na neutral za jízdy kolísá volnoběh mezi cca 1400 až 1600 RPM. Měl by být (dríve tomu tak bylo) stabilní 1100 RPM. Pokud vozidlo stojí, je volnoběh stabilní 800 RPM. Diagnostika neodhalila žádnou chybu v ECU. Postupně jsem pročistil klapku, vyměnil "krokový motorek" a provedl jsem pomocí diagnostiky "reset autoadaptačních parametrů a učení členu regulace volnoběhu", vyměnil jsem i Lambdu, měl jsem půjčený z druhého auta snímač tlaku a teploty vzduchu v sání, pročistil jsem (a prostříkal kontaktolem) konektory všech snímačů a konektory v jednotce - problém přetrvává (vše bez výsledku). Pokud místo snímače rychlosti připojím generátor pulsů, s nímž simuluji pohyb vozidla, jednotka si sama přidá volnoběhu (pootevře klapku - bohužel moc), takže to nemá souvislost s nějakým pohybem vzduchu při jízdě. Tento problém se špatnou hodnotou volnoběhu při pohybu vozidla má za následek špatnou funkci "dash-pot" a cukání vozidla pri sundání nohy z plynového pedálu při zařazené rychlosti. Prosím o nějaký tip, na co bych se ještě měl podívat (vybavení mám - diagnostiku, osciloskop, multimetry,...)). Předem Vám velmi děkuji za jakýkoliv tip
Existuje určitý mýtus,že za jakýkoliv podobný problém může elektronika.Někdy stačí občas řádně šlápnout na plyn, "nejezdit na spotřebu", prostě nastartovat samočistící proces v motoru.V dobách, kdy se do paliv přidává více a více biosložky je toto důležitější trojnásob.Co když máte jen zakarbonovaný spalovací prostor, resp.hlavu motoru?
mám na stilu originál radio s cd,ale nepřehravá mp3,pouze napíše cd rom,je to zpravně? Je možné přiradit k rádiu USB vstup? Co znamená opožděná komunikace mezi čidly?
Zda máte rádio s MP3 nelze takto zjistit,jinak koukněte do návodu autorádia.Rádio je na síti CAN, a proto jsou jakékoliv zásahy do něj vstupenkou k dalším významným investicím.Úpravy el.instalace vozidla Stilo nejsou vůbec doporučeny, mohou způsobovat právě špatnou komunikaci mezi mnoha řídícími jednotkami ve vozidle.
Zdravím, mám fiat stilo 1.9JTD 85Kw. zdá se mi při volnoběhu motoru, že soci rachotí jakoby z převodovky,ale když přidám plyn tak je vše ok. jde to od strany řidiče. Co to může být.děkuji
Záleží na tom, jak je velký hluk.Pokud šlápnete na spojku a hluk se výrazně zmírní,může být volnější uložení ložisek hřídele převodovky, což vás trápit nemusí, ale chce to znalé ucho odborníka v přímém přenosu.Předpoklad nehluku je také dostatek předepsaného oleje.
Alfa Romeo146,1.6 boxer-svítí kontrolka motoru,diagnostika hlásí 10 závad,které nejdou vymazat-auto nejede.Je to jednotka?Děkuji za radu
A proč by to nešlo?! Vyhledejte servis, kde to umí,rozumí tomu.
dobry den,potřeboval bych vědět kde se nachazi u fiat brava 1,6 benzin STARTER.když chci natočit auto tak baterka je dobra ale je to hluche.poradite? předem děkuji.
Startér je vždy na převodovce v rovině s motorem. Podobný dotaz je zodpovězen níže.
Dobrý den, dotaz se týká Fiatu Punto 1,9 JTD, r.v. 2002. Po otočení klíčkem do první polohy se rozsvítí kontrolka žhavení, poté, co zhasne, vůz bez problému při jakékoliv teplotě nastartuje. Asi po 5 sekundách začne kontrolka žhavení blikat a po 30 s opět zhasne. Mělo by jít zřejmě o závadu ve žhavícím obvodu, která se ale nijak neprojevuje. Je možné nějak jednoduše změřit, zda jsou žhavící svíčky v pořádku? V motorovém prostoru jsou téměř nepřístupné. Děkuji za odpověď.
Ano, signalizace může znamenat i nějakou vadu žhaviče. Zkontrolovat ho lze odběrem proudu-ampérmetrem, voltmetrem, ohmetrem nebo i uvolněným kabelem zhaviče a zda jiskří při sepnutém žhavení.
Dobry den, mam FIAT Stilo 1.9 JTD pravidelne servisovany. Doted jsem pouzival olej SELENIA Turbo DIESEL. Motor ma najeto 224000KM. V priructe je doporuceno pro kratke trasy a studene podnebi pouzivat SELENIA WR. Mohu bezproblemu prejit z TD ( 10W-40 ) na WR ( 5W-40 ). Auto bude zatezovano castymi starty a kratkymi vzdalenostmi takze by to melo byt lepsi. Dekuji za odpoved
Oba oleje patří do stejné výkonnostní skupiny Acea A3.Bez ohledu na to, jaký olej používáte, je ideální viskozita ta, která zabezpečí ideální mazání, minimální opotřebení a spotřebu síly na překonání viskozity maziva. Je určena kombinací teploty - zatížení - rychlosti. Čím je provozní teplota vyšší, tím vyšší musí být viskozita použitého oleje.Čím je zatížení vyšší, tím je vyžadována vyšší viskozita oleje.Čím je vzájemná rychlost pohybujících se ploch vyšší, tím musí být viskozita použitého oleje nižší.
Dobry den,mam fiata punto 1.2 16v sporting rocnik 2000 a nejde mi nastartovat a baterkou to neni,kde a jak mam hledat zavadu aybch mohl auto zprovoznit a prijet k vam? dekuji
Pokud svítí kontrolky a nepohasínají při otočení klíčku při startování, může být chyba ve spín. skříňce nebo vedení, ukostření.Pokud pohasínají, může být chyba ve startéru nebo zase ukostření. Často pomůže, když někdo bude držet spín.skříňku ve startovací poloze /přes pružinu/ a někdo druhý poklepe po startéru resp.jeho spínači lehce kladívkem. Zkuste také propojit silnějším kabelem blok motoru při startu s minusovou svorkou akumulátoru.
po chvilce jizdy se rosviti kotrolka vtrikovani a auto zacne jet natri valce,svicky jsou nove,fiat punto 60SX r.v.1998
A kabely ke svíčkám někdo kontroloval?
Zdravím,na stilu 19jtd 2003,mi svítí servis day 21,lze toto hlášení zrušit bez návštěvy servisu?
ne
Dobrý den, vlastním vozidlo FIAT STILO 1.9JTD 16V 150 SW r.v.2007 při přenastavení palubního počítače došlo k nechtěnému zapnutí signalizace bezpečnostních pásů,můžete mě poradit jak toto opět vypnout? A umí fiat češtinu pro palubní počítače, resp. menu? Děkuji za odpověď.
Světelná signalizace (rozsvícení kontrolky) nezapnutí bezpečnostních pásů vypnout nelze, akustická signalizace se dá vypnou pomocí testeru v rámci diagnostiky Body computeru. Palubní počítač Fiatu Stilo bohužel nedisponuje českou jazykovou verzi.
Moje auto Fiat bravo 1.6 16V teplé nestartuje. Bylo už u třech automechaniků, opravy stály 20000,-, závada trvá. Chci auto prodat s vadou r. v. 1998 a nevím za kolik, případně jestli je to výhodnější na nhradní díly. děkuji Jiřina
Každé auto jde nějak opravit a to, že si neumíte za své peníze sjednat pořádek je jen vaše chyba.
Kde se nachází na fiatu brava rele předních světel a je jen jedno nebo na každou stranu jedno?1.6 16V benzín rok výroby 1998.Díky za odpověd
Fiat Brava (1998) má pouze relé pro dálková světla. Tlumená a obrysová světla spíná přímo sdružený přepínač. Relé dálkových sv.je umístěno v pojistkové skříni pod palubní deskou
Na stilu 1,9jtd se mi při vjezdu do tahlejší díry kdy se auto otřepalo,rozsvítila diagnostika a napsalo engine deflaut,pak hned zhaslo,čím to muže byt?
Závada může, ale nemusí mít s průjezdem nerovnosti na vozovce souvislost. Pro zjištění závady je potřeba provést diagnostiku řídící jednotky motoru, závada je v ní zaznamenaná.
DOBRÝ DEN,PODLE SESTAVENÍ MODELU PUNTO EVO 1.4 JSEM ZJISTIL,ŽE JEHO CENA JE VYŠŠÍ,NEŽ GOLF,FOCUS,MEGAN ATD.SAMOZŘEJMÉ V AKCI.JE TO PODLE VÁS NORMÁLNÍ? NAVÍC JSOU TO VOZY O TŘÍDU VYŠŠÍ ,MEGAN NAVÍC S OBSAHEM 1.6 . PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.
Existuje zásada, že pokud se Vám nelíbí cena auta, vzhled nebo na něj nemáte peníze,tak ho nekupujte ... my technici s tím určitě nic neuděláme.Nepleťte sem obchodní dotazy, čtěte pozorněji pravidla.
Mám fiat stilo 1,9 JTD 115 Multiwagon. Přestalo fungovat rádio, jenom se rosvítí displej, neoběví se mi žádné stanice.Dále se jse chtěl zeptat na pojistkovou skříňku v zavazadlovém prostoru, podle návodu k použití a obsluze má být na levé straně pod krytem, ale tam se nic nenachází, můžete mi poradit ?
Co se týká závady autorádia, je potřeba nejprve prověřit jeho napájení, a kontinuitu vedení sítě CAN. V případě, že je napájení a síť CAN v pořádku, jedná se o vnitřní vadu autorádia. Pojistková skříňka je v zavazadlovém prostoru pod l.bočním čalouněním (krycím panelem) vedle skupinové svítilny.
Mám na stilu originál xenony zřejmě se žárovky 35w. Dají se tyto žárovky vyměnit za silnější,zdá se mi že o proti jiným autum tyto žárovky svítí málo Dekuji
Určitě pomůže výměna výbojky,ale jejich hodnotu zachovat musíte, nemusí to vydržet elektronika. Jelikož jsou výbojky schovány za dvěma plastovými skly, časem se jejich svítivost zmenší.
Kde najdu čidlo otáček u Fiatu Punto 1.2, 75SX 1996 Děkuji.
U hlavní řemenice klikového hřídele.
zdravím mám fiat stilo 1.9jtd a když jedu do zatáčky v nižší rychlosti cítim lehké vybrace do volantu,pokud vyřadím vybrace zmyzí,čim to muže být? Děkuji
Typoval bych to Stilo jako vozidlo po havárii s křivou poloosou.
Mám stilo 1.9jtd 2003,s originál radiem,potřebuju vymenit baterii,ale mám strach že audio soustava přestane fungovat je to pravda? žádný kod k radiu nemám
Síť CAN u Stila posílá informace do body computeru, který tyto uchovává a pokud rádio od této sítě neodpojíte, můžete baterii při vypnutém rádiu vyměnit.
Dobrý den . Doporučujete v těchto mrazivých dnech ředit naftu cca 1-2l benzínu na nádrž . 1,9MJET 96kW ?
S benzínem velmi opatrně,motoru Mjet ani CR určitě neprospěje vymývání mazných složek a může také docházet k rychlejšímu uvolňování karbonů.Přidejte raději aditiva, nafta je plná parafínu a biosložek, které přituhnou dřív než sama nafta.
Jak funguje Fire pojistka na vozidlech Fiat, Alfa a Lancia?
Fire pojistka je u většiny vozidel koncernu Fiat už od nepaměti.Pokud dojde k havárii vozidla, okamžitě vypne přísun paliva. Např. u Alfy 156 je pod sedadlem řidiče. Pojistka se může aktivovat např. pokud něco bouchne do podlahy vozidla, někdy třeba jen při razantním vysávání koberců.U jiných vozidel koncernu Fiat bývá na levém sloupku dole u páky otvírání kapoty nebo v motoru.
dobry den chtel bych se zeptat kolik stoji motorek na ostrkovace na fiat stilo 2002 dekuji za odpoved
Nejsme zde informační servis na ceny dílů,přečtěte si pravidla.
Dobrý den. Mám Grande Punto 1,4i/ 8V, r.v.2007,najeto 57,000 km. Jak přišly nyní mrazy motor nemůžu nastartovat, musím mnohokrát rychle za sebou startovat a pak po cca 4 minutách motor naskočí ale po cca 3 vteřinách zhasne, takto se to několikrát opakuje až skutečně naskočí, při tom teplota vyskočí na cca 50 st.C, přestože motor je naprosto studený, dále ani otáčky po nastartování jsou na běžné úrovni jako při zahřátém motoru, tak nevím jestli je to nějaké čidlo nebo nefunkční sytič.Jestliže je teplo tak startuji naprosto bez problému.Moc děkuji za radu.
Problém může být způsoben vadným čidlem teploty motoru, příp. vadným čidlem teploty nasávaného vzduchu.Nejdříve ale diagnostiku motoru, abyste zbytečně neutrácel.
Dobrý den. Prosím o radu týkající se AR 156 1.8. Po dvou měsících nepoužívání jsem zjistil nulovou napěťovou hodnotu na aku. Po výměně aku se startér točí, ovšem motor nenastartuje. Tímto mám vůz nepojízdný a nemohu do servisu. Mohl bych požádat o radu, jak mám vůz zprovoznit? Děkuji a jsem s pozdravem Petr Spitz
Pokud nelze po výměně akumulátoru nastartovat, doporučuji servis a diagnostiku řídící jednotky motoru.Důvodů může být více,novější auta nemají ráda podpětí.Pokud tedy nemáte aktivovan fire pojistku.
mÁM STILO 1.9JTD 2003 85KW A MĚL BYCH ZÁJEM O CHIPTUNING Z 85KW NA 109KW.NA CO BYCH SI MĚL DÁT POZOR? vYDRŽÍ TO MOTOR A SOUČASTKY KOLEM?
Pokud by chiptuning neměl vliv na trvanlivost motoru,výrobce by ho aplikoval ve výrobě.Více hůře spáleného paliva dělá více smetí a sazí i méně to maže - to je fyzika i chemie.
Dobrý den mám alfu 159.1.9.jtd PO NASTARTOVÁNÍ ZAČNE BLIKAT KONTROLKA ŽHAVENÍ A OBJEVÍ SE NÁPIS- Pre-heating glow plugs not avaiable. Co to prosím znamená děkuji za odpověď.
Blikání kontrolky žhavení po nastartování motoru většinou indikuje závadu na systému žhavení - přerušený obvod některé žhavící svíčky. Pravděpodobně je potřeba vyměnit minimálně jednu žhavící svíčku, anebo je problém v kabeláži.
Dobrý den mam Fiat Punto II r.v.2005 při zahřívání motoru kolem 1200-2000 otáček něco klepe v motoru ale jen v tahu při jízdě.V klidu(auto stojí a motor běží) neni nic slyšet.Děkuji za odpověď M.M.
Takoví chytří zase nejsme,abychom na dálku identifikovali zvuk.Nechte zvuk posoudit v servisu.
Dobry den,mám fiat stilo 1.9jtd 85KW 2003,a stává se mi cca 2-3km po nastartovaní,že se rozsvítí kontrolka ASR a počítač vypisuje ASR failed a hned potom ESP failed a zaroven se rozsvítí malí kliček. Vypnu motor,znovu nastartuji a vše je ok. Děkuji za info...
Nutné zjistit chybová hlášení uložené v paměti řídící jednotky ABS a Body computeru. Pravděpodobně se jedná o závadu vzájemné opožděné komunikace řídících jednotek po síti CAN.
Dobrý den.Chcem sa spýtat,ma Fiat Idea pozinkovanu karoseriu.Dakujem za odpoved
Už poslední modely Fiat Tipo v 90.tých letech byly pozinkované.A proto i Idea je oboustranně pozinkovaná - pokud již nebyla havarovaná.
Dobrý den, fiat Multipla r.v.2000 CNG - svítí mi kontrolka oleje, ale oleje je tam dost. Prosím o radu kde by mohla být chyba. Kde je čidlo na kontrolu ojeje? Děkuji moc za rady.
Pravděpodobně je vadný tlakový spínač mazání motoru anebo je závada v kabeláži - zkrat na kostru. Tlakový snímač mazání je umístěn na př. straně bloku motoru. V případě, že by v mazacím okruhu motoru skutečně nebyl potřebný tlak, došlo by k zadření motoru.
Dobrý den, má problém se řazením u Fiata GP 1.2, v těchto mrazivých dnech mi jde zařadit pouze 1 nebo 2. Pokud chci vyšší stupeň, musím motor nechat běžet a protáčet cca 10 min, někdy i déle. Co může být příčinou?
Pravděpodobná příčina Vašeho problému je přimrzající vlhkost v lanovodech řazení
DOBRÝ DEN,VLASTNIM FIAT STILO 1,4 16V MW A POSLEDNÍ DOBOU MÁM PROBLÉMY PŘI ŘAZENÍ RYCHLOSTÍ.NĚKDY JDE HLADCE A JINDY JAKOBY PŘES ZUBY...POKUD ŘADIM POMALU NENI TO TAK CÍTIT,ALE KDYŽ JE POTŘEBA ZAŘADIT RYCHLEJI JE PROBLEM..DĚKUI ZA RADU
Může být způsobeno nedostatečným vypínáním spojky,popř.vadnými synchrony převodovky. Rozhodující je, zda-li dojde k zařazení 1.rychlostního stupně přes zuby i tehdy, je-li vozidlo v klidu a je pouze nastartován motor. V tomto případě se jedná patrně o závadu spojky, což může následně zničit synchrony převodovky.
Dobrý den. Mám dotaz ohledně Fiatu Punto 1,1 r.v. 1997. Kde se nacházi pojistková skříňka. Děkuji.
Pod volantem vlevo pod přístr.deskou,dá se vyklopit po povolení šroubků.
Dobrý den, vlastním Punto 96 1.7D a zničeho nic mi přestaly fungovat blinkry. Nevite v čem by mohl byt problem? Pojistky jsou OK.
Možný problém-vadný přerušovač nebo sdružený přepínač směrových světel nebo spínač varovných světel, popř.el.instalace. Pro přesné zjištění závady je třeba diagnostikovat vozidlo.
mám Fiat bravo 1,8 1,6V a nefunguje mi alarm.často se mi v poslední době vybíjí baterie až nadoraz.přitom je v pořádku.múže být někde spojitost./Třeba elektrika/ Děkuji za odpověd.
Nejdříve bych zcela odpojil alarm.I když není v provozu, může brát proud.Pokud to nepomůže, odpojte akumulátor a změřte ampermétrem, zda je odběr při vypnutých spotřebičích.Pokud tam odběr je, je třeba postupně vytahovat pojistky, aby byla identifikována ta,na kterou je zmíněný černý odběratel napojen.A nezapomeňte také na spotřebiče bez pojistek,např.alternátor.
Dobry den, jedna se mi o auto Fiat Panda, model Active z roku 2009. Da se vestaveny zapalovac po vytazeni pouzit jako 12V zasuvka? Dekuji. TG
Odběr jedné zásuvky je vždy limitován hodnotou předepsané pojistky. Pokud tedy máte pojistku např.10A, můžete na ni připojit spotřebiče max.s odběrem 120W, ale doporučeno je využití na +-85%, což je cca 100W spotřebič.
Dobrý den,ještě mám dotaz na co je tlačítko ASR,VDC A cose stane když ho zapnu nebo kdy jej mám zapínat. Děkuji.
ASR=protiprokluz,VDC=stabilizační systém
Dobrý den,mám Fiat Punto 1,1 r.v.96 3dv. a zaseklo se mě sklápění spolujezdcova sedadla. Jde to nějak jednoduše opravit? nebo je to na výměnu celého sedadla. Někdo mě říkal,že to jde lehce opravit, ale netušim.. Díky Milan
Určitě nebude potřeba měnit celé sedadlo, problém bude pravděpodobně v ovládání mech. sklápění opěradla, který je ovládán páčkou na opěradle prostřednictvím lanovodu. Rozsah je třeba vizuálně posoudit.
Dobrý den mám alfu 159 1,9jtd 88kw.R.v.2006. Když jedu ve stejných otáčkách cca 1800-2000 tak auto lehce zaškube jako by šlo málo nafty ale když přidám nebo uberu je vše v pořádku čím by to mohlo být.Děkuji za odpověď.
Závada motoru Vašeho vozidla může být způsobena buď vadným EGR ventilem, vadnou regulaci výkonu turbodmychadla, příp. vadným snímačem teploty a množství nasávaného vzduchu.Ale je nutná diagnostika.
Dobrý den,na alfa romeo 146,boxer 1.4 r.v.1996....Při zahřátém motoru-volnoběžných otáčkách svítí kontrolka mazání...při,i jemném,přidání plynu ihned zhasne..a při vyšších otáčkách a nebo studeném motoru nesvítí vůbec..čidlo tlaku oleje je,kvůli tomu,nově vyměněné(nepomohlo to).náplň 10w40 měněný asi před 2ma měsícema,olej nemizí..Co by mohla být příčina problému?Děkuji
Závada motoru Vašeho vozidla může být způsobena buď vadným regulačním ventilem olejového čerpadla, nadměrným opotřebením vlastního olejového čerpadla, netěsnosti (abnormálním opotřebením) kluzných ložisek klikového hřídele anebo nadměrným opotřebením kluzných ložisek vačkových hřídelů.
dobrý den mam vůz fiat brava 1.9TD rv.1997 a přestalo mi fungovat ABS.pojistka je zdravá a kontrolka také nesvítí co mam dělat.
Vámi popsaná ne častá závada může být způsobena buď přímo závadou v řídící jednotce ABS, popř. problémem v jejím napájení.Pozor, některé pojistky klamou!Zkontrolujte také kabely kolem pojistkové skříňky.Nedělal někdo nějaký zásah do vozidla?Jinak diagnostika.
Dobrý den,měl bych dotaz.Ztratil jsem jediný klíč od auta a jsem totálně v prdeli,je u vás možnost zhotovení náhradního klíče podle vin čísla?Děkuji za odpověď.ŠRUBAŘ
Záleží na tom, jakou značku auta máte a v jakém roce bylo auto vyrobeno.
Dobrý den prosím vás o radu koupil jsem v áčkách fiat punto r.v.2001 a nemužu najít nádrž na olej do serva prosím o radu kde se nachází.Děkuji za odpověd
Asi tam opravdu žádná nádobka nebude.Maximálně máte posilovač elektrický.Budete tam mít tlačítko vypnutí, což u olejových není možné.
Dobrý den, mám dotaz po kolika km.se mění olej a rozvody u alfa 159 jtd 88 kw rv.06.děkuji Koudelka.
Tento údaj je vždy uveden v servisní knížce. Z něj si odečtěte Váš styl jízdy,prašnost prostředí a někdy se dostanete i na 90 tis.km.
Dobry den,můžu se zeptat jestli má nesprávně nastavená geometrie na něco vliv?Děkuji za odpoved.
Nesprávná geometrie má vliv na opotřebení pneumatik, komfort jízdy - auto nemusí držet stopu a menší míře i na bezpečnost.Pokud má auto špatné záklony, resp.rozvor i vůči karoserii, bude ujíždět zadek vozidla a auto se stává nebezpečným.U některých značek vozidel je mnohdy nesprávně nastavená geometrie pozitivní, protože hodně záleží i na např.zatížení. Pokud Vám ale nějaký pneuservis tvrdí, že máte nesprávně ojeté pneu kvůli špatné geometrii, pokaždé bych nevěřil, protože i pneumatiky dokážou být hodně špatně vyrobené.
Dobrý den Chtěl bych se zeptat vlastním vůz Alfa Romeo 156 ( 2,4 JTD 110KW , r.v. 2003) a vozidlo při chladnějších teplotách odstavuje ve vyšších otáčkách motor , zcela poklesne výkon a nereaguje na plyn , při vyšlápnuti spojky či přeřazení rychlosti zas šlape jak má. V teplém počasí bez potíží jede a diagnostika napsala čidlo vztlaku , které jsem originál koupil a vyměnil což nepomohlo. Předem děkuji za odpověď
Další zbytečné výdaje.Kdybyste navštívil náš značkový servis, tak byste čidlo tlaku neplatil, ale nejdříve bychom koukli na turbo a třeba i rozhýbali jeho lopatky.Dlouhodobě říkáme klientům, že nemají diagnostikovat na univerzálních testerech - zbytečně se pak mění řetězce součástek, než se přijde na příčinu a vrátit tyto ND je nelze.
Ještě jeden velmi speciální dotaz. Vím, že asi radši odpovíte na konkrétní dotazy na servis aut, ale mě by velmi zajímala jedna věc. Respektive dvě věci. Nikde se jich nemůžu dopátrat a mám pocit, že každý buď v nějaké publikaci nebo na internetu toto považuje za marginálii toho nejhrubšího zrna. Řeší se spíše jak podomácku opravit rozloženou AR po 7. majiteli nebo jestli se tam vlezou "ty hustý 18" liťáky". Takže mé dva dotazy: V kolika otáčkách dojde k sepnutí variátoru a pootočení vačky? Je to podle zatížení nebo podle otáček? V kolika otáčkách se změní u 1.8TS (106Kw) délka sání z dlouhé na krítkou a úzkou? Byl bych velmi rád, kdybyste mi v pár větách odpověděli. A dodatečná otázka. Může se variátor jednou definitivně zničit, tak že bude třeba časem nějak chrastit a nebude natáčet vačku? Není to můj případ, ale chtěl bych znát životnost této součástky. Díky
1/ Variátor spíná kolem cca 1800 ot. a zpět do původní stavu se dostane kolem 3000 ot.Pokyn k akci dostává ventil propouštějící olej od řídící jednotky, která sbírá data na základě výkonu, otáček apod.2/Podobný je případ sání, kde také pokyn dává řídící jednotka. 3/Čím víc zničený variátor, tím více hluku a méně výkonu. O jeho životnosti rozhoduje hlavně olej a rozdíly teplot, krátké jízdy apod.
Dobrý den, jaky olej (levnejsi) si mam nechat dat do Lancie Lybry 19 JTD? Popripade kolik by mela stat plus minus vymena oleje. Rekli mi ze kolem 2500 ale to mi prijde hodne. Dekuji, Robin Bijok
Koukněte na stránky www.EAA.cz a tam se dozvíte jaký olej použít.
DOBRY mam dotaz predelavam motor alfa romeo 146 1.4 16v 76KW rv99.upravuji ho na zavody potrebuju se zeptat jestli mi nahodou nemuzete zaslat dokumentaci ojničnich lozisek jejich ulozeni mam tam 2 ojnicni loziska ktere maji 2 dirky a netusim kde pridou budte tak hodni a pomozte dekuji Ondrej Petr
Kontaktujte nás na tel.602710704 a konkrétně se zeptejte.
Dají se u Vás objadnat veškeré díly dle EPER - elektronického katalogu nd? Jsou tam myslím i ceny - jsou platné? Lancia kappa 2.0 98´
Bohužel jste nám nesdělil, jakou verzi Eper máte.Mění se každé cca tři měsíce.
Dobrý den,prosím chtěl bych se Vás zeptat,co vše se dělá v servisní prohlídce u fiatu doblo při 100 000 km, a kolik tahle prohlídka stojí . Děkuji Minarčík
Specifikujte Vaše Doblo a pak Vám můžeme odpovědět.
Má Alfa 147 1.9 JTD 110KW v provozu 10/2005 filtr pevných částic?
Nemá.
Hezký den. Koupil jsem 146 1.6i. Zjišťuji, že někdy nejedou blikačky (výstražný), někdy zas jo. Někdy neostřikuje, někdy zas jo. Stalo se mi, že jsem sepnul blikačky, pak asi nevypnul a ony se mi v noci rozjely. Jakoby signál pořád šel, jen se to někdy neprojeví. Asi něco, jak když necháte jet video a vypnete televizi. Na co se mám zaměřit, prosím?
Všechny poruchy elektroinstalace začínají většinou u konektorů.
Dobrý den,chci se zeptat, zda je možná zpětna přestavba z kategorie N1 zpět na M1 u vozidla Fiat Grande Punto Dualogic, rok výroby 2007.Pokud ano, jste schopni toto zajistit a s jakými náklady ? Děkuji za odpověď.
Nelze.
Dobrý den, mám zájem koupit ojetý Fiat Stilo 1,9 JTD 85kW, 3D r.v. 04/2005 bez servisní knížky a chtěl bych si u Vás ověřit jakým způsobem bylo auto servisováno podle VIN. Případně kolik mělo ujetých km při poslední prohlídce, je to možné a za kolik? Jak dlouho trvá u těchto typů garanční servis a s kterými problémy se potýkaly tyto ročníky?
Pokud bylo vozodlo servisováno u naší firmy, je možné zjistit cokoliv. Pokud jinde, tak jsou možnosti velmi omezené.
Dobrý den, Fiat Multipla 1.6 16V 76kw CNG benzín, r.v.2000, ZFA18600002082585. Sháním tlumič výfuku první (ten pod řidičem), zajímal by mě cena a dostupnost. Děkuji
Podobné dotazy ostatní návštěvníky nezajímají. Kontaktujte jakýkoliv sklad Fiat.
Dobrý den. Mám AR 159 sportwagon , 2,4JTDm, ve vnitřku interiéru se mi ozývá nepříjemné vrzání, zdá se mi že jde od čelního skla, nebo senzoru deště( event senzoru stmívání) a taky od palubní desky na straně spolujezdce (nebo dveří) těžko však určit přesné místo. Prosím Vás jde s tím něco dělat? Děkuji za odpověď
Odstranění podobné závady může trvat pár minut nebo i půl dne. Tyto pazvuky může dělat rozvodník vzduchu, který je umístěn pod čelním sklem za přístrojovkou. Možná stačí dodat více molitanu.
dobry den chtel bych se zeptat mam alfu 166 2,0 ts rok vyroby 1999 a kdyz ji rano nastartuji a nez se zahreje minimalne na 40 celsia tak se dusi pri pridani plynu a volnobeh je nejakych 250 otacek kdyz se zahreje tak je vse v poradku cidlo teploty vody sem jiz menil a je nove diky za odpoved
Nevím kde je napsáno, že se při tomto problému musí hned měnit čidlo. Tento stav může ovlivňovat min. dalších pět věcí. Zkuste servis a zbytečně neutrácejte.
Dobrý den, vlastním Fiat Brava 2000. Před 10-ti měsíci jsem měnil celý komplet spojky. V poslední době při zahřátí motoru řadím všechny převody přes zuby, nejhorší je to se zpátečkou, auto má tendenci k rozjezdu i se sešlápnutou spojkou. Chtěl byh se zeptat jestli je možnost spojku nějak seřídit nebo je nutná opět výměna. Oprava byla celkem nákladná a momentálně nevyhnutelná, také si myslím, že stylem jízdy chyba nebude. Děkuji za radu
Zkontrolujte ovládací ústrojí spojky a když bude v pořádku, je třeba opět vyměnit spojku, ale je třeba použít ND od ověřeného výrobce
Dobrý den,mám Alfa Romeo 147 Twin spark ročník 2001,a mám zakodované autorádio a bohuzel neznám kód.Proto se chci zeptat jestli ve vasem servisu také odkódováváte i autorádia.Dekuji
Rádio umí odkódovat jeho výrobce nebo znalý elektronický servis. U nás se u nových vozidel rádia vyměňují.
DOBRÝ DEN,CHTĚL BYCH SE ZEPTAT JESTLI SE DA U VÁS KOUPIT VYMEZOVACÍ KROUŽKA NA FIAT PUNTO 96 ROK A KOLIK BY TO STÁLO.DĚKUJI ZA ODPOVĚD
Musíte info o Vašem vozidle doplnit a ptát se ve skladu Fiat.
dobry den mam takovy dotaz.mam fiat mareu sedan r.v.97 ,1.9TD,ale jde spis oto,ze mi nefunguje radio,mel jsem bourany predek,ale radio slo jakmile to opravily tak prestalo jit a to uplne,ze jse ani nerosviti.mam ho kousek povytahle ,ale mam strach ,ze tam neco ulomim,dal vytahnout nejde.uvazoval jsem,ze kdyz nepujde tak mamkoupeny ramecek na fiata a vlozim tam radio s mp3.chtel bych poradit co a jak,jelikoz mam ovladani i na volantu.dekuji guziur
Záleží na tom, jaké rádio koupíte. Ne každé je použitelné. Pokud chcete vytáhnou rádio původní, budete možná muset použít více násilí - teda pokud při opravě někdo něco nezanedbal.
Dobrý den, vlastním Fiat Punto II (Classic) a pořídil jsem si za sklo solární panel se zásuvkou do cigaretového zapalovače pro oživení baterie v zimním období. Chtěl jsem ho teď vyzkoušet, ale zjístil jsem, že cigaretový zapalovač se po vyzažení klíče (po přepnutí klíče do polohy "0") vypne. Je možnost cigaretový zapalovač nějak upravit, aby po vytažení klíče na něm zůstávalo napětí? Nebo případně kam bych mohl tento FV panel zapojit. Podotýkám, že panel je za sklem, pokud auto stojí, za jízdy je mimo. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Pëtr P.
Takto to je v Puntu nastaveno kvůli bezpečnosti. Samozřejmě se toto dá obejít a zásuvku zapojit samostatně, nicméně vedení musí být chráněno správně vypočítanou pojistkou.
Dobrý den, dá se u vás sehnat "vážící dečka" sedadla spolujezdce pro systém airbagů na vůz Stilo 5D, r.v. 2002, a v jaké cenové relaci? Děkuji za odpověď.
Podobné dotazy nikoho nezajímají, kontaktujte sklad Fiat.
Malý servis pro běžnou údržbu vozidel. Na motoru Alfa 156 2.0 16V 114kW budu dělat výměnu rozvodové sady, zajímají mě nastavovací značky pro řemen rozvodů a řemen vyvažovacích hřídelů a Vaše upozornění pro tuto práci
Nejlepší by bylo, kdybyste se postavil na naše pakoviště , prováděl onu výměnu a nás se chodil ptát, jak to máte dělat.
Dobrý den.mám AR 147 r.v.2005 1.6 88kw.V poslední době se mi stává,že nastartuji až na druhý pokus.Mám posit,že v případě když se závada projeví,neslyším benzínové čerpadlo.Domnívám se,že by to mohlo být špatným relé čerpadla.Nevím však ,které relé přesně to je a jestli je v motorové části nebo v kabině.Díky za odpověď
Základní diagnostika je, že zkusíte před startováním zapnout na pár sekund klíč, pak ho vypnete a až napodruhé startujete.
koupil jsem alfu 164 2.0TS 1993.neustale sviti cervena kontrolka obdobna jako brzdova, jen misto vykricniku je tam znazornene auto ve smyku.Nemam manual,nikdo mi nedokaze odpovedet co stim! predchozi majitel s tim jezdil,vubec ho to nevzrusovalo.Dale mi pri startovani,i jizde stane ze zacne vibrovat pedal brzdy.Nemam ABS. Dekuji za rady
Věřím, že to není tak hrozná závada, aby Vám značkový servis nepomohl.
Dobrý den, koupil jsem fiat palio a při výměně autobaterie se zablokovalo originál rádio. Samozřejmě, že kartu s kodém jsem v bazaru nedostal. Chtěl bych se zeptat zda je možné tento kód dohledat. Děkuji
Nelze.Zkuste servis výrobce rádia.
Dobrý den, mám Fiat Brava 1.6 16V r. v. 2000. Při koupi měla najeto 110 tkm a bylo nutno vyměnit spojku. Dnes mám najeto 160 tkm a spojka začala při rozjezdu škubat a při řazení za jízdy mám pocit, že spojka zabírá pokaždé jinak. Můžete např. zkušební jízdou poznat, že spojka je opět na výměnu? Děkuji za odpověď. K.T., Ostrava
Na spojce toho zvnějšku moc poznat nelze. Spojka buď funguje jak má nebo se musí vyměnit jako sada,tzn.vč.přítlačného talíře. Spousta úsporných servisů to nedělá i když to naúčtuje a po čase jsou podobné problémy. Jako další příčina tohoto stavu je, že uživatel vozidla má pořád nohu na spojce.
Dobrý den. Mám Fiat Marea 1,6V. Otačkoměr mě chvilku funguje a chvilku ne. Po napojení na diagnostiku hlásila chybu autoadaptační hodnoty. Může to souviset nebo jso to dvě různé závady a jak se dají odstranit?
Nejlepší a nejlevnější řešení je vzít jiný tachometr a vyzkoušet to.
Dobrý den, vlastním Fiat Marea 1,9 JTD 105. Motor špatně startuje. Není rozdíl mezi studeným a zahřátým motorem, naskočí asi po 5-10 sec startování. Po nastartování pulsují volnoběžné otáčky. Stejné i po výměně filtrů a žhavičů. Co může být příčinou?
Je třeba zkontrolovat tlaky v palivovém systému. Pokud má vozidlo více jak 100 tis.km, mělo by investovat do vstřiků. Největší hrůza pro motor je, když ukapává nafta do válce.
Dobrý den,chtěl bych se zeptat kde najdu čidlo tlaku oleje u alfy 147 1.6 77kw r.v 2002.Děkuji Trombik
A co s ním budete dělat?
V květnu 2008 jsem u Vás koupil Grande punto,mám najeto 5500km.V servisní knížce jsem se nic nedočetl o garanční prohlídce ,která se vždy u nového vozidla prováděla.Po případě jak a kde se mohu u Vás objednat?Děkuji Lichý
Kontaktujte náš servis, který Vám poradí jak co nejvíce ušetřit.
dobrý den,jaký je interval výměny oleje u grande punta 1.3 MULTIJET 16V 66kw koupeno ojete pravidelne servisovano pri koupi najeto 73 000km nyní 80 000.popřípade co je nutné ještě vyměnit?
Záleží na tom, zda jezdíte po prašných cestách,zda jezdíte často se studeným motorem na krátké pojížďky, jak moc šlapete na brzdu apod. Někdy je dělat vše podle nějakého návodu zbytečné.
Nevím,ale již před l4 dny jsem Vám poslal dotaz na oleja doposud nemám odpověď,Selenia,který dáváte do Alfy 159
Kdyby k nám dotaz dorazil, odpověď byste dostal. Koukněte na stránku www.eaa.cz
Dobrý den, včera jsem byla na STK+ME, vše bylo vpořádku, co se týče provozuschopnosti vozidla, ale háček je v tom, že mám př. i zad. boční skla tmavá. Jedná se o vůz Fiat Panda Alessi 1.2 Emotion z r. 2006, je vyroben v Itálii. Dovezen do ČR nejpíš předchozím majitelem. Nevím tedy, zda jsou tmavá skla od výrobce nebo na oknech jsou folie. Nikdo, ať už prodejce (bazar) či na STK (při přihlašování vozidla), nám neřekl, že tyto tmavá skla jsou v nepořádku! Tím víc mě to včera překvapilo. Je nějaká možnost, jak získat na tato tmavá skla atest či homologaci. STK mi prodloužili na 1 měsíc, do té doby musím mít potrzení o atestu/homolog. nebo budou muset být folie odstraněny. Je podle Vás, prosím, nějaké řešení? Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem a přáním krásného dne R.
Kontaktujte Auto Dojáček Praha, který má pověření importéra řešit specifika při dovozu aut
Dobrý den,po výměně žárovky předního potkavacího světla( H1 12V 55W) toto světlo svítí víc než pravé. Je nutné vyměnit i druhé světlo anebo se to dá seřídit.(sám nebo v servisu)
Je rozdíl mezi svítivostí a úhlu svícení. Svítivost je v luxech a úhel se nastavuje. Koukněte na světlo z několika úhlů a budete vědet zda je problém ve světle nebo žárovce.
dobrý den, mám stillo 1,8 16 V,hlásí palubní počítač---engine fault---nevíte co to je?děkuji za odpověd
Víme, že to může být to nebo tamto, popř.ono. Ale přece všechno nechcete měnit nebo zkoušet?!
Dobrý den,uvažuji o koupi ojetého Fiat Punto 1,2 s automatickou převodvkou CVT.Chtěl bych se zeptat,jestli tyto převodovky opravujete?Auto je dovezeno z Německa.Předem děkuji za odpověď.
Převodovky opravujeme hlavně po haváriích a proto si troufám tvrdit, že pokud v ní není díra, tak problém s opravou nebude. Otázkou je, zda je ve vozidle řídící jednotka a ovl.ústrojí je kompletní.
Dobrý den, koupil jsem si ojetý fiat punto 1.2 16V 59kW z roku 2001 má najeto 90 000km a chtěl by jsem se zeptat po kolika km byly garanční prohlídky a po kolika by se měly měnit spotřební materiály(spojka, brzdy, svíčky a prostě vše). Děkuji za odpoěď!
O tom, co se na vozidle má měnit, většinou rozhoduje jeho majitel a styl jízdy i prostředí, kde vozidlo jezdí. Přijeďte na zimní nebo jarní prohlídku, která stojí pár korun a dostane se Vám částečné odpovědi.
Mám předběžný zájem o zakoupení vozu Fiat Panda 4x4. Lze část kupní ceny platit hotově a zbytek na splátky? Za jakých podmínek ? Lze protiúčtem převzít Toyotu Carinu r.v.1994 ?
Ano, lze. Toyoty jsou na trhu s ojetinami nevyvážené a špatně prodejné, tak je nevykupujeme.
dobry den. mam auto fiat stilo combi 103kw. po zapnuti topeni zacne praskat v pristrojove desce, to stejne je, kdyz zapnu klima. druhy problem-rizeni tahne doprava, geometrii mam hotovou a tam jsou hodnoty v poradku krome uhlu sklonu (+01,50). ma to na to vliv? predem dekuji za odpoved. dalibor c.b.
Praskat by nic nemělo, může to ale souviset s předchozími zásahy-neumíme takto bez auta poradit. Pokud někdo dělá geometrii a považuje ji za hotovou, nemůže geometrie vykazovat žádné chyby. Vámi uváděný úhel sklonu neznáme. Existuje záklon, odklon, příklon, sbíhavost- ale ne každá veličina se dá seřizovat. Vaše auto bylo patrně poškozené-havarované, tomu by tyto všechny problémy odpovídaly.
Dobrý den Před rokem jsem u vas koupil FIAT punto grande 1,2 dynamic a mam dotaz kolik by stály original hlinikové a plechové disky , předem moc děkuji za informace Hezky de
Kontaktujte prodejce nebo jakýkoliv sklad Fiat.
Dobrý den.Vlastním alfu 147 a dnes jsem měl autonehodu,bez vlastního zavinění.Viník je pojištěn u Kooperativy,já u ČSOB.Chci se zaptat,pokud nechám vůz opravit u Vás,budete požadovat platbu ode mne,nebo si vše vyřešíte s pojišťovnou viníka?Poškození mého vozu-rozbitý zadní nárazník+poškozený zadní pravý blatník.Děkuji za odpověď Šlosar Jaroslav Kopřivnice
Veškeré nehody řeší náš specializovaný technik, který vám pomůže s tiskopisy a tyto opravy jsou hrazeny pojišťovnou přímo na účet servisu.
Dobry den Mam mazdu 323f BA rv98, chtel bych se zeptat na predepsany interval vameny svicek, a jestli byste svicky menili po koupi vozu, kdyz auto nevykazuje zadny problemy(cukani atd...)diky tomas
Svíčka by se měla vyměňovat dle pokynů výrobce, protože i ona podléhá nejen mechanickému opotřebení. Existuje dost případů, kdy se část svíčky oddělilo a došlo ke značnému poškození motoru.
Dobrý den, mám uno 45 i.e. 1.0. Jak začala letošní tuhá zima, auto téměř přestalo startovat. Točí jak zběsilé, ale maximálně škytne, třeba i naskočí, ale chcípne. Pokud ho budu takto mordovat půl hodiny, pojede, ale bude liné a nepůjde "za plynem". Mohly by to být kabely, svíčky, víčko, palec? Díky.
Ano, mohou to být svíčky,filtr,kabely, čidlo otáček, nějaké relé a i třeba něco ucpaného. Ale pokud budete hlavně startovat a ne jezdit, budete ještě navíc u Una opravovat startér, spínací relé, sp.skříňku. Doporučuji Vám návštěvu nějakého znalého servisu, který to většinou pozná - někdy i podle zvuku nebo to vyčte z diagnostiky. A ušetříte určitě.
Dobry den, uvazuji o koupi Lancie Thesis. Je v CR realne servisovatelna? Nikde jsem nenasel zadne statistiky - jak casto me opravy budou cekat? Jak dlouho se cekava na dily? Ktery motor mam vybrat z hlediska spolehlivosti? Najedu hodne kilometru, vetsinou po dalnicich. Mam jednu vyhlednutou v Moravskoslezskem kraji. Bylo by mozne ji k vam dovezt na prohlidku pred koupi? Mnohokrat dekuji za vstricnost a rychlou odpoved.
Lancie Thesis servisujeme, auta jsou to velmi komfortní a bez problémů. Při podezřele výhodné koupi se zaměřte na servisní knížku a opravdový stav kilometrů.U dovozů je už běžné, že i rok stará auta mají najeto i 100 tisíc km, ale na tachometru je třeba jen 30 tisíc. Tato auta jsou i málo opotřebená, protože jezdila po dálnicích. Spolehlivost skoro jakéhokoliv auta se projeví už po pár tisících km a potom o jeho stavu už rozhoduje hlavně jeho majitel. Vždy raději připlaťte za originální servisní knížku s razítky značkového servisu.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ráno jsem nastartoval alfu romeo 145 16v a rozsvítila se kontrolka ABS a pořád svítí při jízdě kde je problém, lze ho nějak odstranit?Nevím zda to jen čidlo nebo něco horšího díky za odpověď
Nejsme schopni zde popisovat několik desítek nutných prověření funkčnosti. Nic vám nebrání navštívit odborný servis. Ale ne takový, který bude měnit a na vašem autě se učit. Někdy je lepší zaplatit si test vozidla a na základě toho se rozhodnout kde a co opravovat.
koupil jsem stilo 1,8 dynamic (2003)a stále svítí asr,nejde vypnout.Jaká je možná příčina?
Podobné závady se nejčastěji vyskytují na vozidlech po nehodách a také neznalými zásahy.Doporučujeme navštívit kvalitní servis.
Dobrý den, koupil jsem Alfu 166 2.4 JTD (129kW). V servisce není napsané, jaký byl měněn olej. Jaký mi doporučíte olej pro tento motor? Díky
První doporučení je kontaktovat předchozího majitele. Časté míchání různých olejů nejenom v těchto motorech je nevhodné a má velký vliv na životnost motoru.
Dobrý den, uvažuji o koupi vozidla Lancia Musa s motorem 1,9 jtd, rok výroby 2005. Vozidlo je podle servisní knížky plně servisováno a najeto má 190 tisíc. Chci se zeptat, zda je to rozumná koupě, popřípadě jaké závady můžu očekávat...Děkuji za odpověď
Záleží vždy na tom, kdo s vozidlem a na jakých tratích kdy jezdil. Servisní knížka je potom druhořadá, nicméně důležitá. Lancia Musa /ani Fiat Idea/ není auto, které je u nás v servisu každý týden. Doporučení: Určitě se musí důkladně prověřit příprava paliva - vstřiky a popř.filtr, vyměnit řemeny popř.kladky a neměnit typ a značku oleje.
Dobrý den Mám zájem o Lancii Phedru do roku 2005, tak prosím o informace o tomto voze, jakou si vybrat pohonnou jednotku a proč, spotřeba zkušenosti a podobně
Hlavně si vyberte vozidlo, které provozoval někdo zodpovědný.Jestli benzínový nebo dieselový je z hlediska techniky jedno.Pokud převažují krátké tratě je ale určitě lepší benzin.
Dobrý den, odešel mi motor na Cromě 2.0 ie 16V rok 1993. Kolik by stála celková generálka? Díky
Cena opravy motoru může být od 2 do 120 tisíc Kč.
zdravim mam Alfa Romeo 166 2.4jtd jde dat palubni pocitac do cestiny diky
Palubní počítač nelze naprogramovat do češtiny.
Dobrý den, uvažuji o koupi vozu Alfa Romeo GTV 2.0 (1989 ccm, benzín, r.v.1996, 120.000 km). Můžete mi prosím poradit, na co si u tohoto vozu dát pozor, co jsou nejběžnější závady, nedostatky, jaké bývají nutné investice po koupi a v jaké výši? A není třeba u tohoto modelu problém se servisem (jsem z Ostravska) a s náhradními díly? Děkuji předem za odpověď (prosím na e-mail). S pozdravem Jan Vykrent.
U těchto typů a modelů vozidel je třeba při nákupu VELMI podrobně zjistit jejich historii. ND díly jsou k dispozici, jejich ceny jsou nad průměrem cen náhradních dílů ostatních vozidel AR.
zdravim mam lacia lybra 2.4jtd jde dat palubni pocitac do cestiny diky
Lancia Lybra se v ČR oficiálně neprodávala.
Dobrý den! Mám 147 1,6 16V, chtěl bych dolít olej. Jen neumím najít,jastli polo. nebo plnopu systetiku,ani v servisní knížce. Není to ani v servisní knížce poslední kontrola byla pře 5tis. km.
Pro toto vozidlo je předepsán minimálně polosyntetický olej 10W 40, my doporučujeme 5W 40-záleží také na režimu jízdy. Olej se nedoporučuje míchat a proto je proto důležité vědět, jaký olej v motoru máte. Pokud to s určitostí nevíte, vyměňte raději celou náplň, aby např.nedošlo k uvolnění karbonů v motoru.
Při ubrání plynu auto sebou cuká,mohou to být svíčky? Jaké jsou intervaly výměny svíček? Jedná se o AR 156,1,6 TS,r.výroby 2000. Děkuji.
Cukání motoru při deceleraci je projevem problému s bohatosti směsi, na což nemají zapalovací svíčky vliv. Proto doporučuji provést test řídící jednotky motoru. Interval výměny zapalovacích svíček je u Vašeho vozidla 100.000 km.
Dobrý den,dají se u vás v AF centru přikoupit různé doplňky (autopotahy,spojlery atd)?
Doplňky a příslušenství si můžete vybrat dle nabídky a z katalogů ale pouze pro vozidla Fiat, AR,Lancia.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je servisní interval výměny rozvodového řemene u Lancia Kappa, r.v 97, 2.0l, 155k.Zda-li 60 000 či 120 000 km. děkuji
Servisní interval výměny rozvodového řemene je dle výrobce 120 000km, případně každé tři roky za ztížených podmínek (dlouhodobý provoz v chladném/horkém klimatu, městský provoz, provoz na silně prašných vozovkách), případně každých pět let bez ohledu na kilometrický proběh a bez ohledu na provozní podmínky vozidla.
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli je FIAT PUNTO 2 pozinkován a co.díky za odpověd.
Skelet a vnější plechy F Punto 2 jsou z výroby oboustranně pozinkovány.Pokud je ale vozidlo po havárii, nemusí to být již u vnějších plechů pravda - záleží na tom,kde bylo opravováno.
Dobrý den,mám zájem si pořídit alfu 156 r.v.1998,na co bych se měl zaměřit,jaké jsou nejčastější mouchy nebo nedostatky.
Vlastní koupi realizujte s člověkem znalým. Cenově nejdůležitější je aktuální stav motoru,dlouhodobě používaný olej, stav kladek a rozv.řemene a bez předchozí havárie. Ideální je kupovat vozidlo s historií a servisní knížkou.Pro jakékoliv dražší a výkonné auto je největší pohromou nemajetný uživatel.
Motor spatne startuje kdyz nepridam rychle plyn nekdy i zhasne. Po nastartovani otcaky misto na obvyklych 1200, vyskoci jen 600... Dekuji Brava 1.2
Doporučujeme provést vyčištění tělesa škrtící klapky a resetování autoadaptačních parametrů řídící jednotky motoru.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli půjčujete střešní nosiče a zahrádky nebo boxy na Fiat Punto. děkuji
Nosiče ani zahrádky z důvodu nezájmu nepůjčujeme.Tato situace se ale může časem změnit.
V lednu 2008 jsem zakoupila v afcentru Fiat Grande Punto. Nejsem si teď jistá, neměla bych se po najetí 1000 km dostavit na garanční prohlídku? Je tato prohlídka bezplatná?
První prohlídka Vás čeká po cca roce provozu nebo ujetí 30000 km.V průběhu provozu kontrolujte olej a kapaliny.
parametry autobaterie na alfu romeo 156 2.0 selespeed. dekuji
Do tohoto modelu dle náročnosti výbavy od 50 do 70 Ah. My doporučujeme 60Ah.

AF CENTRUM

Autorizovaný servis a prodej vozidel Alfa Romeo, Abarth, Fiat LCV, Jeep, Fiat a SsangYong.

Servis

Provozní doba servis:
Po-Pá: 7 - 17 hod

Prodej

Prodej nových vozidel, autobazar:
Po-Pá: 9 - 17 hod
So: 9 - 12 hod

 

 

Kontakty